b_Newsمردم خودشان بهتر از هر کارشناسی هستند/ترافیک مدعی در بی وزن ها داریم

ابراهیم مهربان: سیاه نمایی نمی کنیم اما باید با واقعیت زندگی کنیم!

تاریخ: 1397/10/04
زمان: 13: 50
نوع: گفتگو
یکی از کسانی که همراه با غلامرضا محمدی، کار خود را آغاز کرده، ابراهیم مهربان است که در دوره قبلی حضور شاغلام در تیم ملی هم کنار او حضور داشت.

حامد جیرودی/ یکی از اعضای کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان که همراه با غلامرضا محمدی، کار خود را آغاز کرده، ابراهیم مهربان کشتی‌گیر سابق تیم ملی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم است که در دوره قبلی حضور شاغلام در تیم ملی هم کنار او حضور داشت. مهربان که مدال طلای بازی‌های آسیایی 1994 هیروشیما و دو مدال طلای قهرمانی آسیا را در کارنامه خود دارد، حالا دغدغه شیرینی دارد تا از میان کشتی گیرانی مانند پرویز هادی، کمیل قاسمی و یدا... محبی، بهترین نفر را انتخاب و به عنوان ملی پوش اصلی سنگین وزن معرفی کند. این مربی لاهیجانی در گفت و گویی که با «گل» داشت، بهترین نفرات برای تیم ملی انتخاب شوند.

 

درباره حضورتان در کادرفنی تیم ملی صحبت می کنید؟

همان طور که می دانید من چند سال است که در کنار آقای محمدی هستم.هم در تیم ملی بزرگسالان بعد از المپیک 2008 پکن، هم در تیم ملی نوجوانان و هم در تیم های مختلف لیگ و از این همکاری هم لذت می بریم.در این اردوهم از من دعوت شد که در خدمت تیم ملی باشم.

 

در حال حاضر شرایط تیم ملی را چطور ارزیابی می کنید؟

ما برای این اردو موجودیت تیم ملی را دعوت کردیم. الحمدا... جوانان خوب و با انگیزه ای داریم که در کنار یک سری با تجربه های با انگیزه در این اردو حضور پیدا کردند و تمریناتی را انجام داده اند که امیدواریم در آینده که تمرینات به خاطر حضور در جام تختی و بعد از آن مسابقات آسیایی متفاوت تر می شود، شاهد این باشیم که این رقابت تنگاتنگ تر شود و ماحصل آن تیم خوبی برای مسابقات آسیایی و مسابقات بعدی تشکیل شود.

 

امیدوار هستید که برای تیم ملی اتفاق های خوبی بیفتد؟

ببینید ما باید با واقعیت زندگی کنیم. شرایط فعلی ما طوری است که باید به این موضوع توجه داشته باشیم که تیم ملی در بوداپست این نتایج را گرفته و این موجودیت را هم داریم. نمی خواهیم سیاه نمایی کنیم ولی نمی خواهیم مردم عزیز و بزرگوارمان را هم که بهتر از هر کارشناسی می توانند در ارتباط با کشتی نظر بدهند را امیدوار کنیم. آن چیزی که منطقی است و وجود دارد، این است که ما با توجه به شرایطی که در مسابقات جهانی بوداپست به وجود آمد، کار سختی در پیش داریم. از طرفی حدود 20 ما تا المپیک توکیو زمان داریم و باید همه پیشکسوتان، مربیان، قهرمانان و اصحاب رسانه دست به دست هم بدهند تا بهترین نتیجه را برای کشتی رقم بزنیم.

 

شما یکی از سنگین وزن های خوب ایران در دوران کشتی خودتان بودید. الان شرایط ملی پوشان سنگین وزن ایران را چطور می بینید؟

خوشبختانه ما در سنگین وزن رقابت تنگاتنگی داریم. در حال حاضر سه نفر در پیشانی رقابت سنگین وزن هستند. آقایان پرویز هادی، کمیل قاسمی و یدا... محبی که این عزیزان رقابت تنگاتنگی با هم دارند و خوشبختنانه امسال هم شاهد بودیم که پرویز هادی به عنوان نماینده سنگین وزن ها در مسابقات جهانی بسیار خوش درخشید و کشتی های بسیار خوبی گرفت و این جای امیدواری دارد که از دل این رقابت، کشتی گیر خوب و شاخصی را انتخاب کنیم و به مسابقات جهانی و مهم تر از آن مسابقات المپیک بفرستیم.

 

این کار شما را سخت نمی کند؟

از یک جهاتی سخت می شود ولی مایه امیدواری هم برای ما هست. وقتی ما در یک وزن ترافیک مدعی داریم، با مکانیزم های مختلفی که می تواند انتخابی یا حضور در تورنمنت های مختلف باشد، فردی را انتخاب کنیم که می تواند بهترین نتیجه را برای تیم ملی رقم بزند. به غیر از این ما نفرات جوانی را داریم که بسیار مستعد و علاقه مند هستند و امیدواریم آنها هم خودشان را به این مدعیان سنگین وزن نزدیک کنیم تا رقابت فشرده تری داشته باشیم.

 

الان با توجه به این که پروسه انتخابی المپیک را هم داریم، این نفرات را به صورت دوره ای اعزام می کنید تا کشتی بگیرند؟

این بستگی به این دارد که اتحادیه جهانی کشتی، چه مسابقاتی را به عنوان آزمون انتخابی المپیک معرفی کند. به نظرم اولین مسابقاتی که برای انتخابی المپیک در نظر گرفته می شود، مسابقات جهانی 2019 قراقستان باشد. طبیعی است که ما به دنبال این باشیم که بهترین نفرات به مسابقات اعزام شوند و در آنجا نتیجه مسابقات خیلی مهم است. هم به لحاظ تیمی و هم به لحاظ کسب مدال های انفرادی و هم کسب المپیک و دعا می کنیم که در هر شش وزن بتوانیم کسب سهمیه کنیم ولی اگر خدای نکرده این اتفاق نیفتاد، اتحادیه جهانی مسابقات دیگری را هم به عنوان کسب سهیمه معرفی می کنند که کشتی گیران در آن حضور پیدا می کنند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.