b_Newsشائبه صلاحیتم رفع شده و اگر همه راضی باشند برای انتخابات می آیم/ خیلی بد است که هنوز از سیاسی ها در ورزش استفاده می شود

بهنام محمودی: ضیایی با والیبال آشنا نبود و روحیه تحکمی داشت

تاریخ: 1397/09/18
زمان: 13: 18
نوع: گفتگو
بهنام محمودی که از او به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی ریاست فدراسیون والیبال نام برده می‌شود در خصوص مدیریت آینده والیبال ایران صحبت کرد.

حامد جیرودی/ با کنار رفتن احمد ضیایی از ریاست فدراسیون والیبال، به خاطر  قانون منع به کار گیری بازنشستگان، وزارت ورزش و جوانان، افشین داوری رئیس سابق فدراسیون دوومیدانی را به عنوان سرپرست فدراسیون والیبال انتخاب کرده است. این موضوع باعث شد تا به سراغ بهنام محمودی کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال برویم که از او به عنوان یکی از گزینه های اصلی ریاست فدراسیون والیبال نام برده می شود و او در گفت‌وگویی که با "گل" داشت، در خصوص مدیریت آینده والیبال ایران صحبت کرد.

 

درباره تغییرات فدراسیون والیبال و انتخاب افشین داوری به عنوان سرپرست این فدراسیون به جای ضیایی چه نظری دارید؟

من فکر می کنم آقای داوری در شرایطی آمده اند که قانون اجازه نمی دهد که ایشان کاندیدا شود و ایشان آمده تا در دو سه ماه آینده کارها را انجام دهد تا انشاا... مجمع فدراسیون تشکیل شود.امیدوارم مجمع زودتر تشکیل شود.چون ما سال بعد کارهای زیادی در والیبال داریم و آقای داوری را هم به نمایندگی از وزارت ورزش گذاشته اند تا شرایط را آماده کند. آقای ضیایی هم زحمت کشید و به ایشان خسته نباشید می گویم. به هر حال، قانون منع به کار گیری بازنشستگان شامل خیلی از افراد شد و همه باید از این قانون تبعیت کنیم و امیدوارم کسی هم که می آید، بتواند آرامش را به والیبال ایران تزریق کند.

 

ولی ضیایی در این مدت، روزهای پر سر و صدایی را سپری کرد!

به خاطر این که زیاد با والیبال آشنا نبودند. درست است که ایشان چند سال نایب رئیس بود ولی چون آشنایی زیادی با ورزش نداشتن و اطلاعاتش درباره ورزش کم بود، نتوانست شرایط خوبی را ایجاد کند. ایشان پنج شش سال نایب رئیس بود و ما زیاد با روحیه اش آشنا نبودیم.او چون قبلا در فرمانداری بود، روحیه تحکمی داشت و با این شیوه مدیریت می کرد ولی در کل بسیار آدم سالم و صادق و با تقوایی است ولی در بخش مدیریت ورزشی ضعیف کار کردند.

 

به نظر می رسد اوج این حاشیه ها، اختلافی بود که اخیراً میان او و سعید معروف به وجود آمد.

این را هم می شود گفت. به هر حال، ایشان با خیلی از افراد و باشگاه ها، مشکل داشت. خیلی ها هم آقای ضیایی را نمی شناختند. این اصلا خوب نیست که ما بعد از گذشت سالها هنوز از افراد سیاسی استفاده می کنیم. افرادی که زیاد با ورزش آشنا نیستند و چند سال آزمون و خطا می کنند و این باعث می شود که آن ورزش عقب بیفتد. اما دیگر آن دوران گذشته و باید از افراد متخصص استفاده شود که مرتبط با آن رشته هستند. ما مدیران متخصص و جوان داریم که مورد وثوق جامعه هم هستند.

 

شما یکی از افرادی هستید که از شما به عنوان کاندیدای ریاست فدراسیون نام برده می شود. با توجه به اتفاقاتی که در دوره قبل افتاد، باز هم کاندیدا می شوید؟

در دوره قبل، در شب آخر صلاحیت من را تایید نکردند و گفتند نیایم که هنوز برای من قابل درک نیست ولی حالا که ۱۰، ۱۱ ماه گذشته، پیگیری کردیم و موضوع ما حل و فصل شد و دیگر شائبه ای وجود ندارد. با این حال،  نکته ای که وجود دارد، این است که خانواده والیبال از جمله مربیان و بازیکنان، راضی هستند که ما بیاییم و کمک مان می کنند یا نه.

 

به نظر می رسد که دوستان زیادی دارید که از شما حمایت می کنند.

ببینید من چهار سال در شورای شهر کرج بودم و می توانید درباره عملکردم از مردم سوال کنید. من سعی می کردم طبق شرع و قانون و عرف عمل کنم و برای همین یک سری مخالف هم داشتم. من به جای شش ساعت، ۱۲ ساعت کار می کردم، چون خودم را مدیون مردم می دانم. الان هم خودم را مدیون والیبال می دانم و اگر بخواهم بیایم، اول صبح تا بعد از ظهر باید مشغول باشم. چون یک سری کارها در این مدت انجام نشده و باید آنها را رفع کنیم و کمک خوبی به والیبال داشته باشیم. چون والیبال به آرامش نیاز دارد.

 

فکر می کنید تیم ملی والیبال در دوره جدید فعالیت هایش بتواند برنامه های خود را به خوبی پیش ببرد؟

بله، قطعا می تواند. البته اگر بحث کاندیداتوری پیش بیاید، اول از همه باید با آقای سلطانی فر و داورزنی صحبت کنیم تا ببینیم که نظرشان چیست و برخلاف جهت آب شنا نکنیم. چون پیشرفت و آرامش والیبال خیلی مهم تر از بهنام محمودی است. وقتی والیبال در اوج باشد، بهنام هم در اوج است. البته ما با این وضعیت نمی توانیم در المپیک ۲۰۲۰ قولی که دوستان دادند و گفتند روی سکو می رویم را عملی کنیم. کار نشد ندارد ولی ما شرایط اش را نداریم و این روندی که داشتیم، روند غلطی بود. در یک خانواده بزرگ هم به این نیاز هست که بعضی جاها گذشت کرد و یا بستر را آماده کرد. اگر بخواهیم با فرزند خودمان با تحکم برخورد کنیم، هم خودت آسیب می بینی و هم فرزند و کانون خانواده از بین می رود. برای همین باید یک مدیریت خوب و یک رابطه عاطفی خوب باشد و مطمئناً ما دوست داریم که این آرامش به والیبال برگردد و امیدوارم آقای داوری که تشریف می آورند، بتوانند شرایط خوبی را مهیا کنند. وزارت ورزش هم از کسانی حمایت کند و یا کسانی بیایند که از خانواده والیبال باشند و کمک کنند و ایده ها و طرح های خوبی داشته باشند.