b_Newsاظهارات عجیب طباطبایی در یک رسانه فیلیپینی

طباطبایی: بسکتبال ورزش دوم ایران است!

تاریخ: 1397/09/12
زمان: 13: 48
نوع: گزارش
رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال ایران که به مانیل سفر کرده، گفتگویی با یک رسانه فیلیپینی انجام داده است.

رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال ایران که با وجود مشکلات مالی شدید فدراسیون تا حدی که کادر فنی تیم ملی به صورت ناقص به دو بازی حساس انتخابی جام جهانی فرستاده شده، به مانیل سفر کرده، گفتگویی با یک رسانه فیلیپینی انجام داده است.

او در این مصاحبه گفته:«صمد و حدادی اسطوره‌های ملی هستند، به خصوص حدادی که سابقه بازی در  NBA را دارد. در شرایط کنونی ما در یک پروسه هستیم و بازیکنان جوان و مستعد را آماده می‌کنیم تا جایگزین ستاره‌های رفته شوند. ما جوانان بااستعدادی داریم که هم‌اکنون هم در تیم ملی هستند. بازیکنانی مثل بهنام یخچالی و محمد جمشیدی. بسکتبال در ایران بیشتر دیده شده و مردمی شده است. فوتبال با اختلاف ورزش اول ایران است و بعد از آن بسکتبال دوم و والیبال سوم است. ما سه لیگ فعال در بسکتبال داریم.»

در همین چند خط صحبت طباطبایی چند نکته عجیب وجود دارد. اول اینکه رییس بسکتبال از تغییر نسل و بها دادن به بازیکنان جوان صحبت کرده و نام یخچالی و جمشیدی را آورده اما این دو بازیکن باتجربه سال‌ها حضور در تیم ملی را پشت سر گذاشتند و سن‌های 23 و 27 سال برای بسکتبالیست‌های جوان و تازه به تیم ملی رسیده محسوب نمی‌شوند. بنابراین طباطبایی استدلال غلطی داشته است.

در ادامه رییس بسکتبال از اینکه این رشته، ورزش دوم ایران است، صحبت کرده که به نظر تصوری بسیار دور از واقعیت می‌آید. او که اصلا کشتی را در نظر نگرفته معتقد است بسکتبال بعد از فوتبال رشته دوم ایران است و حتی مردمی شده! اما با مقایسه ساده تماشاگران لیگ بسکتبال و والیبال و استقبال از بازی‌های ملی دو رشته هر کسی متوجه جایگاه دو رشته می‌شود. شاید رییس بسکتبال تصور کرده، ترجمه مصاحبه او به دست رسانه‌های داخلی نمی‌رسد! هنوز یادمان نرفته که برای والیبال چند هزار نفر پشت درب‌های سالن 12 هزار نفری آزادی می‌مانند اما برای آسیا چلنج بسکتبال چند سکو با حضور سربازان پر شد! عجیب‌تر این است که دکتر اصلا کشتی را در معادلاتش به حساب نیاورده است.

طباطبایی این روزها در بین حواشی بی‌شمار بسکتبال، بهتر است جانب انصاف را هم در مصاحبه‌هایش رعایت کند تا به حواشی بیشتر دامن نزند.