b_Newsمساوی نه به درد ما می‌خورد نه به درد استقلال

مهدوی: خارجی‌های استقلال بازی کنند به نفع سپیدرود است!

b_News به کریمی قول کمک 2 میلیاردی داده بودند ولی عملی نکردند
تاریخ: 1397/09/15
زمان: 10: 35
نوع: خبر
تیم‌های استقلال و سپیدرود فردا در رشت آخرین بازی نیم‌فصل‌شان را برگزار می‌کنند که این مسابقه برای هر دو تیم بسیار حساس است و باید امتیاز بگیرند.

علی مسعودی / تیم‌های استقلال و سپیدرود فردا در رشت آخرین بازی نیم‌فصل‌شان را برگزار می‌کنند که این مسابقه برای هر دو تیم بسیار حساس است و باید امتیاز بگیرند. سپیدرود برای اینکه از انتهای جدول جدا شود نیاز به پیروزی دارد و استقلال هم برای رسیدن به صدر جدول و فاصله نگرفتن از جمع مدعیان به دنبال سه امتیاز است. در این رابطه گفتگویی با محمدرضا مهدوی کاپیتان سپیدرود انجام دادیم که کار سختی مقابل هافبک‌های استقلال دارد.
بازی با استقلال را چطور می‌بینی؟
این بازی برای هر دو تیم بسیار سخت است و حیاتی که هیچ یک از تیم‌ها دوست ندارند امتیاز از دست دهند. ما میزبان این بازی هستیم که قطعا سه امتیاز را لازم داریم و باید به آن برسیم. بازی قبلی که میزبان بودیم، نتوانستیم امتیاز بگیریم و بازی شش امتیازی را واگذار کردیم، حال چاره‌ای جز برد مقابل استقلال نداریم و باید سه امتیاز را بگیریم.
فکر می‌کنی چمن مصنوعی به ضرر استقلال شود و به نفع شما؟
قطعا روی بازی استقلال تاثیر می‌گذارد و شاید نتواند بازی خودش را انجام دهد ولی اینطور هم نیست که به نفع ما باشد و ما از آن راضی باشیم. ما هم به اندازه خودمان از زمین چمن مصنوعی راضی نیستیم ولی چاره‌ای نیست و باید با آن کنار بیاییم.
ظاهرا هر تیمی که بخواهد در ورزشگاه سردار جنگل تمرین می‌کند و بازی انجام می‌دهد؟
متاسفانه مدت‌هاست که این اتفاق در ورزشگاه سردار جنگل رخ می‌دهد و از نونهالان گرفته تا تیم‌های بزرگسالان در آن بازی می‌کنند. به خاطر مسابقات زیاد چمن استادیوم کم‌کم دارد کیفیتش را از دست می‌دهد که اگر همین روند ادامه پیدا کند همین نیم‌فصل مشکل پیدا خواهیم کرد. به نظر من در استادیوم سردار باید فقط دو تیم سپیدرود و داماش بازی کنند و سایر تیم‌ها در استادیوم‌های دیگر بازی کنند تا چمن سردار از بین نرود.
آیا علی کریمی از این دست مربیانی است که به شاگردانش تاکید کند و فشار بیاورد که حتما باید مقابل استقلال و پرسپولیس پیروز شوند؟
اصلا چنین اخلاقی ندارد که بخواهد به بازیکنانش فشار بیاورد که حتما باید در این بازی پیروز شوید و امتیاز بگیرید. بخصوص در بازی‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس که اصلا هیچ وقت برای این دو بازی حساسیت نشان نداده و برایش این بازی‌ها نیز مثل سایر مسابقات بوده است. ما خودمان می‌دانیم که نیازی نیست سرمربی به ما فشار بیاورد و بگوید فلان بازی حساسیت خاصی دارد و باید پیروز شویم. ما خودمان به خوبی می‌دانیم که باید حتما در هر بازی امتیاز بگیریم و اجازه ندهیم تیم به سمت سقوط برود. سپیدرود مشکلات زیادی دارد که اگر حل نشود کارمان سخت خواهد شد.
مشکل مالی هم دارید؟
در حال حاضر همه مشکلات و هزینه‌ها روی دوش آقای کریمی و یکی، دو نفر دیگر است و تا الان هم فکر می‌کنم حدود چهار میلیارد تومان هزینه کرده‌اند. قرار بود مسوولان استان دو میلیارد کمک کنند که تا الان این اتفاق رخ نداده است. من نمی‌دانم چرا هیچ‌کس به سپیدرود نزدیک نمی‌شود و به کریمی کمک نمی‌کنند؟! اگر همین روند ادامه داشته باشد قطعا خود آقای کریمی هم کم خواهد آورد.
مصدومان تیم به این بازی می‌رسند؟
به جز عباسی سایر نفرات خواهند رسید. البته ما یک بازیکن محروم داریم که میلاد شیخ‌سلیمانی است که این بازی غایب خواهد بود.
جای او بازیکن دارید؟
فکر می‌کنم نورمحمدی بازی کند.
دوست داری خارجی‌های استقلال فیکس باشند یا نه؟
به جز بازیکن عراقی (طارق همام) فکر می‌کنم دو بازیکن دیگر بازی کنند خیلی خوب است. آنها به جز اینکه به چمن مصنوعی عادت ندارند از لحاظ فنی هم پایین‌تر از بازیکنان داخلی استقلال هستند. متاسفانه در فوتبال ما خارجی‌ها خوب پول می‌گیرند و کیفیت داخلی‌ها را ندارند. در هرحال ما باید سه امتیاز را بگیریم چون مساوی نه به درد ما می‌خورد نه به درد آنها.
راستی باشگاه نساجی خیلی از داوری بازی با سپیدرود ناراضی بوده و به شدت هم انتقاد کرده است؟
اگر قرار به اعتراض بود ما باید اعتراض می‌کردیم چون محمد نزهتی را طوری مصدوم کردند که هنوز هم نمی‌تواند به راحتی تمرین کند. به نظر من داوری بازی ما و سپیدرود هیچ مشکلی نداشت و اگر هم داشت، به ضرر ما بود.