b_Newsقهرمان کشتی می آید تخریب می کند و یک عده می گویند کشتی مظلوم است

حسن رحیمی: خادم گفت که باید حداقل تا المپیک کشتی بگیری

b_News مدال ارزشی ندارد، وقتی شخصیت نداشته باشی
تاریخ: 1397/09/06
زمان: 14: 27
نوع: گفتگو
حضور حسن رحیمی قهرمان کشتی آزاد جهان 2013 بوداپست و دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو، به همراه دوستانش در جمع کودکان سرطانی، بهانه ای شد تا به سراغ او برویم.

حامد جیرودی/ حضور حسن رحیمی قهرمان کشتی آزاد جهان 2013 بوداپست و دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو، به همراه دوستانش در جمع کودکان سرطانی، بهانه ای شد تا به سراغ او برویم و درباره این اتفاق و شرایط کشتی آزاد با آمدن غلامرضا محمدی به عنوان سرمربی صحبت کنیم. در این میان، این کشتی گیر وزن 57 کیلوگرم  در گفت و گویی که با «گل» داشت، خبر داد که رسول خادم رئیس سابق فدراسیون کشتی با او صحبت کرده و می خواهد حداقل تا المپیک 2020 ریو کشتی بگیرد.

 

 اول از همه می خواستیم درباره حضورتان در جمع کودکان سرطانی صحبت کنی.

من زیاد دوست ندارم راجع به این چیزها صحبت کنم اما علاقه شخصی ام هست و می روم و این کار را وظیفه می دانم. کشتی جایگاهش فرق می کند و همین کشتی گیران هستند که باید روح پهلوانی، مرام آقا تختی و پوریای ولی را زنده نگه دارند. این هم که کجا رفتیم، باید بگویم ما به اتفاق دوستان مان سعی می کنیم گاهی جاهایی مانند کهریزک یا پیش کودکان کار و بچه های سندرم داون برویم که روحیه و لبخند را به آنها هدیه بدهیم و احساس تنهایی نکنند. اینجایی هم که رفتیم، بیمارستان امام خمینی (ره) بود و بخش کودکان سرطانی خون.

 

این بچه های سندرم داون که گفتی مثل این که خیلی کشتی گیران را دوست دارند و با حسن یزدانی هم کشتی گرفته بودند.

بله اولین باری که این اتفاق افتاد، خود من هم بودم و با این عزیزان کشتی گرفتیم. این لطف خیلی بزرگی است که این فرشته ها به کشتی گیران محبت دارند و خیلی هم در کنار آنها خوش می گذرد.

 

برگردیم به بحث کشتی و انتخاب غلامرضا محمدی به عنوان سرمربی تیم ملی که خودت هم با او رابطه خوبی داری.

 

اول از همه باید بگویم که ما کشتی گیران مانند یک سرباز می مانیم و هر کسی که سرمربی باشد و بخواهد این کشتی را هدایت کند، ما در خدمت تیم ملی خواهیم بود. آقای محمدی هم کسی است که من قبلا با او کار کرده ام. یک مربی خوب و با اخلاق و کاربلد که طی این سالها تجربه زیادی به دست آورده و سالها در لیگ و جام باشگاه های جهان مربیگری کرده و در تیم ملی بزرگسالان و نوجوانان هم سرمربی بوده و من هم رابطه خیلی خوبی با ایشان دارم. البته رفاقت ما قلبی است و ربطی به سرمربی بودن ایشان ندارد.

 

 به نظرت می تواند در این دوره تیم ملی را به موفقیت برساند؟

هر کسی که جایی می رود، برای این که بد کار کند، نمی رود. ایشان هم تمام تلاش اش را می کند که تیم ملی نتیجه بگیرد ولی به این باید توجه داشت که کشتی ایران دچار پوست اندازی شده و کشتی گیران با تجربه مان بنا به دلایلی مانند مصدومیت کنار رفته اند ولی این تیم باید جمع شود.

