b_Newsهمین کشتی گیران با چند تغییر در جام جهانی شرکت می کنند

سامان عبدولی: با دیدن محمد بنا، آدم بال در می آورد و دوست دارد پرواز کند!

تاریخ: 1397/10/02
زمان: 14: 21
نوع: گفتگو
سامان عبدولی فرنگی‌کار وزن 63 کیلوگرم، امیدوار است که بتواند با حضور بنا به شرایط بهتری دست پیدا کند.

حامد جیرودی/ مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان در حالی در سالن حسین رضازاده اردبیل برگزار شد که بیمه رازی اردبیل توانست با پیروزی هشت بر دو مقابل نماینده روسیه به مقام قهرمانی این رقابت ها دست پیدا کند. یکی از کشتی گیرانی که در این رقابت ها در ترکیب بیمه رازی به میدان رفت، سامان عبدولی در وزن 63 کیلوگرم به روی تشک رفت و برابر حریفان خود به پیروزی رسید. این کشتی گیر اندیمشیکی در گفت و گویی که با «گل» داشت، با اشاره به حضور محمد بنا در محل برگزاری این مسابقات، ابراز امیدواری کرد که بتواند به شرایط بهتری دست پیدا کند.

 

درباره مسابقات جام باشگاه های جهان صحبت می کنی؟

سطح مسابقات که واقعا عالی بود. نزدیک به 10 قهرمان جهان و المپیک از کشورهای مختلف در این مسابقات حضور داشتند. بچه های ما هم با یک آمادگی نسبی در این رقابت ها حضور پیدا کرده بودند. ما یک اردوی 10 روزه در تهران داشتیم و خدا را شکر تمرینات خوبی را زیر نظر کادرفنی برگزار کردیم و برای حضور در این مسابقات آماده شدیم و در نهایت هم با کمک خدا و تلاش بچه ها توانستیم به قهرمانی دست پیدا کنیم.

 

البته در حالی قهرمان شدید که قهرمانی بیمه رازی قابل پیش بینی بود.

به هر حال، تیم بیمه رازی در این چند سال سرمایه گذاری خوبی در کشتی انجام داده و تیم های خوبی را تشکیل داده است. بچه ها هم انصافا از جان مایه گذاشتند و کشتی های خوبی گرفتند. هم سعید برادرم و هم مهدی علیاری و هم دیگر بچه ها واقعا زحمت کشیدند.

 

شرایط نمایندگان روسیه و ترکیه چطور بود؟

تیم روسیه، خیلی تیم پرقدرتی بود. در جام جهانی کشتی که چند ماه دیگر برگزار می شود، همین کشتی گیران شرکت می کنند. حالا روسیه ممکن است چند کشتی گیرش تغییر کنند ولی تیم ترکیه همین ترکیب دارد. در ترکیه سه قهرمان جهان و در روسیه چهار قهرمان جهان حضور داشتند و دو قهرمان امیدهای جهان.

 

محمد بنا هم که در سالن برگزاری مسابقات حضور داشت و از نزدیک کشتی ها را دید.

بله همین طور است. حضور محمد آقا که خیلی روحیه بخش بود. آدم وقتی محمد آقا را می بیند، از این رو به آن رو می شود. این قدر قشنگ صحبت می کند که آدم بال در می آورد و دوست دارد پرواز کند!

 

از کشتی هایی که خودت گرفتی، راضی بودی؟

بد نبود. من یکی دو سالی بود که بعد از مسابقات قهرمانی آسیا به آمادگی لازم نرسیده بودم و در این مسابقات هم با یک آمادگی نسبی حضور پیدا کردم. در این مسابقات، سه تا کشتی گرفتم و خدا را شکر زیاد اذیت نشدم. مخصوصا کشتی که با ژامبولات لوکایف نماینده روسیه گرفتم، خوب بود و حریفم هم آماده بود. او یک ماه پیش قهرمان امیدهای جهان شده بود و روحیه خوبی داشت. حالا هم امیدوارم با حضور محمد آقا بتوانم به شرایط بهتری دست پیدا کنم و موفق باشم.

 

سعید چطور بود؟

سعید که می دانید خودش یک تیم است. خیلی به تیم روحیه می دهد و نبودش به ضرر است. حتی اگر کشتی نگیرد و در کنار تیم  باشد، روحیه می دهد. وقتی هم که کشتی می گیرد، هم لذت می برند و دوست دارند که کشتی های او را ببینند. او در این مسابقات هم با یک تمرین 10 روزه آمد و در مسابقات شرکت کرد. او کشتی های سنگینی هم گرفت و خدا را شکر خوب بود.

 

نظر حسن رنگرز درباره کشتی هایی که گرفتید، چه بود؟

ایشان باید خودشان بگویند ولی ما که از کار با ایشان لذت می بریم. حسن آقا چهار سال است که سکان هدایت تیم بیمه رازی را بر عهده دارد و واقعا زحمت می کشد. در کل می توان گفت که حسن آقا یکی از مربیان درجه یک کشتی فرنگی ایران است و امیدوارم موفق باشد. در کنار او کشتی گیران باسابقه و بزرگی مانند طالب نعمت پور و فرشاد علیزاده حضور دارند که آنها هم بسیار تلاش کردند و به بچه ها روحیه دادند و برنامه ریزی خوبی داشتند.

 

حالا با ادامه این روند، امیدوار هستی به شرایط بهتری دست پیدا کنی؟

من الان وضعیتم نسبتا خوب است ولی برای بهتر شدن باید بیشتر از این کار کنم. من در اردوهای آینده قطعا بهتر خواهم شد و گوش شیطان کر با حضور محمد آقا به اهدافی که در نظر دارم، خواهم رسید.

 

کرامت اوضاعش به چه صورت است؟

کرامت دارد خودش را آماده می کند برای حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی که پنجم دی برگزار می شود و می خواهد در وزن 67 کیلوگرم کشتی بگیرد و انشاء ا... با قهرمانی بتواند دوبنده تیم ملی را به دست آورد تا هم یک روحیه برای ما باشد و هم خودش را احیا کند.