b_Newsجای پرسپولیس در لیگ دوومیدانی خالی است/ واقعا حقم بود که به بازی‌های آسیایی بروم

رضا قاسمی: احتمالا امسال آخرین سالی باشد که مسابقه می‌دهم !

تاریخ: 1397/08/05
زمان: 13: 40
نوع: گفتگو
استقلال که بعد از کش و قوس فراوان راه لیگ دوومیدانی را در پیش گرفت، رضا قاسمی را جذب کرد تا در انتهای رقابت‌ها پرامتیازترین ورزشکار را در تیم خود داشته باشد.

نگار رشیدی/ لیگ دوومیدانی با قهرمانی تیم آسان‌پرداخت و نایب‌قهرمانی استقلال تازه وارد به پایان رسید. استقلال که بعد از کش و قوس فراوان راه لیگ دوومیدانی را در پیش گرفت، رضا قاسمی را جذب کرد تا در انتهای رقابت‌ها پرامتیازترین ورزشکار را در تیم خود داشته باشد. قاسمی با کسب 6 مدال طلا و سه نقره از نظر امتیازی پیشتاز بود تا به این شکل نشان دهد چقدر جایش در بازی‌های‌ آسیایی خالی بود.

او در حالی به تیم استقلال پیوست که یک پرسپولیسی تمام عیار است. دونده سرعت ایران که به تازگی شمع تولد 31 سالگی‌اش را فوت کرد، در مجموع هم نمره قبولی به لیگ دوومیدانی داد. او به زودی در مسابقات جهانی نجات غریق هم شرکت می‌کند و برای کسب چهار مدال مسابقه می‌دهد.

 

امسال لیگ چطور بود؟

مسابقات خوب بود و من هم توانستم رکوردها و مدال‌های خوبی به دست بیاورم. هم در 100 متر خوب بودم و هم در 200 متر. درنهایت هم که توانستم با 6 طلا و 3 نقره برای پنجمین سال پرامتیازترین ورزشکار رقابت‌ها شوم.

 

بنابراین باید گفت جای‌تان حسابی در بازی‌های آسیایی خالی بود.

بله واقعا حقم بود که به بازی‌های آسیایی بروم اما نشد. شاید بهتر باشد این اتفاق را به پای قسمت بگذاریم.

 

در لیگ امسال اتفاقاتی رخ داد که شاید انتظار می‌رفت شاهدش نباشیم. مثل اشتباه محاسباتی، تغییر برنامه و خطای حسین کیهانی...

حسین کیهانی واقعا خطا کرد. در همه جای دنیا وقتی پایت خط را لمس کند، خطاست و باید‌ آن را بپذیریم. این اتفاق برای من هم افتاد و گوشه پایم روی خط رفت و اوت شدم. اتفاقا به نظرم داوری‌ها امسال خیلی خوب بود. درباره برنامه هم حسن تفتیان باید خودش برنامه را چک می‌کرد.

 

فدراسیون امسال می‌خواست ستاره‌های دوومیدانی را به لیگ بیاورد که کم‌کم آنها قید مسابقه را زدند.

بله بچه‌هایی که به بازی‌های آسیایی رفته‌ بودند مسابقه ندادند. حتما پولی که انتظار داشتند از لیگ دربیاورند را آنجا به دست آوردند. به نظر من حضور در لیگ صرفا بعد مالی برای‌شان داشت. درواقع همه برای کسب درآمد به لیگ می‌آیند. من خودم هم در لیگ شرکت کردم می‌خواستم رکوردهایم را بررسی کنم. از طرفی من 9 سال با تیم نفت تهران بودم که امسال گفتند 30 درصد کم‌تر از پارسال با من قرارداد می‌بندند اما به استقلال که آمدم با توجه به رکوردهایی که داشتم 30،40 درصد بیشتر از سال گذشته درآمد به دست آوردم.

 

البته می‌دانید که نهادها امسال با کاهش 40 درصدی بودجه در ورزش مواجه شدند.

این واقعا اتفاق بدی است. در این شرایط اقتصادی اتفاقات خوبی در مسابقات آینده نخواهد افتاد و تاثیر این تصمیم را در بازی‌های آسیایی دوره بعد خواهیم دید.بسکتبالی‌ها که همیشه 300،400 میلیون قرارداد داشتند امسال با 30،40 میلیون بستند.این شرایط در آینده ما خیلی اثرگذار است. الان تیم‌ها نمی‌توانند اعزام داشته باشند و اگر این روال ادامه داشته باشد، اصلا خوب نیست.

 

برنامه‌تان بعد از لیگ چیست؟

15 روز دیگر در مسابقات جهانی نجات غریق که در استرالیا برگزار می‌شود، شرکت می‌کنم. این مسابقات در دو بخش ملی و مستر برگزار می‌شود و ان‌شاء‌ا... با 4 مدال برمی‌گردم. فکر می‌کنم در 90 متر و 20 متر پرچم مسابقه خیلی خوبی خواهم داشت. دوومیدانی هم که تا اواخر اسفند یا اوایل فروردین که انتخابی قهرمانی آسیاست، خبری نیست و باید تمرین کنیم.

 

شما با فدراسیون درباره مربی و اردو صحبت کرده‌اید؟

بله من تقاضای اردوی خود را به فدراسیون داده‌ام. بارها از شانس مدال تیم 4 در 100 متر حرف زده‌ام. در همین بازی‌های آسیایی بهترین دونده اندونزی 10:20 دوید و تیم‌شان نقره گرفت. اگر ما هم چهار،پنج ماه تمرین داشتیم صددرصد در جاکارتا مدال می‌گرفتیم و زندگی‌ همه‌مان تغییر می‌کرد. الان هم صحبت کردیم برای قهرمانی آسیای قطر اردویی بگذارند تا در 4 در 100 متر هم تیم داشته باشیم. درباره مربی هم که من با یک مربی جوان در اصفهان کار می‌کنم و در این مدت هم از کار با او راضی هستم.

 

نگران نیستید اتفاقی که در بازی‌های آسیایی افتاد در انتخابی قهرمانی آسیا هم تکرار شود؟

صددرصد امکان دارد این ماجرا تکرار شود. اما آنطور که من خبر دارم، 22 سهمیه به ما داده‌اند و قطر هم هزینه زیادی ندارد. با توجه به رکوردهایی که ثبت کردم فکر می‌کنم عضو تیم باشم. هرچند ممکن است فدراسیون مثل بازی‌های آسیایی تعداد سهمیه‌ها را کم کند. ولی من تلاش می‌کنم رکورد خوبی داشته باشم تا بدون مشکل وارد تیم اعزامی شوم. احتمالا امسال آخرین سالی است که من مسابقه می‌دهم و تمام تلاشم را می‌کنم تا با نتیجه خوبی از مسابقات برگردم.

 

یک دونده پرسپولیسی در تیم استقلال چه کار می‌کند؟

وقتی پرسپولیس در دوومیدانی تیم نمی‌دهد، ما هم استقلالی می‌شویم (خنده). اما واقعا جای پرسپولیس در دوومیدانی خالی است. امسال رقابت نزدیکی بین چهار تیم آسان‌ پرداخت، ذوب آهن، نفت و استقلال بود و اگر پرسپولیس هم تیمداری می‌کرد، مسابقات جذاب‌تر می‌شد.

 

مسابقه پرسپولیس و السد را دیدید؟

نه متاسفانه این بازی بعد از مسابقه ما برگزار شد و من نتوانستم بازی را ببینم. اما امیدوارم پرسپولیس بتواند قهرمان شود و ستاره این مسابقات را بگیرد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.