b_Newsضعیف‌ترین نتایج ایران در قهرمانی باشگاه‌های جهان

تغییر قاعده بازی برای رییس ویران‌گر والیبال

تاریخ: 1397/09/10
زمان: 13: 39
نوع: گزارش
خاتم اردکان نماینده ایران و آسیا در والیبال قهرمانی باشگاه‌های جهان سه مسابقه خود برابر ترنتینو، آسکو و سدا را با پایین‌ترین امتیازها باخت و بدون ست برده به تهران برگشت.

فرزاد کفیلی/ خاتم اردکان نماینده ایران و آسیا در والیبال قهرمانی باشگاه‌های جهان سه مسابقه خود برابر ترنتینو، آسکو و سدا را با پایین‌ترین امتیازها باخت و بدون ست برده به تهران برگشت. اینکه فرهاد نظری‌افشار، قدرتی‌زن باسابقه خاتم مجبور شد در پست لیبرو بازی کند در نوع خود بی‌نظیر بود و این سوال که واقعا فدراسیون والیبال هیچ نظارت و کمکی برای حفظ آبروی والیبال ایران در رویدادهای بین‌المللی نمی‌کند؟

این‌ روزها فدراسیون والیبال بر حفظ رییس بازنشسته‌اش متمرکز شده است. احمد ضیایی به شهرهای مختلف می‌رود؛ به دوربین‌ها لبخند می‌زند و با زبان بی‌زبانی می‌گوید نمی‌خواهد به عنوان فردی متمدن و قانون‌مدار به قوانین کشوری که همه‌ چیزش را از آن دارد احترام بگذارد.

اما چطور قاعده بازی برای رییس بازنشسته فدراسیون والیبال عوض شد؟ هرچند رییس کمیته ملی المپیک اعلام کرد تمام روسای بازنشسته فدراسیون‌ها کنار می‌روند اما هیچ نشانه‌ای از کناره‌گیری رییس بازنشسته والیبال به چشم نمی‌آید. وزارت ورزش با محوریت محمدرضا داورزنی رییس سابق فدراسیون والیبال و معاون کنونی ورزش قهرمانی حساب همه جای کار را کرده بود؛‌ مشخص بود کار در فدراسیون فوتبال گره می‌خورد در آخر هم تاج با ضرب و زور و فشار فیفا در مسند قدرت می‌ماند و در آخر هم لبخندی به دوربین‌ها می‌زند و می‌گوید ما همگی سرباز نظام هستیم و تا آخر هم می‌مانیم. اما مجموعه وزارت ورزش فکرش را نمی‌کرد امثال ضیایی از قانون تبعیت نکنند. ضیایی را خود داورزنی برای پست ریاست فدراسیون والیبال تیمار کرده بود. او اما حکم بچه‌ای را داشت که بدون توجه به قواعد بازی از دستورات پدر و مادرش نافرمانی می‌کند؛ گاهی گریه می‌کند،‌ گاهی لبخند می‌زند. در مجموع برنامه و فکری ندارد اما ترجیح می‌دهد تا آن‌جا که می‌تواند مقاومت و بر خواسته‌هایش تاکید کند.البته از گوشه کنار شواهدی در راستای تلاش داورزنی برای ماندن مهره انتخابی اش هم مشاهده شده است.

در چنین شرایطی اما با تغییر تمام ارکان‌های فدراسیون، والیبال بدون نظم فعالیت می‌کند؛ کمیته آموزش به دست فردی افتاده که با برگزاری کلاس‌های مربیگری در پی کسب منافع شخصی‌ است. سازمان لیگ عملکرد خوبی ندارد و اکثر مسابقات از جمله مسابقه این هفته پیام مشهد برابر سایپا با وجود حضور دبیر سازمان لیگ و دو ناظر و خود رییس فدراسیون هم به جنجال کشیده می‌شود.

والیبال در شرایطی قرار دارد که بزرگ‌ترین تصمیم فدراسیون بایکوت کردن اخبار کاپیتان تیم ملی است. اخبار مرتبط با سعید معروف را سانسور می‌کنند به هوای آن‌که صحبت‌های او به رییس فدراسیون والیبال را تقبیح کنند. درحالی که این خود شأنیت پایین فدراسیون را نشان می‌دهد که نه راه پس مقابل معروف دارد و نه راه پیش.

باید منتظر آخرین رفتارهای لوس فرزند خانواده بود؛ ضیایی پیش از رفتن دست به هر کاری می‌زند و این والیبال بی‌نوای ایران است که دست انسان‌هایی می‌افتد که جز مشتی کینه و خواسته شخصی چیزی در وجودشان نیست.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.