b_Newsاحسان می‌گفت که کشتی گرفتن چقدر سخت است!

غلامرضا محمدی: نیاز باشد ما به حدادی مربی می‌دهیم

تاریخ: 1397/10/07
زمان: 14: 47
نوع: گفتگو
اردوی تیم ملی کشتی آزاد دو مهمان ویژه داشت که باعث خرسندی غلامرضا محمدی هم شد.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در حالی مرحله اول اردوی آماده‌سازی خود را به پایان برد که روز سه‌شنبه احسان حدادی نایب‌قهرمان پرتاب دیسک المپیک 2012 لندن و قهرمان بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا به همراه حسین توکلی قهرمان وزنه‌برداری المپیک 2000 سیدنی که به عنوان مربی حدادی در کنار اوست، در اردوی تیم ملی کشتی آزاد حضور پیدا کردند و مورد استقبال غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی و نیز اعضای کادر فنی و کشتی‌گیران حاضر در اردو قرار گرفتند. جالب است حدادی که برای داشتن مربی مدنظر خود برای حضور در المپیک 2020 ریو مشکل پیدا کرده، از شاغلام خواسته تا برایش مربی پیدا کند. او یک کشتی نمادین هم با رضا یزدانی گرفت تا پس از دروازه‌بانی فوتبال، کشتی گرفتن را هم تجربه کرده باشد. این موضوع باعث شد تا به سراغ غلامرضا محمدی برویم و او در گفتگویی که با «گل» داشت، در خصوص این مهمانان ویژه و نیز شرایط تیم ملی کشتی آزاد، صحبت کرد.

 

درباره وضعیت تیم ملی کشتی آزاد صحبت می‌کنید؟

خدا را شکر اردوی اول‌مان تمام شد آن هم با یک شرایط خیلی خوب که ارزیابی من و کادر فنی مثبت بود. در این اردو، کشتی‌گیران باتجربه در کنار جوان‌ترها حضور داشتند که یک شور و نشاط خاصی را در اردو حاکم کرده بود. آرامش خوبی در اردو به لحاظ روحی وجود داشت و به لحاظ جسمی هم تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم. ان‌شاءا... از هفته آینده، مرحله دوم اردوی‌مان هم بعد از انتخابی مرحله اول که همان انتخابی جام تختی است و دو روز آینده هست، شروع می‌شود و بعد از آن، نفراتی را که قرار است در اردوی ما و جام تختی حضور داشته باشند، معرفی می‌کنیم.

 

کشتی‌گیران قدیمی مانند رضا یزدانی، مهدی تقوی و حسن رحیمی چه شرایطی دارند؟

شاید الان خیلی زود باشد که بخواهیم درباره این موضوع تصمیم‌گیری کنیم ولی شرایط‌شان به صورت کلی خوب بود. همین که با یک شور و هیجان خاصی در اردو شرکت کردند، به خصوص رضا یزدانی و مهدی تقوی خیلی خوب بود. حسن رحیمی دچار یک سرماخوردگی شدید شده بود و نتوانست حضور خیلی پررنگی در اردو داشته باشد و از اردوی بعد به تیم ملی ملحق می‌شود. حضور این کشتی‌گیران که سرمایه‌های کشتی ایران هستند، در کنار کشتی‌گیران جوان که آینده‌سازان کشتی هستند، وفاق و همدلی خوبی را در اردوی تیم ملی به وجود آورده است. بچه‌ها خیلی با انگیزه کار کردند و نشان دادند که هدف دارند و می‌خواهند خودشان را اثبات کنند و شایستگی‌شان را نشان بدهند.

 

حسن یزدانی چطور است؟

حسن خوب است. او دقیقا همه کارها را مرتب و منظم انجام داد و جزو بهترین‌هاست و می‌توان به عنوان یک الگو از او نام برد و خیلی هدفمند کارش را دنبال می‌کند.

 

شما مصطفی حسین‌خانی را به اردوی تیم ملی دعوت نکردید، درست است؟

من در خصوص مصطفی و همچنین عزتا... اکبری باید توضیح بدهم. حدود یک ماه پیش از آقای ابراهیم مهربان خواستم با هر دو تماس بگیرد و ببیند شرایط‌شان به چه صورت است. مصطفی گفت من نمی‌توانم شبانه‌روزی بمانم و گفتیم که عیب ندارد. از اردوی بعد بیا و ما سعی کردیم که این شأن و جایگاه حفظ شود. عزت اکبری هم متاهل شده بود و گفت که به این اردو نیایم و ما هم قبول کردیم.

 

به نظر می‌رسد انتظار می‌کشید که انتخابات فدراسیون کشتی هم هرچه زودتر برگزار شود؟

من اگر صحبتی انجام می‌دهم، نگران کشتی هستم و هیچ چیزی پس ذهن من نیست که برداشت منفی از آن شود. ما آمده‌ایم که به کشتی کمک شود و زمانی که نیاز بوده، من این موضوع را در عمل ثابت و سعی کرده‌ام که مثمر ثمر باشم. من مدیون کشتی هستم و اگر صحبتی هم می‌کنم، دوست دارم کشتی به آن آرامشی که مد نظر همه هست، برسد. ما در حوزه فنی داریم این کار را انجام می‌دهیم و من فقط نگرانی خودم را عنوان کردم و امیدوارم که این اتفاق هرچه زودتر بیفتد و انتخابات فدراسیون کشتی برگزار شود.

 

روز سه‌شنبه احسان حدادی و حسین توکلی را به عنوان دو مهمان ویژه در اردو داشتید.

من اول می‌خواهم تشکر کنم از حسین آقا و احسان جان عزیز. ما از این دو قهرمان المپیک‌مان دعوت کرده بودیم که به تیم ملی بیایند. ما در سال‌های گذشته هم این کار را کرده بودیم. خیلی خوب است که بین قهرمان‌های رشته‌های مختلف این ارتباط و همدلی وجود داشته باشد. حضور این عزیزان باعث انگیزه ملی‌پوشان شد و ما هم خیلی خوشحال شدیم و من هم برای احسان عزیز در مسیر قهرمانی و برای حسین توکلی عزیز در عرصه مربیگری آرزوی موفقیت می‌کنم.

 

حدادی که با رضا یزدانی هم سرشاخ شد.

بله (می‌خندد). ما به صورت نمادین این کار را انجام دادیم که بازتاب خیلی خوبی داشت و بعد از ثانیه‌هایی که کشتی گرفتند، احسان گفت که کشتی گرفتن چقدر سخت است.

 

او گفته که از شما خواسته تا برایش یک مربی پیدا کنید؟

احسان عزیز یکی از سرمایه‌های ورزش ایران است و امیدوارم شرایط برایش فراهم شود تا مربی که مد نظرش هست، بیاید.

 

یک مقدار از فدراسیون دوومیدانی گلایه دارد.

بله یک مقدار گلایه داشت و وقتی به اردوی تیم ملی کشتی آمد، به او گفتیم که اگر نیاز باشد، ما به او مربی هم می‌دهیم! (می‌خندد)

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.