b_Newsهمیشه قضاوت مردم را بهترین قضاوت دانسته ام

عباس جدیدی: هیچ تمایلی به حضور در انتخابات فدراسیون کشتی ندارم!

تاریخ: 1397/09/24
زمان: 11: 45
نوع: گفتگو
با اینکه در چند وقت اخیر عنوان شده بود ممکن است عباس جدیدی برای انتخابات ریاست فدراسیون کشتی ثبت‌نام کند اما گویا وی اصلا تمایلی به حضور در این انتخابات ندارد.

حامد جیرودی/ با این که در چند وقت اخیر عنوان شده بود ممکن است عباس جدیدی قهرمان سابق کشتی آزاد ایران و جهان و نایب قهرمان المپیک 1996 آتلانتا برای انتخابات ریاست فدراسیون کشتی ثبت نام کند اما گویا وی اصلا تمایلی به حضور در این انتخابات ندارد و در گفت و گویی که با «گل» داشت، این موضوع را تکذیب کرد.جدیدی در این مصاحبه، به یادآوری خاطرات گذشته و حق خوری که از او در المپیک هم شد نیز پرداخت.

 

مثل این که حضورتان در انتخابات فدراسیون کشتی را تکذیب کرده اید.

بله اخیرا از طرف بنده خبرهای ضد و نقیضی را در کانال ها و فضای مجازی پخش می‌کنند که عباس جدیدی اعلام آمادگی کرده که در انتخابات فدراسیون کشتی ثبت نام کند ولی اصلا این طور نیست و از این به بعد هر خبری که به جز کانال خودم، در جای دیگری درج شده بود، باور نکنید و رسمیت ندارد. مثل همین خبر که در یکی از رسانه های ورزشی منتشر شده بود که من نظر داده بودم راجع به کشتی و این که اگر فدراسیون این طور باشد، من میایم ولی این خبر رسمیت ندارد و از طریق روزنامه شما این موضوع را تکذیب می‌کنم.

 

شاید به این خاطر این خبر عنوان شده که بالاخره عده ای دوست دارند شما به کشتی برگردید.

نه اصلا این طور نیست. من این قدر مشکلات کاری و دانشگاهی دور و برم ریخته که واقعا نمی توانم بیایم. انشاء ا... هر کسی هم که بیاید، ما کمک اش می‌کنیم و دعا می‌کنیم که کشتی به شرایط خوب خود دست پیدا کند.

 

از حضورتان در آکادمی اکبر فلاح برای تماشای مسابقات نونهالان برای مان بگویید.

بالاخره ما هم گاهی وقت ها دلمان می‌خواهد کشتی ببینیم. آقای فلاح هم زحمت کشیده بودند و مسابقاتی را گذاشته بودند و ما هم به عنوان یک عضو کوچک خانواده کشتی وظیفه خودمان می‌دانیم که به این عزیزان خسته نباشید و خدا قوت بگوییم.

شما هم سن و سال این بچه ها بودید که کشتی گرفتن را شروع کردید؟

من به چه دلیل به این مسابقات کشتی آقای فلاح رفتم؟ این مسابقات به نام جام شهید غلامرضا نظری بود. ایشان اولین مربی من بود و من هم اولین باشگاهی که کارم را شروع کردم، همین باشگاه کارگران بود و بر حسب این که ما به همه مربیان دین داریم و با تلاش آنها قهرمان شدیم و مدال گرفتیم، برای تماشای این جام رفتم. من در 38 کیلو زیر نظر آقای غلام نظری کارم را شروع کردم که ایشان بعدا در همان سالهای ابتدای جنگ جبهه به درجه رفیع شهادت رسیدند.

 

پس حسابی خاطرات گذشته برای شما زنده شد.

بله دقیقا. من هم به یاد گذشته ها و روزهای نوجوانی به این باشگاه رفتم و مسابقات را دیدم.

 

در این کشتی گیران نوجوان، کشتی گیر خوبی در می‌آید.

قطعا. اصلا من این را می‌خواهم بگویم که در محله های جنوب شهر، استعدادهای بسیار خوبی وجود دارد که اگر روی آنها کار شود و نگذارند اینها هدر بروند، بهترین معدن استعدادیابی همین محله ها هستند. مخصوصا محله خزانه و پایین شهر.

 

شما دقیقا بچه کدام محل هستید؟

من بچه فلکه اول خزانه هستم و کشتی را هم از همان باشگاه کارگران شروع کردم که مرباینم هم آقای غلام نظری و حسین قلی بودند تا این که به محله پیروزی آمدم و در خدمت عزیزان بودم.

 

چند روز پیش کشتی فینال شما در المپیک 1996 آتلانتا در فضای مجازی منتشر شده بود که به حق تان را خوردند و داشتید به میلان ارسگان رئیس وقت اتحادیه جهانی کشتی اعتراض می‌کردید!

من با نتیجه چهار بر یک آن کشتی را بردم ولی حق خوری کردند.

 

حریف تان هم اصلا باورش نمی شد که به نفع او رای داده اند.

بالاخره یکی شانس می‌آورد و فینال سرگروهی المپیک اش را با نفر سوم آسیا می‌گیرد و جدول برایش خوب می‌افتد. یک وقت هم یکی مثل ما، فینال المپیک را می‌برد و این طور می‌شود. اما من همیشه قضاوت مردم را بهترین قضاوت دانسته ام و آن مدالی را که مردم قبول داشته باشند را، قبول دارم. مردم این حق خوری ها را متوجه می‌شوند و داوری های مردم هم خوب است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.