b_Newsوزارت و کمیته المپیک فعلا با والیبال نه نامه‌نگاری می‌کنند نه پولی می‌دهند

ضیایی با شکایت به دیوان عدالت اداری تا چهارشنبه مهلت گرفت!

تاریخ: 1397/08/29
زمان: 13: 33
نوع: گزارش
بعد از اینکه مهدی تاج با استفاده از قانون ماده 60 خدمات مدیریت کشور ماندگار شد، نگاه‌ها معطوف به فدراسیون والیبال شد تا مشخص شود مقاومت رییس بازنشسته این فدراسیون به کجا ختم می‌شود!

هدیه خطیبی/ ۲۶ آبان گذشت و چند رییس بازنشسته از جای‌شان تکان نخوردند. این در حالی است که بارها تاکید شده از این تاریخ به بعد چنین روسایی حق امضا ندارند و ادامه حضورشان در فدراسیون به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها و اتمام مهلت 60 روزه غیرقانونی است.

بعد از اینکه مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال توانست با استفاده از قانون ماده 60 خدمات مدیریت کشور ماندگار شود، نگاه‌ها معطوف به فدراسیون والیبال شد تا مشخص شود مقاومت رییس بازنشسته این فدراسیون به کجا ختم می‌شود !

احمد ضیایی، رییس فدراسیون والیبال برای ماندن در سمت خود و جلوگیری از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها به دیوان عدالت اداری شکایت کرده و قرار است حکم وی تا روز چهارشنبه صادر شود.نکته جالب این است که او‌ عنوان داشته هیچ مقاومتی برای رفتن ندارد و پذیرنده رای دیوان عدالت اداری است.پس معلوم نیست این چند وقته چرا مشغول پیدا کردن راه ماندن بوده !

اما اگر در حکم روز چهارشنبه شکایت ضیایی رد شود، وی باید از سمت خود استعفا دهد و دیگر هیچ راهی برایش نمی ماند. این در حالی است که طبق توافق کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش در این مدت هیچ مکاتبه‌ای با این فدراسیون صورت نمی‌گیرد و پولی به والیبال پرداخت نخواهد شد، چراکه درصورت مکاتبه یا پرداخت پول کار غیرقانونی صورت می‌گیرد و مدیران کمیته و وزارت باید پاسخگو باشند.

گفته می‌شود مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش از ضیایی خواسته بود که زودتر استعفای خود را به وزارت تحویل دهد اما رییس فدراسیون والیبال درخواست کرده که تا چهارشنبه به وی مهلت بدهند.از سوی دیگر در اخبار غیر رسمی نقل شده که گویا ضیایی نشستی با چند تن از اعضای رسانه داشته و توضیح داده که می خواهد از ابلاغیه دولت برای جلوگیری از پروسه بررسی بازنشستگی شکایت کند چرا که او اعتقاد دارد بنیاد شهید و دولت زیر بار بررسی پرونده او نمی روند ! به هر حال ضیایی حق دارد از آخرین تیرهایش هم استفاده کند.

هر بازنشسته‌ای اگر از امتیاز ایثارگری‌اش استفاده نکرده باشد بعد از بازنشسته شدن می‌تواند یک بار بازگشت به کار داشته باشد و ضیایی می‌خواهد از این موضوع استفاده کند، اما به نظر می‌رسد دیوان عدالت اداری حکم ماندن ضیایی به واسطه استفاده از امتیاز ایثارگری را تایید نکند یا حداقل از شواهد این طور برمی آید.

این در حالی است که صادق فرجی رییس فدراسیون کاراته شرایط مشابه با احمد ضیایی دارد اما او از امتیاز ایثارگری‌اش استفاده کرده و با وجود کارنامه موفق فدراسیونش و حمایت مدیران برای ادامه کار او، بعید به نظر می‌رسد که فرجی هم با شکایت به دیوان عدالت اداری بتواند حکم تایید از دیوان عدالت اداری بگیرد این تکاپوها فقط پروسه تغییرات را به تاخیر می رساند هر چند موضوع مهدی تاج بقیه روسای بازنشسته را دلگرم کرده است اما فوتبال حمایت مستقیم و واضح نهادهای بین المللی خود را به همراه داشت.

همچنین گفته می شود دو رییس بازنشسته دیگر که خبری از استعفای آنها منتشر نشده بود، صندلی ریاست خود را ترک کردند.آنها رشیدی رییس ورزش های رزمی و مجدآرا رییس ورزش های همگانی بودند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.