b_Newsحالا که فضا برای قدیمی ها باز شده، خودشان باید نشان بدهند که نابغه هستند

عباس حاج کناری: کار قشنگ شاغلام این بود که همه را دعوت کرد

تاریخ: 1397/09/27
زمان: 11: 44
نوع: گفتگو
غلامرضا محمدی، در حالی برای حضور در مسابقات جام تختی، اسامی کادر فنی خود را اعلام کرد که در میان آنها، نام عباس حاج کناری هم دیده می‌شود.

حامد جیرودی/ غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، در حالی برای حضور در مسابقات جام تختی، اسامی کادر فنی خود را اعلام کرد که در میان آنها، نام عباس حاج کناری هم دیده می‌شود. قهرمان سابق کشتی آزاد در مسابقات جهانی کراسنویارسک که پیش از این هم در زمان سرمربی گری محمد طلایی در تیم ملی حضور داشت. انتخاب مجدد حاج کناری باعث شد تا به سراغ او برویم و با وی صحبت کنیم. این مربی در گفت‌وگویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که کشتی گیر نباید احساس کند که حاشیه امنیت دارد وگرنه افت می‌کند.

 

چطور شد که به کادر فنی تیم ملی اضافه شدید؟

چند وقت پیش نه به این صورت که بگویند با ما همکاری کنید. من در قسمت نونهالان بودم اما از صحبت های آقا غلام متوجه شدم که کادری می‌خواهد که هماهنگ و همدل باشد و من هم گفتم که هر کمکی از دستم بر می‌آید، دریغ نمی کنم. بعد به من گفتند دوست داری باشی که من هم گفتم باعث افتخارم است.

 

با شاغلام هم دوره بودید، درست است؟

بله. ما چند جا با هم بودیم. در سال ۲۰۰۴ اکبر فلاح به من اعتماد کرد که در کادرش باشم ولی بعد که دوباره در سال ۸۹ به کشتی برگشتم، آقا غلام از من دعوت کرد و در تیم های مختلفی که داشت، مثل پرسپولیس، استیل آذین و بیمه رازی در کنار هم بودیم و حالا هم خوشحال شدم که در تیم ملی با هم کار می‌کنیم.

 

در حال حاضر، شرایط تیم ملی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

با توجه به نفراتی که به مرحله اول انتخابی تیم ملی و همچنین جام تختی دعوت شده اند، شرایط خوب است ولی این موضوع بیشتر به درایت کادر فنی تیم ملی بر می‌گردد که تیم را آماده کنند.

 

چون می‌دانید که مردم از نتایج تیم ملی در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ بوداپست راضی نیستند.

بله، صد در صد. اگر کادر فنی بتواند نفراتی را که فکر می‌کند می‌تواند روی آنها کار کند را انتخاب کند، می‌تواند به موفقیت برسد. البته ما کار بسیار سختی داریم و خیلی کارها باید انجام شود.

 

شما یک دوره کوتاه هم در تیم ملی مربی بودید. تفاوت آن تیم با حالا چیست؟

من دوست دارم که اختیارات به مربیان داده شود و هر کسی مسئولیتی داشته باشد و من این توانایی را در آقا غلام می‌بینم که این تقسیم وظایف را انجام دهد. نکته دیگر اینکه بچه ها باید به این خودباوری برسند که می‌توانند به موفقیت برسند و به مربی شان اعتماد کنند. من زمانی در کراسنویارسک طلا گرفتم که به مربی ام اعتماد کردم. یک کار قشنگی هم که آقا غلام انجام داد، این بود که همه کسانی که فکر می‌کردند می‌توانند در تیم ملی حضور داشته باشند را دعوت کرد و می‌توانند خودشان را امتحان کنند.

 

فکر می‌کنید کشتی گیران قدیمی مانند مهدی تقوی، رضا یزدانی و یا حسن رحیمی می‌توانند به دوران اوج شان برگردند؟

این نفراتی که گفتید جزو اسطوره ها و نوابغ کشتی ایران هستند که به افتخارات زیادی رسیده اند و این نابغه بودن خود را باز هم می‌توانند نشان دهند و فقط خودشان باید بخواهند. چون این فضا باز شده است ولی چیزی که هست، این است که کشتی گیر نباید احساس کند حاشیه امنیت دارد و همیشه هست، چون در این صورت، دچار افت می‌شود. اگر به این نتیجه برسد که رقیب دارد، تمام تلاش و فکر خود را برای کسب مدال انجام خواهد داد.

 

فکر می‌کنید فرد مناسبی در فدراسیون کشتی، جایگزین رسول خادم بشود؟

من شاید نظر شخصی داشته باشم که درست نباشد بگویم ولی این شرایط به نفع کشتی نیست و باید هر چه سریع تر انتخابات ریاست فدراسیون انجام شود. ما در حال حاضر مجبوریم که برنامه کوتاه مدت داشته باشیم اما اگر تکلیف مشخص شود، می‌توانیم برنامه بلند مدت داشته باشیم و کارها را پیش ببریم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.