b_Newsاستراحت مطلق سخت‌ترین شرایط برای من است/ پارس جنوبی امسال هم می‌تواند قهرمان شود

محسن سیفی: جایگاه ووشو خیلی‌ها را به وسوسه ریاست می‌اندازد

تاریخ: 1397/10/07
زمان: 14: 44
نوع: گفتگو
دوران نقاهت محسن محمدسیفی خیلی بیشتر از آن چیزی که تصور می‌کرد، طول می‌کشد.

نگار رشیدی/ دوران نقاهت محسن محمدسیفی خیلی بیشتر از آن چیزی که تصور می‌کرد، طول می‌کشد. او در حالی پایش را به تیغ جراحی سپرد که قرار بود نهایتا سقف بهبودی یک ماه و نیمه را پشت سر بگذارد ولی حالا باید خود را به یک استراحت طولانی عادت بدهد. استراحتی که جای چندانی در فرهنگ لغت ووشوکار ایران ندارد.

هرچند نبود مسابقه مهمی تا پایان سال باعث شده سیفی با خیال راحت‌تری در خانه بماند ولی فکر مسابقه و فتح سکوهای قهرمانی کماکان در ذهن او فعال است.

 

چقدر استراحت‌تان طولانی شد!

بله همچنان دارم استراحت می‌کنم. دوباره دکتر رازی معاینه‌ام کرد و باید حدود یک ماه با عصا راه بروم. دو هفته با دو عصا و سه هفته هم با تک عصا.

 

دوران نقاهت‌ شما از پیش‌بینی‌تان بیشتر شد.

بله طبق صحبت و پیش‌بینی که داشتیم قرار بود حداکثر دو ماه طول درمان داشته باشم. البته تقصیر خودم هم شد. به خاطر شرایط پایم و اینکه مسابقه‌ای هم در پیش نداشتیم دکتر رازی که از من سوال پرسید مسابقه داری یا نه، گفتم ندارم و همین جواب باعث شد که روند درمان را قدم به قدم پیش ببریم. البته از این اتفاق ناراحت نیستم چون حالاحالاها پایم را لازم دارم.

 

به استراحت عادت دارید اصلا؟

نه واقعا خیلی اذیت می‌شوم. برای منی که در روز دو نوبت تمرین می‌کردم و استراحت برایم معنی و مفهومی نداشت استراحت مطلق واقعا سخت است. امروز (دیروز) دکتر رازی این اجازه را داد تا روی دوچرخه ثابت تمرین کنم و از وقتی این اجازه را گرفتم دیگر در خانه پیدایم نمی‌شود و مدام روی دوچرخه هستم (خنده). اما در کل شرایط خیلی سختی دارم.

 

تیم ملی هم که فعلا مسابقه‌ای ندارد و می‌توانید با خیال راحت به درمان‌تان بپردازید.

بله امسال که برنامه خاصی در تیم ملی نیست و اردوهای‌مان از سال آینده آغاز می‌شود.

 

با این حال پارس جنوبی از نبود شما ضرر کرد.

نمی‌توانیم بگوییم فقط من نباشم تیم نتیجه نمی‌گیرد. بازیکنان بسیار خوبی پارس جنوبی را تشکیل داده‌اند و نفرات خوبی در تالو و ساندا داریم.

 

اما پاس ناجا صدرنشینی انحصاری پارس جنوبی را در دست گرفته است.

درست است اما فکر می‌کنم با پیروزی در دو مسابقه حساس بتوانیم باز هم عنوان قهرمانی را به دست بیاوریم. در دور رفت مقابل پاس ناجا هم بازی در مجموع 7 _ 7 مساوی بود و رقابت نزدیکی دنبال شد. درنهایت به خاطر اعتراض پاس ناجا در تالو برنده شدند. از طرفی ما دو،سه تا از بازیکنان خوب مثل معین تقوی را نداشتیم. قطعا اگر تیم کامل شود قهرمانی دور از دسترس نیست. دیدید که دانشگاه آزاد را هم بردیم. البته یک دلیل مهم صدرنشینی پاس ناجا هم این است که در هفته اول دانشگاه آزاد مقابل این تیم حاضر نشد و پاس ناجا 14_ هیچ برنده شد. این 14 برد خیلی به نفع‌شان شد اما پارس جنوبی قهرمان بلامنازع این رقابت‌هاست و این فصل هم می‌تواند به روند قهرمانی‌اش ادامه بدهد.

 

حسین اوجاقی گلایه نمی‌کند که دست تنهایش گذاشتید؟

با حسین‌ آقا که معمولا صحبت می‌کنم اما از نبود من ناراحت نیست. بیشتر از هر چیز سلامتی من برایش مهم است. اما با صحبت‌هایی که داشتیم تیم دوباره قهرمان می‌شود. اگر دانشگاه آزاد پاس ناجا را ببرد که بعید هم نیست، ورق مسابقات برمی‌گردد.

 

هم‌تیمی‌تان حمیدرضا قلی‌پور هم که وارد تمرینات MMA شد.

بله حمید هم دارد تمرین می‌کند و امیدوارم که در این راه موفق باشد. من تمریناتش را دیده‌ام و دارد خوب پیشرفت می‌کند. در MMA مستقیم نمی‌توانی وارد جهانی شوی و باید آرام آرام رکورد بزنی و قانونمند و پله پله جلو بروی. امیدوارم حمید هم از پله اول محکم قدم بردارد و به سازمان‌های حرفه‌ای‌تر MMA برسد.

 

فکر می‌کنید او موفقیت ووشو را در راه جدیدش هم تکرار کند؟

در این باره نمی‌شود چیزی گفت چون MMA شرایط ویژه‌ای دارد. اگر ورزشی مثل رشته‌ خودمان بود می‌شد پیش‌بینی کزد اما اینجا تا مسابقه ندهی چیزی معلوم نمی‌شود. اما با خودش که صحبت می‌کردم تمرینات خوبی را پشت سر می‌گذارد.

 

انتخابات فدراسیون هم که در راه است.

قطعا نتایجی که ووشو در سال‌های گذشته به دست آورده مشخص است که نقطه عطف آن هم بازی‌های آسیایی جاکارتا و مدال‌هایی که به دست آوردیم بود. کسب دو طلا و یک نقره در تیم مردان در تاریخ ووشوی کشور بی‌نظیر بود. ووشو دیگر یک نهال کوچک نیست و به یک درخت تنومند تبدیل شده است. الان ووشو در قهرمانی جهان به قدرت برتر تبدیل شده و جایگاهی که دارد علاقمندان بسیاری را جذب می‌کند. همین هم باعث می‌شود برخی برای اینکه صاحب صندلی ریاست شوند وسوسه شوند اما ثبت نام نکردند. من هم همانطور که پیش‌بینی‌ می‌شود امیدوارم مثل سابق آقای علی‌نژاد رای بیاورد و سکاندار ووشو بماند تا این رشته به روند رو به جلویش ادامه بدهد. زیاد دور نیست تا ما در مجموع هم قهرمان جهان شویم. در ساندا که رقبا را گرفتیم و در تالو هم موفق باشیم، عنوان قهرمانی مجموع جهان را هم می‌گیریم.