b_Newsآرزویم کری خوانی با الهه در فینال لیگ چین است/به خاطر قراردادها شهربانو در لیگ مسابقه نداد

سهیلا منصوریان: با قرارداد 13 میلیونی اگر رباط پاره کنی، باید 50 میلیون هزینه کنی!

تاریخ: 1397/09/24
زمان: 11: 41
نوع: گفتگو
لیگ چین امسال هم با حضور خواهران منصوریان برگزار می‌شود تا رقابت‌های باشگاهی این کشور برای دوستداران ووشوی ایران هم جذاب باشد.

نگار رشیدی/ لیگ چین امسال هم با حضور خواهران منصوریان برگزار می‌شود تا رقابت‌های باشگاهی این کشور برای دوستداران ووشوی ایران هم جذاب باشد. اما چیزی که امسال لیگ چین را هیجان‌انگیز می‌کند، رقابت سهیلا و الهه منصوریان است که در این دوره دیگر هم‌تیمی نیستند و در دو تیم مختلف مسابقه می‌دهند. به این ترتیب این احتمال وجود دارد که در صورت هم‌وزن شدن این دو قهرمان ووشو، چینی‌ها تماشاگر رقابت دو خواهری باشند که همیشه کری‌هایی برای همدیگر دارند.

سهیلا درباره حضورش در لیگ چین و احتمال رویارویی‌اش با الهه با «گل» گفتگو کرد. هرچند سهیلا می‌گوید این تیم‌های‌شان هستند که با هم رقیب‌اند و دوست ندارد مقابل خواهرش قرار بگیرد اما آخرش کری هم برای الهه خواند و از حالا نه‌تنها قول قهرمانی داد بلکه گفت اگر رقابتی هم بین او و الهه شکل بگیرد، او از خواهرش بهتر است. در این فصل از لیگ چین، سهیلا به تیم «چانگ شاه» ملحق شده و الهه هم با تیم «شانگهای» قرارداد بسته است.

 

دوباره لیگ چین و دوباره خواهران منصوریان اما این بار کمی‌ متفاوت.

درست است، من امسال هم وارد لیگ چین شدم ولی این بار برای تیم «چانگ شاه» بازی می‌کنم. چون پیشنهاد بهتری از این تیم داشتم، رضایتنامه‌ام را از چانگ چونگ گرفتم و به این تیم‌ ملحق شدم. چانگ شاه قهرمانان آسیا و جهان بسیاری دارد و تمرین کردن و تن به تن شدن با این بازیکنان می‌تواند به پیشرفتم کمک کند تا بتوانم در مسابقات جهانی که در پیش داریم خوش بدرخشم و بهترین نتیجه را بگیرم.

 

البته گویا در تیم جدیدت تنها هم نیستی.

بله، چانگ شاه در وزن 56 کیلوگرم به یک بازیکن جوان نیاز داشت که در لیگ جوانان بتواند خوب بازی کند. من هم ملیکا ملایی که یکی از شاگردانم است را به این تیم معرفی کردم. درنهایت با تست‌هایی که از این بازیکن جوان و باانگیزه گرفته شد، ملیکا مورد تایید تیم قرار گرفت و حالا قرار است در فینال بازی کند. الان هم دارد با تیم تمرین می‌کند و ان‌شاءا... او هم بتواند خوش بدرخشد و به دنبال آن اتفاقات خوبی هم برای تیم ملی کشورمان رقم بخورد.

 

بنابراین امسال از خواهرانت دور ماندی.

همینطور است، امسال دیگر تنها شدم. الهه با تیم «شانگهای» قرارداد بسته و من هم که در چانگ شاه هستم. با قطار فاصله‌ام تا الهه حدود 24 ساعت است و فکر می‌کنم به جز مسابقه دیگر نتوانیم همدیگر را ببینیم. ولی ما مشغول تمرین هستیم و فقط به هدفی که داریم فکر می‌کنیم.

 

شهربانو قرار نیست به چین بیاید؟

شهربانو به احتمال زیاد برای فینال بیاید و مسابقه بدهد. چون شهربانو بیشتر وقتش را در اردوی تیم ملی می‌گذراند و از طرفی متاهل هم هست. به همین خاطر خیلی برای این مسابقات نمی‌آید. حتی شهربانو امسال در لیگ ایران هم بازی نکرد. چون پول خیلی کمی به بازیکنان می‌دهند و بالاترین قرارداد لیگ 13 میلیون است! آخر بازیکن یک سال بازی کند برای 13 میلیون؟! کسانی هم که مسابقه می‌دهند چون عاشق این ورزش هستند. خدای نکرده اگر در این یک سال رباط پاره کنی باید 50 میلیون هزینه کنی که آن پا هم دیگر پا نمی‌شود.

 

پس در این فصل با الهه رقیب شدی.

باید بگویم من و الهه با هم رقیب نیستیم و تیم‌های‌مان رقیب هستند. از طرفی ممکن است الهه در 52 یا 56 کیلو بازی کند و من هم احتمالا در 56 و 60 کیلو مسابقه بدهم که در این صورت وزن‌های‌مان به هم نمی‌خورد. البته وزن‌ها مشخص نشده چون در آغاز مسابقات هستیم. اما یکی از آرزوهایم است که دو تیم به فینال مسابقات برسند و روبه‌روی هم قرار بگیرند تا من و الهه کمی برای هم کری بخوانیم. هرچند الان هم کری می‌خوانیم (خنده). امیدوارم دو تیم به هم بخورند و تیم‌ها مسابقه بدهند نه من و الهه.

 

بنابراین این احتمال وجود دارد که در یک وزن قرار بگیرید؟

بله این احتمال هست که رقیب وزنی همدیگر بشویم. اگر هر دو تیم تصمیم بگیرند که من و الهه در 56 بازی کنیم، ممکن است در لیگ رقیب شویم و با هم مسابقه بدهیم. امیدوارم این اتفاق نیفتد چون خیلی دوست ندارم مقابل خواهرم بازی کنم. هرچند اگر روبه‌روی هم باشیم حس می‌کنم بهتر از الهه هستم.

 

از الان کری را شروع کردی؟

بله کری‌های‌مان شروع شده. فقط مادرم نمی‌داند برای کدام‌مان دعا کند (خنده). مادرم فقط می‌گوید ان‌شاءا... سالم و سلامت برگردید.

 

از تیم الهه چقدر شناخت داری؟

شانگهای هم تیم بسیار خوبی است. در 60 کیلو یک بازیکن دارند که قهرمان بازی‌های آسیایی شده و جزو یکی از بازیکنان خوب این تیم است. بیشتر تیم الهه را ملی‌پوشان تشکیل می‌‌دهند. در کل امیدوارم هر دوی‌مان موفق باشیم. من هم قول می‌دهم که تیم‌مان قهرمان شود و تیم الهه هم در رده دوم قرار بگیرد.

 

حرف آخر؟

می‌خواهم از دکتر علی‌نژاد تشکر کنم که همیشه حامی و پشتیبان ما بودند و با حمایت‌های ایشان توانستیم به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.