b_Newsحضور غلام محمدی در تیم ملی، به نفع کشتی ایران است

یدا... محبی: روس‌ها دبه کردند و جایزه‌مان را ندادند!

تاریخ: 1397/09/17
زمان: 11: 28
نوع: گفتگو
یدا... محبی کشتی‌گیر وزن ۱۲۵ کیلوگرم در حالی در تورنمنت الروسای روسیه قهرمان شد که جایزه‌ای به او ندادند.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی آزاد در حالی در تورنمنت الروسای روسیه قهرمان شد که هدایت آزادکاران را غلامرضا محمدی بر عهده داشت. در این تورنمنت یدا... محبی کشتی‌گیر وزن ۱۲۵ کیلوگرم به قهرمانی رسید و طبق اخبار جایزه سه هزار دلاری را به عنوان نفر اول دریافت کرد. این موضوع باعث شد تا سراغ این کشتی‌گیر کرمانشاهی برویم. محبی در گفتگو با «گل»، اعلام کرد که جایزه به او داده نشده است!

 

درباره تورنمنت الروسا صحبت می‌کنی؟

این تورنمنت، دقیقا دو هفته بعد از مسابقات کشوری بود. برای همین، یک اردوی چهار،پنج روزه برگزار کردیم تا بدن‌مان برای حضور در این تورنمنت گرم شود. این مسابقات، اول به صورت تیم به تیم بود و پنج تیم خوب دنیا یعنی ایران، روسیه، آذربایجان، ازبکستان و گرجستان در آن شرکت داشتند. ما در این قسمت، چهار دور کشتی گرفتیم که خدا را شکر، من همه کشتی‌هایم را بردم و تیم ملی هم که اول شد.

 

این مسابقات به صورت آزاد هم برگزار شد؟

نه در 6 وزن المپیکی برگزار شد.

 

اما عباس فروتن در ۹۷ کیلو با تو که در ۱۲۵ کیلوگرم هستی، مسابقه داد که در کشتی نهایی هم گویا مقابل تو به احترام کسوت قرار نگرفت.

بله همینطور است. بعد از اینکه مسابقات تیمی تمام شد، گفتند که می‌خواهیم مسابقات انفرادی هم بین ۹۷ و ۱۲۵ کیلوها برگزار کنیم و اینکه به نفر اول، سه هزار دلار و به نفر دوم دو هزار دلار جایزه می‌دهند که متاسفانه جایزه‌مان را هم ندادند!

 

چرا جایزه را ندادند؟

دیگر روس‌ها دبه کردند و جایزه را ندادند! حتی از فدراسیون هم با آنها تماس گرفتند و اعتراض کردند ولی نتیجه‌ای نداد که باعث ناراحتی شدید تیم ما هم شد!

 

جایزه تیمی چقدر بود؟

فکر می‌کنم جایزه تیمی نداشت ولی سه هزار دلار جایزه نفر  اول و دو هزار دلار جایزه نفر دوم برای آقای فروتن بود که متاسفانه آنها را ندادند.

 

از این موضوع که بگذریم، از شرایط فنی و جسمی‌ات راضی بودی؟

بله خدا را شکر نسبت به مسابقات قبلی، خوب بودم. کادر فنی هم تمام سعی و تلاشش را می‌کند تا به موفقیت‌های بیشتری برسیم.

 

در کل، شرایط تیم ملی را با هدایت غلامرضا محمدی چطور می‌بینی؟

آقای محمدی که همیشه یک کارنامه خوب از خودش به جا گذاشته است. چه در تیم ملی بزرگسالان و نوجوانان و چه در لیگ. ایشان همیشه یک مربی موفق بوده و به نظرم حضورش به نفع کشتی ایران است و امیدوارم نتیجه‌اش را هم ببینیم.

 

به نظرت می‌توانی خودت را در ترکیب جدید تیم ملی جا بیندازی؟

ما تعدادمان برای این اردو کم بود ولی صحبت کادر فنی با بچه‌ها این بود که به ملی‌پوشان کمک می‌کنند ولی انتخابی نفر اول هر وزن را مشخص می‌کند.

 

تو از اینکه به جهانی اعزام نشدی، دلخور شده بودی، درست است؟

بله ولی من امسال از مسابقات کشوری استارت زده‌ام و آن قضیه جهانی هم دیگر تمام شده و ما برای سال ۲۰۱۹ تلاش می‌کنیم.

 

ولی رقبای سرسختی مثل پرویز هادی و کمیل قاسمی و چند نفر دیگر هم داری.

بله، نظر کارشناسان هم این است که سطح سنگین‌وزن در ایران کمی بالاتر است و هر کسی از ایران به مسابقات بین‌المللی برود، شانس مدال را دارد.

 

برنامه بعدی‌ات چیست؟

من در لیگ برای تیم پارس ستارگان کشتی خواهم گرفت. به هر حال ما سربازیم و این هم سهمیه سربازی‌مان است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.