b_Newsیکی از بی‌سابقه‌ترین اردوهای تیم ملی را داریم

صادق گودرزی: خادم نابغه بود، شاید جایگزین مناسبی برایش پیدا نشود

تاریخ: 1397/10/01
زمان: 11: 23
نوع: گفتگو
صادق گودرزی در حالی به عنوان مربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان حضور دارد که خیلی از همدوره‌ای‌های او به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند.

حامد جیرودی/ صادق گودرزی نایب‌قهرمان المپیک 2012 لندن در حالی به عنوان مربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در کادر فنی غلامرضا محمدی حضور دارد که خیلی از همدوره‌ای‌های او مانند مهدی تقوی، رضا یزدانی، حسن رحیمی و کمیل قاسمی هم به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند و این موضوع در نوع خود بسیار جالب توجه است. این شرایط، باعث شد تا به سراغ گودرزی برویم. این مربی جوان ملایری در گفتگویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که از همان دوران گذشته به مربیگری علاقه داشته و دوستانش هم این را می‌دانند.

 

درباره حضورت در تیم ملی و همکاری دوباره‌ات با غلامرضا محمدی صحبت می‌کنی؟

بله من قبلا هم به شما گفته بودم که ایشان به توانایی من اعتماد دارد و من هم وظیفه‌ام خدمت کردن به کشتی است. یک مدت در باشگاه بودم، یک مدت در تیم ملی نوجوانان، یک مدت در لیگ برتر و در باشگاه‌های جهان و حالا هم که آقای محمدی سرمربیگری تیم ملی را قبول کردند، به من پیشنهاد دادند و من هم با افتخار پذیرفتم.

 

الان شرایط تیم ملی را چطور ارزیابی می‌کنی؟

فکر می‌کنم این اردو که اولین اردوی ما هم هست، یکی از بی‌سابقه‌ترین اردوهای تیم ملی باشد. در این اردو یکسری از قهرمان‌های با سابقه گذشته حضور دارند و در کنار آنها یکسری جوان با انگیزه هم حضور دارند. این فرصت خوبی برای قدیمی‌هاست تا شرایط خودشان را بسنجند و اینکه ببینند می‌توانند راه قهرمانی را ادامه بدهند یا نه.

 

خیلی از این بچه‌های قدیمی که گفتی مثل مهدی تقوی، رضا یزدانی، حسن رحیمی و کمیل قاسمی همدوره‌های خودت هستند. از اینکه حالا می‌خواهی به عنوان مربی با آنها کار کنی، چه حسی داری؟

این بچه‌هایی که گفتید همه دوستان من هستند و من را به خوبی می‌شناسند. من همان موقع هم که کشتی می‌گرفتم، علاقه زیادی به مربیگری داشتم و چون پدرم هم مربی بود، خیلی این موضوع را دنبال می‌کردم و مربیگری در وجودم بود. من حتی در آن موقع، خیلی از برنامه‌های تمرینی و تغذیه‌شان را جمع می‌کردم.

 

الان بیشتر حس می‌کنی مربی آنها هستی یا رفیق‌شان؟

همه این بچه‌ها رفقای من هستند و با هم بسیار صمیمی هستیم ولی حالا بحث کشتی و تیم ملی مطرح است و یک موضوع ملی است. الان کشتی‌گیران دیگری هم در تیم ملی حضور دارند که ما باید با آنها کار کنیم و برای همین باید به صورت جدی کارمان را دنبال کنیم تا به موفقیت برسیم. کشتی عشق من است و تیم ملی هم بحث یک مملکت است و برای همین باید آینده همه کشتی‌گیران را هم در نظر بگیریم.

 

حالا فکر می‌کنی این بچه‌های قدیمی می‌توانند دوباره به دوران اوج خودشان برگردند؟

این تصمیمی است که خودشان باید بگیرند. آنها باید در اردوها حضور پیدا کنند و فشار تمرینات را تحمل کنند و خودشان را با اردو وفق دهند و ما هم به عنوان کسانی که بیرون هستیم و بحث فنی را دنبال می کنیم، در کنار آقای محمدی و بقیه دوستان، کمک می‌کنیم تا به شرایط خوبی برسند.

 

تو یکی از جوان‌ترین مربیان تاریخ تیم ملی هستی. فکر می‌کردی در 31 سالگی مربی تیم ملی بزرگسالان شوی؟

من متاسفانه به خاطر آسیب‌دیدگی که برایم به وجود آمد، مسیر زندگی ورزشی‌ام عوض شد و اگر آن مصدومیت برایم پیش نمی‌آمد، الان هم داشتم کشتی می‌گرفتم و کسب مدال می‌کردم. اما این اتفاق برایم افتاد و به جای اینکه دنبال کارهای دیگر بروم، سعی کردم به دانشگاه و به مربیگری روی بیاورم و این بحث مربیگری هم برمی‌گردد به پنج سال پیش که در زمان آقای رسول خادم ابتدا به تیم ملی جوانان رفتم و بعدش در لیگ و تیم ملی نوجوانان با آقای محمدی بودم. ضمن اینکه پنج سال هم هست که در باشگاه خودم در حال مربیگری هستم. بنابراین حضور من در تیم ملی بزرگسالان هم دیر یا زود اتفاق می‌افتاد.

 

فکر می‌کنی جایگزین مناسبی برای رسول خادم در فدراسیون کشتی مشخص شود؟

به نظر من آقای خادم یکی از نوابغ ورزش ایران است که در بحث مدیریتی هم موفق بود و شاید جایگزین مناسبی برایش پیدا نشود ولی خانواده کشتی، خانواده بزرگ و تحصیلکرده‌ای است. مدیران خوبی مثل آقای بنی‌تمیم دارد که هم خودش در کنار آقای خادم بوده و هم دکترای ورزش دارد و قهرمان خوبی هم در در رشته کشتی فرنگی در آسیا بوده است. با این حال، اگر هرچه زودتر مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی برگزار شود، به نفع کشتی خواهد بود. به دلیل اینکه ما 20 ماه دیگر المپیک را در پیش داریم و باید خیلی سریع کارها را پیش ببریم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.