b_Newsمن هوچی‌گر نیستم/ برخواه بعد از بازی‌های آسیایی گفت نمی‌گذارم رنگ اردو را ببینی

محمدرضا براری: مجبور بودم مصاحبه کنم، چون دم مرگ بودم!

تاریخ: 1397/08/29
زمان: 13: 02
نوع: گفتگو
پس از بازگشت تیم ملی وزنه‌برداری از عشق‌آباد، کاپیتان تیم ملی وزنه‌برداری در مصاحبه‌ای خبر از اتفاقی که داد تمام انتقادات از مدال نگرفتنش را به باد فراموشی سپرد.

نگار رشیدی/ داور شدن علی مرادی و نشستن پشت میز قضاوت با کراوات و دست دادنش با داوران خانم از یک سو و پاره شدن پرده گوش محمدرضا براری با سیلی که از سوی سرمربی تیم ملی خورد از سوی دیگر سومی وزنه‌برداری ایران با دست خالی در مسابقات جهانی را در سایه برد.

پس از بازگشت تیم ملی وزنه‌برداری عشق‌آباد، کاپیتان تیم ملی وزنه‌برداری در مصاحبه‌ای خبر از اتفاقی که داد تمام انتقادات از مدال نگرفتنش را به باد فراموشی سپرد. او گفت حین مسابقه محمدحسین برخواه ضربه‌ای به صورتش زده که منجر به پاره شدن پرده گوشش شده است. براری از اینکه سرمربی سراغی از او نگرفته گلایه‌هایی داشت و انتظار داشت برخواه بیشتر جویای حالش باشد. در ادامه سرمربی تیم ملی هم به این مصاحبه واکنش نشان داد. البته دو واکنش متفاوت. او یک بار در مصاحبه با خبرگزاری «ایسنا» از شاگردش حلالیت طلبید و عذرخواهی کرد و اما در تلویزیون حسابی از خجالت براری درآمد. این مصاحبه درنهایت جنگ را به فضای مجازی کشاند.

 

ادعای تعادل روانی نداشتن برخواه!

براری در پستی در اینستاگرام متنی تند علیه برخواه تنظیم کرد. او با اعلام اینکه 15 درصد از شنوایی‌اش را از دست داده، اعلام کرد صحبت‌های سرمربی او را مجبور کرده تا از خودش دفاع کند. براری نوشت:«واقعیت ماجرا بعد از پاره شدن پرده گوشم با همه احترامی که برای آقای برخواه قائل بودم قصد مصاحبه‌ای نداشتم ولی مجبور به این کار شدم چون بعد مسابقه من صبر کردم گفتم آقای برخواه که دم از روحیه جوانمردی می‌زند پیگیر وضعیتم می‌شوند که متاسفانه به جز روز اول در ترکمنستان حتی دیگه حال منو نپرسیدند. ما آمدیم ایران بازم صبر کردم ولی دیدم کاری انجام ندادند که مجبور شدم رسانه‌ای کنم تا سلامتیمو به‌دست بیارم. آقای برخواه در طول مسابقه چندین سیلی به من زدند حتی یه بارشو با دست نذاشتم بزنه. من دروغی نگفتم اون روز شرایط روحی و روانی خوبی نداشتند. حتی چند جا به من فحش داد که دید ناراحت شدم به من گفت که اگه داداشمم بود همین حرفا رو می‌زدم.‌ آقای برخواه خودت شاهدی قبل حرکت دوم چقدر سرگیجه داشتم می‌گفتم آب میوه بیارید پس نگو که من قبلش نزدم. کارهای آقای برخواه دور از جوانمردیه. من اگر سال قبل مصاحبه‌ای برای نرفتن به مسابقه جهانی کردم چون حق داشتم و هنوزم سر حرفام هستم. من هیچ وقت به پیشکسوت وزنه‌برداری توهینی نکردم. اگر گفتم دکتر باقری کجای وزنه‌برداری هست راست گفتم چون همین الان که به عنوان مسوول کمیته پزشکی هست حتی یک زنگ به من نزدند شاید خبر ندارند. بنده در هر فدراسیونی بودم چه رضازاده چه مرادی هیچ‌وقت جایی تخریب نکردم. شما هستی که الان داری نمک می‌خوری نمکدون می‌شکنی. من خودمو هیچ‌وقت به تیم ملی تحمیل نکردم. در رکوردگیری همه 105 گرفتم و در اردو آخر 232 دوضرب زدم. امروز من نخواستم رسانه‌ای کنم ولی مجبورم الان بگم 15 درصد از شنوایی خودمو از دست دادم. الان از من طلبکار شدید. خدای شما خدای ما هم هست. من اگر تو همین اردو نبودم که این تیم سوم نمی‌شد و خود آقای برخواه بهتر می‌دونه که اگر من در اردو نبودم دعواهای خودش با وزنه‌بردارها به حالت‌های زد و خورد انجام می‌شد. همیشه همه رو آروم کردم و نذاشتم دعوا بشه به نظرم و با عرض پوزش، آقای برخواه شما بعضی وقت‌ها هم تو تمرین و هم تو مسابقه تعادل روانی ندارید. بهتره فدراسیون یه روانشناس در کنار تیم بذاره وگرنه تا چند وقت دیگه کسی اردو نخواهد آمد. در دوران مربیگری سجاد انوشیروانی یا دیگران با کمترین تمرین به شرایط ایده‌آل می‌رسیدیم ولی شما اینقد بار روانی برای ورزشکار درست می‌کنی که تحمل کردن شما کار سختیه.این واقعیت رو همه وزنه‌بردارها می‌دانند و شاید به خاطر موقعیت‌شان سکوت کنند و حقم دارند. واقعیت ماجراهای اردوی تیم ملی و اتفاق‌هایی که میوفته خلاف آن چیزی هست که بیان می‌کنید.»