 

در این مدت هم وقتی از رسول خادم انتقاد می شد، تو جزو کسانی بودی که از او حمایت می کردی.

انتقاد به حق است. من خودم هم انتقاد می کنم و از من هم انتقاد می کنند ولی این که کسی را تخریب کنیم، فرق می کند و او مظلومانه جلوی این حرف و حدیث ها بایستد، خیلی سخت است. استغفر ا... ما خدا که نیستیم. همه ما انسانیم و اشتباه داریم ولی تلاش می کنیم که آن ایراد را کمتر کنیم ولی تخریب خوب نیست. در این شرایط، بعضی از قهرمان های مدال آور ما دست به این کار می زنند و کسی مثل خادم را تخریب می کنند که یک دنیا به او احترام می گذارد. چه کشتی گیر چه غیر کشتی گیر. آدم های عادی هم خادم را در روسیه و آمریکا و کوبا و قزاقستان و ازبکستان و... دوست دارند. آن وقت خودمان از ماست که بر ماست؟ خودمان قهرمان های مملکت مان را بی ارزش کنیم؟ من واقعا تعجب می کنم! به خدا مدال ارزش ندارد وقتی شخصیت و انسانیت نداشته باشی. مدال حلبی است. این احترام و عزت و مرام پهلوانی است که می ماند.

 

خود محمد بنا هم که آمد گفت با خادم اختلاف نظر دارد ولی احترامش بر همه واجب است.

بله. درست است. همه خادم را به خاطر ادب و احترامش دوست دارند و چه چیزی بالاتر از این. حالا یک سال تیم نتیجه نگرفته قبول ولی ما یک خانواده ایم و نباید کسی که زحمت کشیده و از کارهایش نتیجه هم گرفته است چنین برخورد کنیم. حالا یک سال هم نصفه و نیمه نتیجه گرفته. شما مگر با یک قورمه سبزی قهرمان می شوی؟ هیچ هزینه و حمایتی نمی شود. رسول خادم تک و تنها بود. آن وقت. کشتی را خود ما مظلوم کرده ایم!

 

موضوع دیگر این که شاغلام گفته کشتی گیران قدیمی می توانند به تیم ملی برگردند. فکر می کنی این بازگشت به نفع تیم ملی باشد؟

بله مسلما. کشتی قانون دارد ولی هر مربی هم سبک خودش را دارد. آقای محمدی می گوید من طوری تمرین و برنامه می گذارم که کشتی گیری مثل حسن رحیمی که در خانه اش خوابیده، باز هم بیاید کشتی بگیرد. پس نسبت به آسیب دیدگی و شرایطی که دارد، برای او برنامه ریزی می شود. اگر خواست می آید ادامه می دهد و اگر هم نه که تکلیفش روشن است. آقای خادم یک قوانینی داشت که خیلی ها آن را می پسندیدند. آن موقع من آسیب دیده بودم و دیدم که نمی توانم کشتی بگیرم اما حالا فکر می کنم که می توانم و نه این که آقای محمدی آمده بلکه هر شخص دیگری بود، می آمدم و با طی همه مراحل قانونی، سعی می کردم که به عضویت تیم ملی دربیایم.

 

پس خبر خوبت این است که می خواهی دوباره کشتی بگیری.

به امید خدا. حقیقت این است که کشتی گرفتن برای حسن رحیمی بدون رسول خادم خیلی سخت است و اصلا نمی خواستم کشتی بگیرم ولی وقتی با بزرگ مردی مانند رسول خادم صحبت کردم، ایشان گفت که باید حداقل تا المپیک کشتی بگیری و به اجماع رسیدیم که ادامه بدهم و من به احترام این مرد بزرگ، می خواهم باز کارم را شروع کنم و امیدوارم بتوانم در مسابقات آتی که هست، بتوانم شرکت کنم و استارت بزنم تا المپیک و بعد ببینیم که خدا چه می خواهد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.