b_Newsچرا بنر ما را در سالن کشتی یا استادیوم فوتبال نمی‌زنند؟

احسان روزبهانی: برگزاری مسابقات بوکس ساعت 4 صبح، فیلم سینمایی است!

تاریخ: 1397/09/21
زمان: 13: 27
نوع: گفتگو
احسان روزبهانی ستاره بوکس ایران پس از عمل جراحی گردنش مدتی استراحت کرد اما حالا دوباره تمرینات جدی‌اش را از سر گرفته و می‌خواهد به روزهای اوج بازگردد.

حامد جیرودی/ احسان روزبهانی ستاره بوکس ایران پس از عمل جراحی که روی گردنش داشت، مدتی استراحت کرد اما حالا دوباره تمرینات جدی خودش را از سر گرفته و می‌خواهد به روزهای اوج خود بازگردد. برگزاری مسابقات بوکس قهرمانی کشور، باعث شد تا به سراغ روزبهانی برویم و با وی صحبت کنیم. این بوکسور وزن منفی 81 کیلوگرم که یک برنز بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون و یک برنز قهرمانی آسیا در سال 2013 در کارنامه خود دارد، در گفتگویی که با «گل» داشت، درباره حضور امیر علی‌اکبری در مسابقات به عنوان تماشاگر، صحبت‌های جالبی را مطرح کرد.

 

مثل اینکه تمریناتت را دوباره شروع کرده‌ای، درست است؟

بله من تمریناتم را از هفته سوم بعد از عمل شروع کرده بودم ولی تمرینات بوکس و مشت‌زنی به کیسه را از یکشنبه آغاز کرده‌ام.

 

هیچ دردی در گردنت حس نمی‌کنی؟

نه خدا را شکر در شرایط خوبی قرار دارم و دردی هم ندارم ولی چون هنوز بوکس بازی نکرده‌ام، کمی ترس دارم.

 

یعنی می‌خواهی تمرینات جدی‌ات را دنبال کنی یا خیر؟

دوباره باید کارم را به صورت جدی دنبال کنم تا به وضعیت ایده‌آل دست پیدا کنم.

 

وضعیت حال حاضر بوکس ایران را چطور ارزیابی می‌کنی؟

در حال حاضر که مسابقات قهرمانی کشوری و انتخابی تیم ملی برگزار می‌شود و همه بوکسورها در آن شرکت دارند.مسابقات خوبی را هم دارند انجام می‌دهند و حالا باید ببینیم که کادر فنی تیم ملی چه تصمیماتی را اتخاذ می‌کند.

 

این برگزاری مسابقات قهرمانی کشوری در اهواز به چه صورت بوده که از 9 صبح شروع شده و تا چهار صبح فردای آن روز ادامه پیدا کرده؟!

تعداد شرکت کننده‌ها زیاد بوده و می‌خواستند زود جمع و جورش کنند ولی این نشان دهنده بی‌نظمی‌شان هم بوده است. ساعت چهار صبح، انتظار بوکس خوبی نباید از بچه‌ها داشته باشیم. البته بعضی از مسابقات جهانی یا المپیک تا ساعت 12 و یک شب هم طول کشیده است ولی چهار صبح یک ذره فیلم سینمایی است!

 

در این مسابقات امیر علی‌اکبری هم به عنوان تماشاگر حضور پیدا کرده بود و خیلی هم از سوی تماشاگران تشویق شد. نظرت درباره حضور او در جمع بوکسورها چیست؟

امیر دوست من است. او یک قهرمان است و به عنوان یک مهمان خیلی هم خوب است که بیاید و تشویق هم بشود. چون بچه‌ها انگیزه می‌گیرند ولی این که بنرشان را بزنند، در حالی که ما خودمان کلی قهرمان داریم، درست نیست.

 

اتفاقا یکی از بوکسورها هم گفته بود اینکه عکس علی‌اکبری در سالن بوکس نصب شده را درک نمی‌کنم.

بله. چرا عکس ما را در سالن کشتی یا استادیوم فوتبال یا رشته‌های دیگر نصب نمی‌کنند؟ بالاخره این یک بازی بوده و انجام شده.البته امیر در این داستان، کاملا بی‌تقصیر است و اشکالی متوجه او نیست. او به سالن رفته و تشویقش کرده‌اند.

 

حالا شاید چون علی‌اکبری در رینگ مبارزه می‌کند و رشته MMA هم که در آن حضور دارد، شبیه بوکس است، او را به عنوان یک بوکسور محسوب می‌کنند. درست است؟

شباهتی که ندارد. آن رشته MMA است و رشته ما هم بوکس و داستانش با هم فرق دارد.

 

تو خودت ترغیب نشده‌ای که به MMA بروی؟

من فعلا دارم بوکسم را دنبال می‌کنم و تصمیم جدیدی هم نگرفته‌ام.

 

درباره این موضوع که عنوان شده بود، احتمال دارد بوکس از المپیک حذف شود، چه نظری داری؟

به نظر شما حذف می‌شود؟ این یک حاشیه‌ای است که برای بوکس درست کرده‌اند. بوکس اولین رشته ورزشی المپیک است و این همه تماشاگر و جذابیت دارد. به غیر از این، بوکس یک ورزش آمریکایی است. حالا به نظرتان می‌شود که این اتفاق بیفتد و بوکس حذف شود؟ بله صحبت شده بود که احتمال دارد کشتی و تکواندو حذف شوند. چون تماشاگر ندارند ولی بوکس این همه تماشاگر دارد و حذف نخواهد شد.

 

اتفاق بعدی که در حاشیه مسابقات قهرمانی کشوری عنوان شد، این بود که اکبر احدی سرمربی تیم ملی ناراحت بوده و نیامده است. این موضوع قضیه‌اش چه بوده است؟

سرمربی تیم ملی که نباید در همه بازی‌ها باشد. آقای احدی کادر فنی‌شان را فرستاده بود و آنجا هستند. خودشان هم برای بازی‌های نیمه‌نهایی و فینال می‌روند که بوکسورهای خوب را انتخاب و به تیم ملی دعوت کنند. به نظر من، آقای احدی بهترین تصمیم را گرفته و کادر فنی‌شان را به مسابقات فرستاده است.

 

 این بوکسورهای جدیدی که آمده‌اند، امیدوارکننده هستند؟

بله همه‌شان بچه‌های خوب و با استعدادی هستند.

 

یعنی بوکس ایران باز هم می‌تواند روزهای خوبی داشته باشد؟

ان‌شاءا... حتما. البته باید کمی رسیدگی‌ها بیشتر شود، پول بیاید و  ...

 

برای خودت هم دوباره اتفاق‌های خوبی می‌افتد؟

برای من که صددرصد می‌افتد و امیدوارم باز هم بتوانم به شرایط خوبی دست پیدا کنم.