b_Newsشبانه روز به کسب مدال فکر می کنم اما باید حمایت شویم

مهدی علیاری: برای خریداری یک پروتئین، باید 700 هزار تومان پول بدهیم

تاریخ: 1397/09/12
زمان: 12: 35
نوع: گفتگو
تیم ملی کشتی فرنگی در حالی در مسابقات جهانی 2018 بوداپست شرکت کرد که تنها توسط مهدی علیاری ملی پوش وزن 97 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی فرنگی  در حالی در مسابقات جهانی 2018 بوداپست شرکت کرد که تنها توسط مهدی علیاری ملی پوش وزن 97 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. کشتی گیری که سابقه کسب مدال طلا در بازی های آسیایی 2014 اینچئون و همچنین دو مدال طلای قهرمانی آسیا در سال 2015 و 2016 را هم در کارنامه خود دارد. او در گفت و گویی که با «گل» داشت، درباره شرایط کشتی و بازگشت محمد بنا صحبت کرد و همچنین از دغدغه های مالی ورزشکاران صحبت کرد و به این موضوع اشاره داشت که کشتی برای موفقیت باید در مسابقات جهانی آینده و المپیک 2020 توکیو، به حمایت مسئولان ورزش نیاز دارد.

 

به عنوان تنها مدال آور کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی 2018 بوداپست، در حال حاضر شرایط کشتی ایران را چطور ارزیابی می کنی؟

در خصوص مسابقات جهانی باید بگویم که زحمات زیادی کشیده شد ولی نتایجی رقم خورد که باب میل مردم عزیزمان نبود ولی من امید دارم که در آینده جبران می کنیم و چه در کشتی آزاد و چه در فرنگی همه تلاش مان را می کنیم که بتوانیم به نتایج خوبی برسیم.

 

از این که کامران قاسمپور توانست تنها مدال طلای کشتی آزاد و فرنگی در دو رده بزرگسالان و امید را بگیرد، چه حسی داشتی؟

خدا را شکر که آقای قاسمپور توانست در تیم امید کشتی آزاد طلا بگیرد و همه کشتی گیران را خوشحال کرد ولی کشتی گیران در شرایطی قرار دارد که من قول می دهم که در آینده صد درصد جبران می کنیم.

 

کار با علی اشکانی در این مدتی که در تیم ملی زیر نظر او بودی، چیست؟

آقای اشکانی هم زحمتش را کشید و امیدوارم که موفق باشد و هر جا که هست، برای ایشان آرزوی سلامتی دارم.

 

درباره بازگشت محمد بنا به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی چه نظری داری؟

در خصوص محمد آقا باید بگویم که رزومه و سوابقی که ایشان دارند، کاملا مشخص است و همیشه چه از لحاظ مدیریتی و چه از لحاظ انگیزشی و فنی، شرایط خوبی را برای تیم ملی به وجود آورده اند. امیدوارم که با کمک کادر فنی شان و بچه ها، یک بار دیگر تمام هم و غم مان را را بگذاریم و بتوانیم با کمک بچه ها، آن انسجام و وحدت را دوباره به دست بیاوریم و نتایج خوبی را کسب کنیم.

 

به نظرت آن نتایجی که در المپیک 2012 لندن به دست آمد، می تواند دوباره برای کشتی فرنگی تکرار شود؟

نمی توانم این مساله را پیش بینی کنم ولی امیدوارم که مسئولان کشورمان حمایت کنند و کشتی را تنها نگذارند. تمام مدیرانی که در کشتی هستند، بچه ها و مربیان هم قول می دهند که چیزی کم نگذارند. شما الان از شرایطی که در ورزش کشورمان حاکم هست، مطلع هستید. الان ما یک پروتئین بخواهیم خریداری کنیم، باید 700 هزار تومان پول بدهیم و خیلی هم زود آن را مصرف می کنیم.

 

خودت به عنوان یک کشتی گیر مدال آور، فعالیت دیگری هم داری؟

من فعالیت دیگری ندارم.

 

پس منبع درآمدی هم نداری؟

نه ندارم.

 

پس چطور این هزینه ها را تامین می کنی؟

همه ورزشکاران به صورت شخصی هزینه می کنند ولی باید دولتمردان به فکر باشند که از کشتی و تمام ورزش ها حمایت کنند. الان کشتی گیران در لیگ هم از لحاظ مالی خوب تامین نمی شوند. امیدوارم حداقل از رشته های المپیکی حمایت شود که بتوانند برای کشور مدال بیاورند.

 

فکر می کنی بتوانی در مسابقات جهانی بعدی یا المپیک رنگ این مدال برنزی را که گرفتی، بهتر کنی؟

صددرصد. شما شک نکنید که تمام فکر و ذکر من به صورت شبانه روزی، این است که بتوانم بهترین مدال را در مسابقات جهانی و المپیک به دست بیاورم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.