b_Newsرابطه فدراسیون وزنه‌برداری و کیانوش رستمی شکرآب شده؟!

وقتی رییس، ورزشکار محبوبش را پیدا نمی‌کند!

تاریخ: 1397/09/01
زمان: 14: 14
نوع: گزارش
اعلام اسامی تیم ملی وزنه‌برداری ایران برای حضور در رقابت‌های قطر کاپ با نبود نام کیانوش رستمی در لیست، خبرساز شد.

نگار رشیدی/ اعلام اسامی تیم ملی وزنه‌برداری ایران برای حضور در رقابت‌های قطر کاپ با نبود نام کیانوش رستمی در لیست، خبرساز شد. بعد از اینکه علی مرادی رییس فدراسیون وزنه‌برداری اعلام کرد چون کیانوش رستمی پاسخ تماس محسن بیرانوند دبیر فدراسیون را نداده از حضور در قطر کاپ جا ماند، برای اولین بار شاهد جرقه کیانوش با فدراسیونی بودیم که در چند سال اخیر تماما پشت او بود اما حالا همین فدراسیون هم طاقتش سر آمده و نه‌تنها گله‌گذاری می‌کند، بلکه هیچ خبری از حمایت‌های همیشگی نیز نیست!

قبل از المپیک ریو زمانی که فدراسیون، حسین توکلی را از کار برکنار کرد، کیانوش رستمی هم ساز جدایی کوک کرد و حاضر نشد تحت هیچ شرایطی همراه اردونشینان تمرین کند. این موضوع از همان زمان انتقادات زیادی را به فدراسیون وارد کرد اما علی مرادی تصمیم گرفت در سنگر کیانوش بماند و همه شرایط را برایش مهیا کند. کیانوش در المپیک به قولی که داده بود عمل کرد و روی سکوی نخست ایستاد. این قهرمانی باعث شد کیانوش جسارت اجرایی کردن تصمیم‌های شخصی‌اش را پیدا کند و علی مرادی را تمام قد پشت خود داشته باشد. اما نکته جالب این است که بعد از ریو دیگر نتایج درخشان کیانوش با پا گذاشتن در مسیر تک‌روی و بی‌اعتنایی به کادر فنی تکرار نشد!

به طوری که او در جهانی اوت کرد، در قهرمانی آسیا شرکت نکرد و در بازی‌های آسیایی هم وزنه‌هایش را انداخت تا بعد از طلای ریو هیچ موفقیتی در کارنامه‌اش ثبت نشود. در این بین فدراسیون تا همین باز‌ی‌های آسیایی هم پشت کیانوش بود.

رستمی دو ماهی قبل از المپیک آسیایی ناگهان تصمیم به تغییر وزن گرفت و از 85 کیلوگرم به دسته 94 کیلوگرم آمد. با این حال و در شرایطی که همه می‌دانستند در دو ماه نمی‌شود در وزن جدید روی سکو رفت، کیانوش با مخالفت کادر فنی و موافقت فدراسیون در ترکیب تیم قرار گرفت.

 

همه چیز از جاکارتا شروع شد؟

به همراه وزنه‌هایی که کیانوش در جاکارتا انداخت اما پشتیبانی فدراسیون هم به زمین افتاد. برخلاف پیش‌بینی‌ها در جاکارتا علی مرادی خبر داد که کیانوش به مسابقات جهانی اعزام نمی‌شود. اتفاقی که رخ داد و بسیاری بر این تصور بودند که نرفتن به جهانی تصمیم خود کیانوش است و فدراسیون مثل همیشه اجراکننده درخواست‌های او!

ولی ماجرایی که در اعلام اسامی شاهدش بودیم، علامت سوال‌های بسیاری را مقابل ارتباط فدراسیون و کیانوش رستمی قرار داد. به خصوص زمانی که کیانوش ترجیح داد در اینستاگرام نسبت به فدراسیون موضع بگیرد. اتفاقی که حداقل از قبل از ریو تا الان رخ نداده بود و هر چیزی که بین کیانوش و فدراسیون می‌گذشت همانجا دفن می‌شد.

 

واکنش اینستاگرامی کیانوش

کیانوش که به نظر می‌رسد دلیلی که مرادی برای نبود نامش در ترکیب اعلام کرده را بهانه‌تراشی بیش نمی‌داند، در استوری اینستاگرامش نوشت:«بسیار جالبه. وقتی برای المپیک باید لباس تیم ملی رو پرو کنیم، از هر طریقی بنده رو پیدا می‌کردن، چه زمانی که تهران بودم چه زمانی که تهران نبودم، چه از طریق تماس با خودم چه از طریق اطلاع دادن به مدیر برنامه‌هام. از طرفی الانه همه اهالی وزنه‌برداری مطلع و آگاه هستند که من برای شرکت در المپیک 2020 باید چند مرحله مسابقه گزینشی شرکت کنم. اما کیانوش رستمی رو نمی‌تونن پیدا کنن؟ می‌فرمایند جواب تلفن ندادم!!! دوستان چه اتفاقی افتاده؟؟؟ بهتره بگم چه تصمیمی اتخاذ شده؟؟؟ بگذریم. به امید خدا و حمایت مردم برای بهترین نتیجه در المپیک 2020 در حال تمرین هستم و برای تمام مسابقات گزینشی امسال و سال آینده در هر نقطه از دنیا اعلام آمادگی می‌کنم.»

با متنی که کیانوش در استوری گذاشته، خودش هم متوجه تغییر سیاست‌های فدراسیون و شکرآب شدن این رابطه شده است! او در حالی درباره تصمیم جدید «دوستان» سوال می‌پرسد که احتمالا پاسخ را خودش هم می‌داند.

با این حال کیانوش با کنایه در انتهای پیامش آمادگی خود را برای حضور در تمام مسابقات گزینشی اعلام کرد تا از اینجا به بعد بهانه‌ای دست فدراسیون نداده باشد. این در حالی است که اگر او هم ملی‌پوش مطیع حاضر در اردو بود، این اتفاقات رخ نمی‌داد. در هر حال باید دید چه سرنوشتی در انتظار کیانوش رستمی است. منتقدان بارها به این نکته اشاره کردند که کیانوش قهرمان ارزنده‌ای است و فدراسیون باید در حفظش تلاش کند اما از ریو به بعد تنها چیزی که پیرامون کیانوش دیده شد حاشیه بود. حاشیه‌هایی که بسیاری از همان منتقدان اعتقاد دارند سرچشمه‌اش را باید در فدراسیون پیدا کرد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.