 

وعده به روز قیامت

برخواه هم همان‌جا بعد از پست براری کامنتی برایش گذاشت و در دفاع از خودش وعده‌شان را به روز قیامت موکول کرد:«شما جمعه بعدازظهر وزنه زدى، شنبه صبح من بهت سر زدم، شنبه بعد از ظهر مسابقه داوودى رو داشتیم و یکشنبه صبح برگشتیم به سمت تهران که شروع کردى به مصاحبه. در مورد فحش و کتک زدن و بقیه صحبت‌ها حساب ما بمونه براى قیامت، گوش تو تا چند روز دیگه خوب می‌شه ولى زخمى که به دل ما زدى باقى می‌مونه، ازت انتظار نداشتم.»

 

مجبور شدم مصاحبه کنم

براری همچنین در گفتگویی که با «گل» داشت، اعلام کرد که مجبور به مصاحبه شده است چون اگر مصاحبه نمی‌کرد ممکن بود جانش را از دست بدهد:«من از همان روز اول هم نخواستم مصاحبه کنم اما وقتی دیدم کسی پیگیر من نشد مجبور شدم برای سلامتی‌ام این کار را انجام بدهم و ماجرا را رسانه‌ای کنم. گوش من خونریزی داشت و خدای نکرده اگر روی مغزم می‌رفت جانم را از دست می‌دادم.مجبور شدم مصاحبه کنم تا یک نفر جلو بیاید. بعد از آن هم پیگیر کارم بود و چند باری هم با من تماس گرفت اما از مسوولان پزشکی ما حتی یک نفر هم زنگی به من نزد.»

 

با رایزنی ملی‌پوش نشدم

او درباره مصاحبه تلویزیونی برخواه نیز عنوان داشت:«بله ایشان مصاحبه تندی در تلویزیون انجام داد و من را به عنوان هوچی‌گر و کسی که خودش را به تیم ملی تحمیل کرده معرفی کرد. در صورتی که من در رکوردگیری نفر او شدم و بعد از آن در تمرین 232 کیلو در دوضرب زدم. شرایطم طوری بود که رقیبی نبود که بتواند من را بگیرد یا رکوردگیری نبود که بخواهم ببازم. اینطور نبود که بخواهم با رایزنی به اردوی تیم ملی بیایم.»

براری معتقد است از مصاحبه اولش برداشت اشتباه شده:« ایشان گفته ضربه‌ای که به صورت من زده مرسوم است اما مرسوم آن چیزی است که تمام دنیا دارند انجام می‌دهند.مثلا اینکه کنار تیم روانشناس دارند نه اینکه با سیلی در صورت وزنه‌بردار بزنند.»

 

دیگر با برخواه کار نمی کنم

او درباره اینکه در اینستاگرامش نوشته بود می‌داند دیگر رنگ تیم ملی را نمی‌بیند، چنین توضیح داد:«شاید برخی از بچه‌ها به خاطر شرایطی که دارند با برخی قضایا کنار بیایند اما من نمی‌توانستم با برخی حرف‌ها و کارهای ایشان کنار بیایم. به همین دلیل او دوست نداشت من در اردوی تیم ملی باشم. الان هم با این اتفاقی که افتاده فکر نمی‌کنم رنگ تیم ملی را ببینم تا زمانی که شرایط عوض شود.البته کار کردن با آقای برخواه بسیار سخت است چون واقعا احساس می‌کنم بحث روحی و روانی ورزشکار را بهم می‌ریزد. دیگر نمی‌توانم با ایشان کار کنم.»

 

حرمت‌شکنی بس است

وزنه‌بردار ایران قصد ندارد وارد جزییات درگیری‌های اردو شود:«نمی‌خواهم بیشتر از این حرمت‌ها بشکند. ایشان خیلی از فحش‌ها را به من دادند و حتی دیدید در تلویزیون چه حرف‌هایی به من زدند. روز مسابقه هم چند فحش به من دادند که وقتی دیدند ناراحت شدم، گفت اگر برادرم هم بود این حرف‌ها را می‌زدم. الفاظی که برخواه به کار می‌برد در شأن ورزشکاران تیم ملی نیست. در تیم همیشه سعی کردم جلوی برخی اتفاقات را بگیرم تا کار به درگیری نکشد. همه شاهد هستند چه اتفاقاتی در اردوی تیم ملی افتاده اما ایشان طوری رفتار کردند که من آدم بد و خودش آدم خوبی است.در کل اینکه ما داریم جواب همدیگر را می‌دهم درست نیست. من توهینی نکردم اما ایشان به عنوان ورزشکاری که 15 سال در تیم ملی بودم شأن من را نگه نداشت.»

 

استارت اختلاف در فرودگاه

براری درباره درگیری‌ که در فرودگاه هنگام بازگشت از بازی‌های آسیایی با برخواه داشت بار دیگر توضیح داد:«آن اتفاق درگیری نبود. ایشان گفت من سرمربی هستم و تشخیص می‌دهم که در اردو نباشی. به صراحت گفت تا زمانی که هستم نمی‌گذارم رنگ اردو را ببینی. من هم ناراحت شدم و گفتم اردو نه برای شما می‌ماند و نه من. من به خاطر پرچمم اینجا هستم. از همان جا فهمیدم کار کردن با ایشان شرایط خیلی سخت است.»

علی مرادی رییس فدراسیون همچنان قصد ندارد پاسخگوی تلفن رسانه‌ها باشد تا توضیحی درباره اتفاقات عشق‌آباد بدهد. برخواه سرمربی تیم ملی هم پاسخگوی تماس «گل» نبود.