b_Newsحال خوبی داریم، همه چیز مثل قدیم شده

مهرداد مردانی: با حضور بنا هم سهمیه می‌گیرم هم مدال المپیک

تاریخ: 1397/10/08
زمان: 13: 09
نوع: گفتگو
مهرداد مردانی پس از برنز بازی‌های آسیایی و قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان، امیدوار است با حضور بنا هم مدال جهانی بگیرد و هم سهمیه المپیک را.

حامد جیرودی/ مهرداد مردانی که در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا به مدال برنز دست یافته بود، یکی از فرنگی‌کارانی بود که در جام باشگاه‌های جهان در ترکیب بیمه رازی روی تشک رفت و با این تیم به مقام قهرمانی رسید. این موضوع بهانه‌ای شد تا به سراغ او برویم و با وی صحبت کنیم. این کشتی‌گیر خوزستانی در گفتگویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد با حضور محمد بنا هم مدال جهانی بگیرد و هم سهمیه المپیک را کسب کند.

 

از کشتی‌هایی که در مسابقات جام باشگاه‌های جهان گرفتی، راضی بودی؟

من بعد از مسابقات جهانی مجارستان، تمرین درست و حسابی نداشتم و در حال استراحت بودم اما آقای حسن رنگرز به من زنگ زد و گفت بیا در جام باشگاه‌های جهان برای‌مان کشتی بگیر و من هم گفتم شرایط چندان مساعدی برای مسابقه ندارم اما ایشان تاکید کرد که در حد یکی،دو کشتی که می‌توانی بگیری و خدا را شکر در دو کشتی حساسی که برای بیمه رازی گرفتم، بدنم جواب داد و توانستم به پیروزی برسم.

 

تیم‌تان هم که قهرمان شد.

بله همین طور است. خوشبختانه تیم را طوری بسته بودند که قهرمان شود و همین اتفاق هم خدا را شکر افتاد. در تیم بیمه رازی، بهترین نفرات کشتی فرنگی ایران حضور داشتند و با کشتی‌های خوبی که در جام باشگاه‌های جهان گرفتند، توانستیم عنوان قهرمانی را دوباره تکرار کنیم.

 

نماینده‌های ترکیه و روسیه هم مثل اینکه تیم‌های خوبی بودند، درست است؟

بله هم روسیه و هم ترکیه با نفرات خوبی در این مسابقات شرکت کرده بودند. با این حال، بچه‌های ما هم همه آماده بودند و واقعا عالی بودند. به عنوان مثال رامین طاهری خیلی کشتی‌های خوبی گرفت و بعد از یک سال مصدومیت با قدرت زیادی در میدان حضور داشت.

 

درباره حضور محمد بنا در سالن برگزاری مسابقات چه نظری داری؟

واقعا با حضور محمد آقا در سالن مسابقات، همه بچه‌ها حس و حال خیلی خوبی پیدا کرده بودند و مثل قدیم شده بود. من یک بار زمان محمد آقا تجربه حضور در تیم ملی را در جام جهانی شیراز داشتم و واقعا همان انرژی و حس و حالی را پیدا کرده بودم که آن موقع داشتم.

 

خودت هم با او صحبت کردی؟

بله محمد آقا با خود بچه‌ها هم صحبت می‌کرد. یک چیزی که ایشان خیلی روی آن تاکید داشت، این بود که بحث، بحث ملی است و باید از حیثیت ملی دفاع کنیم.

 

پس الان خوشحالی که بنا دوباره سرمربی تیم ملی شده است.

اصلا یک طوری است که ما لحظه شماری می‌کنیم تا اردوها دوباره شروع شود و بتوانیم زیر نظر ایشان کار کنیم.

 

شما در مرحله دوم انتخابی تیم ملی شرکت می‌کنی؟

راستش را بخواهید من به طور دقیق نمی‌دانم که برنامه به چه صورت است. اگر ملاک حضور در تیم ملی مانند سال گذشته انتخابی باشد، باید کشتی بگیرم ولی اگر محمد آقا تدبیر دیگری در نظر داشته باشد، یعنی حضور در تورنمنت‌ها یا چیز دیگر، باید ببینیم که چه می‌شود ولی هر طوری که باشد، ما برای ملی‌پوش شدن می‌جنگیم.

 

تغییر وزن که نداده‌ای؟

نه من همان 60 کیلوگرم کشتی می گیرم. من بعد از مسابقات جهانی هم در لیگ در 60 کیلو کشتی گرفتم و درست است که با دو کیلو ارفاق بود ولی اگر بحث بی‌تمرینی را مد نظر بگیریم، همان فشاری به ما آمد که با وزن قانونی می‌آمد.

 

تو در بازی‌های آسیایی به مدال رسیدی ولی در مسابقات جهانی روی سکو نرفتی. حالا فکر می‌کنی با حضور بنا بتوانی دوباره به موفقیت برسی و در مسابقات جهانی 2019 مدال بیاوری؟

راستش من هم در بازی‌های آسیایی شرایط خوبی داشتم و هم در مسابقات جهانی ولی در این بین دو،سه بار سر وزن قانونی رسیدم. من نزدیک به 6 بار وزن کم کردم و این من را که سبک وزن هستم، خیلی اذیت کرد. من برای مسابقات جهانی، هم از لحاظ بدنی و هم از لحاظ روحی تحت فشار بودم ولی امسال دیگر بازی‌های آسیایی نداریم. اگر به مسابقات قهرمانی آسیا بروم که باید کشتی بگیرم وگرنه می‌رود تا مسابقات جهانی قزاقستان. من دو سال پی‌درپی است که دنبال مدال جهانی هستم و هر سال به خاطر شرایطی از دستش دادم. من در همین جام باشگاه های جهان، قهرمان جهان را بردم و خیلی از این عنوان‌دارها را شکست داده ام ولی ان‌شاءا... با حضور محمد آقا که از لحاظ روحی و انگیزشی ما را تقویت می‌کند، به این هدف خواهم رسید و هم مدال می‌گیرم و هم سهمیه المپیک 2020 را.