b_News5،6 نفر مثل رسول خادم در ورزش داشتیم، خیلی خوب بود

میثم نصیری: خداحافظی کامل نکردم، تلاش می‌کنم دوباره به تیم ملی برگردم

تاریخ: 1397/09/26
زمان: 12: 15
نوع: گفتگو
میثم نصیری آزادکار وزن 65 کیلوگرم توانست با بیمه رازی عنوان قهرمانی پنجمین دوره جام باشگاه‌های جهان را به دست بیاورد.

حامد جیرودی/ پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان در حالی در بابل برگزار شد که بیمه رازی بابل با هدایت محسن کاوه به مقام قهرمانی رسید و برای سومین مرتبه بر سکوی نخست این رقابت‌ها قرار گرفت. یکی از کشتی‌گیرانی که در این مسابقات برای بیمه رازی روی تشک رفت، میثم نصیری در وزن 65 کیلوگرم بود که برابر حریفان خود به پیروزی رسید. این موضوع باعث شد تا به سراغ این کشتی‌گیر زنجانی سابق تیم ملی برویم. او در گفتگویی که با «گل» داشت، اعلام کرد که دوباره تلاش خود را برای پوشیدن پیراهن تیم ملی انجام خواهد داد.

 

قهرمانی‌تان را در مسابقات جام باشگاه‌های جهان تبریک می‌گوییم. رقابت‌ها چطور بود؟

راستش نسبت به پارسال و دوره قبل از آن، سطح مسابقات پایین‌تر بود ولی در کل مسابقات بدی نبود. تیم ما هم در شرایط خوبی قرار داشت و ملی‌پوشانی را در اختیار داشتیم که هم پارسال و هم امسال در مسابقات جهانی حضور داشتند. مثل رضا اطری و مصطفی حسین‌خانی و علیرضا کریمی. آقای حسن رحیمی هم بعد از چند وقت آمد. دو کشتی‌گیر خارجی هم داشتیم و در کل تیم‌مان خیلی خوب بود. ما تیم‌مان را برای رقابت با تیم تایتان مرکوری آمریکا آماده کرده بودیم ولی نیامدند.

 

چرا؟

من خبر ندارم. ما تا آخرین لحظه هم منتظر بودیم که این تیم در مسابقات شرکت کند ولی نیامدند.

 

این تیم ترکیه‌ای که با آن در فینال مسابقه دادید، چطور بود؟

تیم زیاد خوبی نبود. در این رقابت‌ها تیم ستارگان ساری تیم بدی نبود. همان تیمی که با آن در فینال لیگ مسابقه داده بودیم ولی در کل شرایط بچه‌ها بهتر بود. البته خود من کشتی‌ام نسبت به فینال لیگ حساس شده بود.

 

در کشتی که مقابل فرزاد عموزاد داشتی، سرت آسیب دید و با بانداژ، در شرایط سختی کشتی گرفتی.

بله. حدود دقیقه یک کشتی بود که سرش به سر من خورد و ابرویم پاره شد و با چسب بستیم. من کمی حالت کنترل وزنی هم داشتم و باید فردایش هم مسابقه می‌دادم و این موضوع باعث شد فشارم بیفتد. البته یکی،دو اشتباه هم داشتم که خوشبختانه حریفم استفاده نکرد. یک جا پایش را گرفتم ولی خودم خاک شدم. یک جا پایش را گرفتم ولی نتوانستم خاک کنم. در کل خوب کشتی نگرفتم ولی خدا را شکر برنده شدم.

 

جلوی سدات ازمیر ترک که 13 بر 2 برنده شدی و به نظر کار راحتی داشتی.

او کشتی‌گیر خوبی نبود و زیاد اذیت نشدم. من در این چند وقت سرم شلوغ شده بود و خدا به من یک پسر داد و برای همین تمرینات کاملی نداشتم.

 

می‌گذاری کشتی‌گیر شود یا نه؟

(می‌خندد) نه بابا. ما خودمان در کشتی چه شدیم که او از زنجان بیاید و کشتی‌گیر شود!

 

الان از شرایط خودت راضی هستی؟

جا دارد که در اینجا از مسوولان تیم بیمه رازی آقای انصاری و محرابی و همچنین مربیان تیم آقای محسن کاوه و پژمان درستکار و مصطفی علیزاده همه بچه‌ها تشکر کنم. به خدا این هم نبود، خدا می‌داند که می‌خواستیم چه کار کنیم؟ خودم را می‌گویم. با توجه به اینکه خودم در زنجان شرایط کاری‌ام مساعد نشده، حضور در بیمه رازی خیلی به من کمک کرد و خدا پدرشان را بیامرزد. امیدوارم باز هم اسپانسرهای بیشتری در کشتی حضور پیدا کنند تا باز هم به کشتی‌گیران کمک شود و آنها در شرایط مالی بهتری قرار بگیرند.

 

درباره حضور غلامرضا محمدی در تیم ملی به عنوان سرمربی چه نظری داری؟

من قبل از این می‌خواهم از کادر فنی قبلی یک تشکری داشته باشم. آقا رسول و اکبر آقای دودانگه و آقای طلایی و همه که خیلی زحمت کشیدند. آقا رسول الان رفته ولی خدایی آدم خیلی بزرگی است و اگر 5،6 نفر مثل این مرد در ورزش داشتیم، خیلی خوب بود. هرچند که من با نحوه تمریناتش سازگار نبودم و امسال هم به خاطر همین و مشکلاتی که داشتم کناره‌گیری کردم ولی از لحاظ شخصیتی، انسان بسیار بزرگواری است و امیدوارم که آقای خادم موفق باشد. به آقا غلام هم تبریک می‌گویم و ان‌شاءا... که موفق باشند.

 

دلت نمی‌خواهد دوباره به تیم ملی برگردی؟

من خداحافظی کامل نکردم. با توجه به شرایطی که داشتم گفتم امسال در تیم ملی کشتی نمی‌گیرم ولی حالا باید ببینیم که سال بعد چطور پیش می‌رود. حدود دو هفته دیگر مرحله اول انتخابی تیم ملی برگزار می‌شود و من هم احتمالا در آن شرکت خواهم کرد.

 

پس احتمال دارد برای مسابقات جهانی 2019 دوباره در تیم ملی باشی.

من تمام تلاش خودم را می‌کنم. بالاخره ما هم جز کشتی، کار دیگری بلد نیستیم و امیدواریم که بتوانم به شرایط بهتری دست پیدا کنم.