رامین طاهری: کل زندگی‌ام را گذاشتم تا دوباره برگردم !

تاریخ: 1397/10/10
زمان: 13: 45
نوع: گفتگو
در پایان مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان، محمد بنا سرمربی تیم ملی بیشتر از همه از کشتی رامین طاهری ابراز رضایت کرد.

حامد جیرودی/ در پایان مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان، محمد بنا سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که از عملکرد کدام کشتی‌گیران تیم‌ ‌ملی راضی بوده؟ گفت: «از همه بیشتر از رامین طاهری رضایت دارم که عالی و خوش‌فکر کشتی گرفت و حریفان خود را شکست داد.»  آقای خاص کشتی ایران در حالی از این کشتی‌گیر تعریف کرده است که طاهری پس از پشت سر گذاشتن یک سال سخت و انجام دو عمل جراحی روی زانوهای خود، پا به تشک کشتی گذاشته است. این کشتی‌گیر 24 ساله ایذه‌ای که سه مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا در سال‌های 2015، 2016 و 2017 را در کارنامه خود دارد، در گفتگویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که به نفر اصلی وزن 87 کیلوگرم تبدیل شود.

 

بعد از کشتی‌هایی که در جام باشگاه‌های جهان گرفتی، محمد بنا گفت از کشتی‌های تو رضایت زیادی داشته است. در این خصوص چه نظری داری؟

طبیعی است که خیلی خوشحالم. نه فقط من، هر کسی که محمد آقا از او تعریف کند، خوشحال می‌شود. خدا را شکر من در جام باشگاه‌های جهان کشتی‌های خوبی گرفتم. حریفانم دو تا از قهرمان‌های جهان بودند و توانستم آنها را شکست دهم. محمد آقا هم خوشحال بود و با من صحبت کرد و کنار تشک هم که بود، انرژی خیلی خوبی داشتم و خدا را دوباره شکر می‌کنم که بعد از بازگشت، توانستم کشتی‌های خوبی را بگیرم.

 

به نظر می‌رسد بعد از جراحی‌های سختی که داشتی، روزهای سختی را گذراندی. در این خصوص صحبت می‌کنی؟

همانطور که می‌دانید من دو زانویم را عمل کردم. هم ACL پای راست و هم پای چپ و حدود یک سالی درگیر بودم. من دو عمل سنگین داشتم و بعد از 6،7 ماه در اردوهای آقای علی اشکانی شرکت کردم و توانستم در جام وهبی امره ترکیه شرکت کنم. من از صفر و از قهرمانی باشگاه‌های ایذه شروع کردم تا رسیدم به قهرمانی کشوری و نهایتش هم که این جام باشگاه‌های جهان بود. در کل خیلی سخت بود ولی خدا را شکر این روزها را سپری کردم.

 

آن موقع که جراحی کرده بودی، فکر می‌کردی بتوانی دوباره به شرایط خوبی دست پیدا کنی؟

بله چراکه نه. من کل زندگی‌ام را گذاشتم که دوباره برگردم و حتی بهتر از قبل شوم. خدا را شکر الان هم وضعیتم خوب است. خیلی زحمت کشیده‌ام و تلاش کرده‌ام. هم در اردوها و هم در خانه. مربیان و رفقایم هم خیلی کمکم کردند و همه زحمت کشیدند تا خدا را شکر الان به این شرایط خوب برسم.

 

موضوعی که وجود دارد، این است که تو در وزن 87 کیلوگرم رقبای سرسختی هم مانند حسین نوری و یکی،دو نفر دیگر داری. رقابت در این وزن را چطور می‌بینی؟

همانطور که گفتید یکی از حریفانم حسین نوری است. مهدی فلاح و ایمان انصاری هم هستند و رقابت سنگین است. من امسال با نوری و انصاری کشتی نگرفتم ولی با بقیه حریفانم مثل سامان عزیزی در این وزن در مسابقات قهرمانی کشوری مسابقه دادم. حالا در جام تختی با بقیه هم کشتی می‌گیرم و ان‌شاءا... هر کسی که حقش است، به مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات جهانی برود.تمام تلاشم را می‌کنم که امسال به حقم برسم و دوباره ملی‌پوش شوم و به موفقیت دست پیدا کنم.