b_Newsپشت صحنه مجمع والیبال و قرارداد مخفیانه با کولاکوویچ

هدف وزارت؛ برگشت به دوران داورزنی

تاریخ: 1397/09/29
زمان: 11: 17
نوع: گزارش
مجمع‌ فدراسیون والیبال فقط یک هفته بعد از کنار گذاشتن احمد ضیایی و با سخنرانی محمدرضا داورزنی رییس پیشین فدراسیون والیبال برگزار شد.

فرزاد کفیلی/ سه‌شنبه مجمع عمومی سالانه فدراسیون والیبال برگزار شد؛ مجمع‌ فدراسیون فقط یک هفته بعد از کنار گذاشتن احمد ضیایی رییس بازنشسته فدراسیون والیبال و در دوره سرپرستی افشین داوری و مهم‌تر با سخنرانی محمدرضا داورزنی رییس پیشین فدراسیون والیبال و معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش برگزار شد.

صحبت‌های داورزنی در مجمع سراسر آن‌چه بود که هفته‌ها منتظر شنیدنش بودیم. داورزنی به صراحت عنوان کرد که حتی رهبری هم از نتایج اخیر والیبال ابراز نگرانی‌کرده‌اند؛ «فضایی که در یکی،دو ماه  گذشته در والیبال به وجود آمد، باعث شد مردم احساس خطر کنند وحتی رهبری هم درباره آن تذکر دادند.»

داورزنی به مطالبات میلیاردی والیبال از سامانه‌های ۳۰۹۰ و ۳۰۶۰ اشاره کرد و این‌که این‌جا سر گردنه نیست که طلب‌های والیبال وصول نشود.

درآمدهای این دو سامانه موضوعی بود که ضیایی هم در یکی،دو جلسه خصوصی مدیران فدراسیون قبل را به فساد مالی متهم کرده بود و حتی زمانی که از فدراسیون والیبال کنار گذاشته شد عنوان کرده بود که مدارک مالی فدراسیون قبل را منتشر خواهد کرد. ضیایی بدون این‌که استعفا دهد و مدارک ادعایی را منتشر کند از والیبال کنار گذاشته شده و در همین مجمع روز سه‌شنبه سرپرست فدراسیون عنوان کرد که در خرداد قرارداد با کولاکوویچ سرمربی تیم ملی تمدید شده و نمی‌توان این قرارداد را فسخ کرد. قرارداد با سرمربی ناموفق تیم ملی درحالی تمدید شده که هیچ اطلاعی از سوی امیر خوش‌خبر سرپرست وقت تیم ملی و مهم‌تر رییس فدراسیون والیبال به مردم ایران داده نشده است.

دیروز همانطور که پیش‌بینی می‌شد افشین داوری عنوان کرد که خوش‌خبر باید به تیم ملی برگردد. سرپرستی که ۱۳ سال در تیم ملی حضور داشت و چند ماه پیش توسط احمد ضیایی کنار گذاشته شد، عنوان می‌شود که باید دوباره برگردد.

صحبت‌های داورزنی و داوری مفهوم مشخصی دارد. ضیایی در یک سال اخیر زیرساخت‌های مهمی را تخریب کرد و تقریبا تمام افراد نزدیک به داورزنی را کنار گذاشت و اکنون سیاست بازگشت به قبل توسط وزارت ورزش در پیش گرفته شده است. مجمع فدراسیون والیبال آماده شد تا به نامزد مورد حمایت وزارت ورزش رای دهد. نامزدی که می‌تواند همین افشین داوری سرپرست فدراسیون والیال باشد و شاید هم احمد سعادتمند معاون استعدادیابی وزارت ورزش اما بی‌شک کسی مثل بهنام محمودی که رایزنی برای نامزدی ریاست را شروع کرده، نامزد وزارت ورزش نخواهد بود.

اگر مسبب روزهای سیاه والیبال را احمد ضیایی مرد بی‌منطق و کم‌توان بدانیم، این سوال مطرح می‌شود چه کسی او را به والیبال تحمیل کرد؟ ضیایی سال‌ها نایب‌رییس داورزنی در فدراسیون والیبال بود و بعد از آن با حمایت وزارت ورزش رییس فدراسیون شد. اما کسی در مجمع روز سه‌شنبه صحبت از مسبب این روزها نکرد. امروز همان رویه‌ای که توسط وزارت ورزش برای ریاست احمد ضیایی به کار گرفته شد، برای دوران بعد از او هم ظهور کرده است تا رییس بعدی فدراسیون از وزارت ورزش بیرون بیاید. غافل از آن‌که نتیجه هم می‌تواند همچون دوران ضیایی سیاه باشد.