b_Newsغلام محمدی انتخاب مناسبی بود ولی خوب نباشد، انتقاد می‌کنم

اکبر فلاح: منتظر بودم سرمربیگری تیم ملی را پیشنهاد بدهند تا قبول نکنم!

تاریخ: 1397/08/29
زمان: 13: 07
نوع: گفتگو
غلامرضا محمدی در حالی به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد انتخاب شد که پیش از آن از اکبر فلاح هم برای این انتخاب صحبت می‌شد.

حامد جیرودی/ پس از کناره‌گیری رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی و سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد، حمید بنی‌تمیم سرپرست فدراسیون، غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان انتخاب کرد. این در حالی است که از اکبر فلاح قهرمان سابق کشتی آزاد جهان هم به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی سرمربیگری تیم ملی نام برده می‌شد. این موضوع باعث شد تا به سراغ فلاح برویم.

 

درباره انتخاب غلامرضا محمدی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کشتی آزاد چه نظری دارید؟

چند نفر بودند که توانایی این کار را داشتند. از جمله حسن محبی، محسن کاوه و خود غلام محمدی که در این چند ساله خودشان را نشان دادند و سوابق‌شان هم نشان می‌دهد توانایی این کار را دارند. حالا اگر به نوبت یا صف بود، به محبی یا آقای کاوه می‌رسید ولی هفت سال پیش که خادم سرمربیگری را از محمدی گرفت، الان دوباره این سمت را به او تحویل دادند. حالا این مسوولیت را در حالی به او داده‌اند که هم کاربلد است و هم در لیگ موفق بوده است. هم در تیم ملی بزرگسالان که بود تیم ملی را نایب‌قهرمان جهان کرد و هم تیم ملی نوجوانان را قهرمان جهان کرده است. او یک مربی باهوش است که می‌تواند تیم ملی را از وضعیتی که دارد نجات دهد و آنهایی را که از وضعیت کشتی ناراضی بودند، خوشحال کند.

 

عملکرد شاغلام را در دوره قبلی که سرمربی بود، چطور دیده بودید؟

تیم آقای محمدی در آن دوره، سال به سال داشت بهتر می‌شد که آخرین بار تیمش با اختلاف کمی نایب‌قهرمان جهان شد و حتی خودم برای تماشای مسابقات 2011 به استانبول رفته بودم. در آن دوره اگر یکی از کشتی‌گیرانش اشتباه نمی‌کرد، شاید تیمش قهرمان جهان هم می‌شد. البته ضعف‌هایی هم داشت که اگر آنها را برطرف نمی‌کرد، شاید او هم به سرنوشت رسول خادم دچار می‌شد. یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های ما این است که زود از خودمان در می‌آییم و فکر می‌کنیم از همه بهتریم و کسی نمی‌فهمد. انتقادهای دیگران را قبول نمی‌کنیم و رفیق بازی می‌کنیم. رفقای خودمان را مربی تیم ملی می‌کنیم و به مربیان باشگاه‌ها و کسانی که کشتی‌گیر ساخته‌اند و تحویل تیم ملی داده‌اند، توجه نمی‌کنیم. او داشت به این شکل می‌شد ولی بعد تغییرات شد و حالا غلام محمدی از حرکت‌های این فدراسیون تجربه کسب کرده و می‌داند که این کارها را نباید انجام دهد.

 

از شما هم به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی سرمربیگری تیم ملی نام برده می‌شد، آیا پیشنهادی در این رابطه داشتید؟

در دوران رسول خادم همه رده‌ها را به من پیشنهاد دادند. از نوجوانان، جوانان، امید گرفته تا حتی کشتی ساحلی و کشتی پهلوانی. من فقط منتظر بودم سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان را هم به من پیشنهاد بدهند تا آن را هم قبول نکنم و نه بگویم! چون اصلا نمی‌خواستم با آنها کار کنم و همه را نه گفتم. شاید خیلی از آقایانی که نوجوانان و جوانان را به آنها گفتند، با کله رفتند! اما من وقتی گفتم کار نمی‌کنم، دیگر برایم فرقی نمی‌کند که در چه رده‌ای باشد.

 

پس از رفتن خادم هم پیشنهادی داده نشد؟

در دوره جدید که بنی‌تمیم حضور دارد و نمی‌دانم اصلا شورای فنی وجود دارد یا نه اما اصلا هیچ‌وقت به من سرمربیگری بزرگسالان را نگفتند. چه در آن دوره  چه در این دوره.

 

اگر پیشنهاد می‌دادند هم قبول نمی‌کردید؟

نه. البته نه با خادم مشکلی دارم و نه با کسی دیگر. شاید امیرشان بیاید ولی خودم نمی‌خواهم دیگر هیچ‌وقت در تیم ملی باشم!

 

از بین گزینه‌هایی که برای ریاست فدراسیون مطرح می‌شوند مثل امیر خادم، علیرضا دبیر، عباس جدیدی یا حسن رنگرز کدام‌یک را مناسب می‌دانید؟

امیر خادم وقتی آمد، جوان بود و مدیریت نصف‌ونیمه‌ای هم به کار برد و موفق بود و حالا 10،15 سال از آن موضوع می‌گذرد و الان او باتجربه شده و من امیر را بالاتر از همه می‌بینم. فکر می‌کنم که دیگر او مثل آن موقع احساساتی برخورد نمی‌کند و آدم خودش را نایب‌رییس نمی‌کند. کسی که شایسته است باید انتخاب شود. همه چیز شده رابطه و رفیقی و فامیلی و همشهری بازی. در این شرایط، همه بی‌انگیزه شده‌اند و از بین اسامی که نام بردید، به نظر من امیر خادم از همه بهتر است.