b_Newsکاراته دیگر المپیکی شده و بهانه‌ای برای حمایت نکردن ندارند

پورشیب: جایگزین فرجی باید اتحاد و یکدلی را حفظ و بیشترش کند

تاریخ: 1397/08/30
زمان: 12: 58
نوع: گفتگو
ذبیح‌ا... پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته امیدوار است کسی که جای فرجی می‌آید، اتحاد کاراته را نه‌تنها حفظ بلکه بیشتر کند.

نگار رشیدی/ مسابقات جهانی اسپانیا میدانی بود که کاراته ایران تا می‌توانست درخشید و برای اولین بار در مجموع نایب‌قهرمان جهان شد. کومیته تیمی مردان هم سومین قهرمانی‌شان را جشن گرفتند تا با این نتایج همه منتظر درخشش کاراته‌کاها در توکیو باشند. در این میان رفتن صادق فرجی از ریاست فدراسیون بر اساس قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها نگرانی‌هایی را در مسیر المپیک ایجاد کرده است. ذبیح‌ا... پورشیب کاپیتان تیم ملی هم امیدوار است کسی که جای فرجی می‌آید، اتحاد کاراته را نه‌تنها حفظ بلکه بیشتر کند.

 

مسابقات جهانی هم که با درخشش ایران به پایان رسید.

بله خدا را شکر نتیجه خیلی خوبی گرفتیم. سومین قهرمانی در کومیته تیمی و نایب‌قهرمانی در مجموع برای نخستین بار بهترین نتیجه تاریخ کاراته بود. به جز یک وزن که بدشانسی آوردیم و مدال نگرفتیم، همه تیم فوق‌العاده بودند. با این نتیجه تمام دنیا مقابل کاراته ایران سر تعظیم فرو آوردند و این نشان می‌دهد کاراته ما چقدر قابل احترام است و این پتانسیل را دارد که با استعدادها و توانایی‌هایش بهترین نتیجه را در المپیک بگیرد.

 

درباره المپیک همه از مسوولان می‌خواهند به فکر کاراته باشند.

بله ما هم امیدواریم وزیر محترم ورزش و رییس کمیته ملی المپیک نسبت به سال‌های گذشته نگاه‌ ویژه‌تری به کاراته داشته باشند. تا پیش از این می‌گفتند کاراته المپیکی نیست ولی الان هیچ‌کس بهانه‌ای ندارد. به هر حال برای پیشبرد اهداف نیاز به امکانات و حمایت‌هایی هست. کاراته تمام نتایج مورد نظر و در خور شأن خود را در تمام اوزان به دست آورده است. الان فقط مانده المپیک که آنجا هم این نتایج را تکرار کند.همه کشورها برای المپیک سرمایه‌گذاری می‌کنند و در این مسابقات است که عیار ورزش معلوم می‌شود. همانطور که مسوولان از کاراته انتظار دارند، جامعه کاراته هم متقابلا از آنها توقعاتی دارند. انتظاراتی که درنهایت منجر به نتایج خوب می‌شود. کاراته می‌تواند در المپیک و المپیک‌های بعدی مدال‌آور باشد و ایران را از دو،سه رشته مدال‌آور خارج کند. امیدوارم با حمایت و توجه بیشتر این نتایج و اهداف به دست بیاید.

 

در این میان بحث رفتن صادق فرجی از ریاست فدراسیون هم در میان است.

قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها برای یک نفر نیست و تمام کسانی که شامل می‌شوند باید از آن تبعیت کنند. آقای فرجی هم تا جایی که در توانش بود کار کرد. یک جاهایی بضاعت کاراته اجازه نمی‌داد یکسری از رسیدگی‌ها انجام شود و در برخی موارد حمایت‌ و توجه خیلی خوبی می‌شد. فرجی در مدت زمان حضورش کارهای مثبت و خوبی انجام داد. نمی‌گویم کم و کاستی نبود اما با مدیریت خوب ایشان نتایج خوبی به دست آمد.من احساس می‌کنم جامعه کاراته از ایشان به عنوان فردی سالم و دلسوز یاد خواهد کرد و امیدوارم بعد از اینکه از کاراته رفتند هم موفق باشند.

 

چه انتظاری از جایگزین فرجی دارید؟

امیدوارم کسی که جای ایشان می‌آید برای اهداف کاراته برنامه‌ریزی کند و برای موفقیت این رشته گام بردارد. او باید یکدلی و اتحادی که به وجود آمده را نه‌تنها حفظ بلکه بیشتر کند. جایگاه فعلی کاراته به راحتی به دست نیامده و باید برای حفظش تلاش کرد. از طرفی درست است ما قهرمان جهان شدیم اما نباید از مسابقات دیگر هم برای کسب امتیاز غافل شد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.