b_Newsبرد من برای اعتبار چینی ها خیلی سنگین تمام شد/کمپانی های مختلف خواهان برگزاری مبارزه دوم ما شدند

الهه منصوریان: قبل از مسابقه با حریفم کتک کاری داشتیم!

b_News وقتی بردم به علی نژاد پیغام دادم که این نتیجه متعلق به فدراسیون است
تاریخ: 1397/10/10
زمان: 13: 48
نوع: گفتگو
مسابقه الهه منصوریان در چین آنقدر جنجالی شد که کمپانی‌ها به محض دعوت مبارزه دوباره از سوی رقیب چینی، خیلی زود دست به کار شدند تا یک بار دیگر رقابت این دو حریف را به نمایش بگذارند.

نگار رشیدی/ مسابقه الهه منصوریان در چین در قالب تیم شانگهای آنقدر جنجالی شد که کمپانی‌ها به محض دعوت مبارزه دوباره از سوی رقیب چینی، خیلی زود دست به کار شدند تا یک بار دیگر رقابت این دو حریف را به نمایش بگذارند.

الهه درگفتگویی که با «گل» داشت، درباره این مسابقه و رقابت‌ آینده‌اش با رقیب چینی صحبت کرد.

 

یک برد شیرین اما جنجالی به دست آوردی. ماجرا چه بود؟

قبل از بازی، بیرون از زمین حریفم به زبان چینی به من توهین کرد و فحش داد. من هم دیگر تا حدودی چینی را می‌فهمم و از حرفش ناراحت شدم. به او گفتم چرا اینطوری حرف می‌زنی؟ در زمین جوابت را می‌دهم. این را که گفتم، گفت همین‌ جا بگو و با سر توی صورتم آمد و دعوای‌مان شد. در کل با اینکه کارش خیلی خوب است، اخلاق ندارد. بعد از این اتفاق نمی‌خواستم بازی کنم اما به خاطر تیمم به میدان رفتم. او به خاطر همین کارش ابتدای بازی کارت گرفت که خیلی هم ناراحت شد. مسابقه که تمام شد دوباره بیرون زمین با من دعوا کرد و گفت این بازی را قبول ندارم چون ناعادلانه بود.

 

گویا مسابقه‌ات حسابی سروصدا کرده؟

بله این بازی خیلی جنجالی شد چون پخش زنده هم داشت. همان‌جا به زبان چینی گفتم من در ایران بهترین هستم و حالا که به چین آمده‌ام، دوست دارم با بهترین‌های چین مسابقه بدهم نه هر بازیکن بی‌اخلاقی. او هم مصاحبه کرد و گفت این بازی ناعادلانه بود و به خاطر تیمم وزن کم کردم و اگر الهه بهترین‌ِ ایران است، در وزن خودم و در شهر خودم با من مبارزه کند. همین باعث شد کمپانی‌های مختلفی داوطلب برگزاری این بازی شوند. هم خود KLF هم کمپانی‌های دیگر. چون چنین دعواها و سروصداهایی مردم را ترغیب می‌کند که برای تماشای مسابقه بیایند و درآمد خوبی دارد. من تصمیم‌گیری را برعهده باشگاه گذاشتم و آنها هم قبول کردند و حتی تبلیغاتش هم شروع شد. حدود دو هفته دیگر دوباره روبه‌روی هم قرار می‌گیریم.

 

چرا این مبارزه را قبول کردی؟

راستش من خودم هم موافق این مبارزه هستم چون دو نکته را در این حریفم با اینکه واقعا بی‌اخلاق است، خیلی دوست دارم. او با وجود اینکه مقابل من شکست خورده، می‌گوید می‌تواند شکستم بدهد. از کسانی که خیلی قوی هستند و فکر می‌کنند اگر یک بازی دیگر باشد، می‌توانند پیروز شوند خوشم می‌آید. این بازیکن در بازی‌های حرفه‌ای 44 برد داشته که موفقیت به حساب می‌آید اما در سانداوانگ من از 17 بازی 13 پیروزی دارم و او از 8 بازی 6 پیروزی داشته. این بازی در کمپانی دیگری برگزار می‌شود که بسیار حساس است. شکست برابر من بسیار برای او سنگین تمام شد. شاید هم هدف چینی‌هاست که طوری برنامه بچینند تا اعتبار ورزشکارشان حفظ شود اما می‌توان طوری عمل کرد که داور نتواند کاری از پیش ببرد. من این را در خودم می‌بینم و دوست ندارم وقتی کسی من را به مبارزه دعوت می‌کند، عقب بکشم.

 

به نظر خودت هم مسابقه ناعادلانه بود؟

شاید راست می‌گوید اما من هم از 58 کیلوم به 52 آمدم و برای من هم واقعا سخت بود اما در 56 کیلوگرم بازی می‌کنم و مشکلی ندارم هرچند آنطوری هم برای من عادلانه نیست چون در یک وزن بالاتر مسابقه می‌دهم.

 

پس باید منتظر یک نبرد MMA طور دیگر باشیم.

بله این مسابقه تک‌بازی است و به خاطر یک موضوعی برگزار می‌شود. مثل رقابت یک بوکسور و MMAکار.در چین هیچ رخدادی مهم‌تر از این بازی نیست و می‌توانم بگویم بازی برگزار شود، نخستین مسابقه مهم سال 2019 را در چین می‌بینیم. درواقع این یک کری‌خوانی و رقابت بین ایران و چین است.

 

چه شد سر از شانگهای درآوردی؟

چانگ چونگ شهر خیلی سردی است و مردمش هم خونگرم نیستند. من زیاد شهرهای دیگر چین را نمی‌شناسم اما مردم شانگهای خیلی باکلاس و باشخصیت هستند و رفتار متفاوتی با توریست‌ها یا غریبه‌ها دارند.

 

اوضاع و احوال تیمت چطور است؟

شانگهای به مرحله یک‌چهارم رقابت‌ها رسیده است. این تیم در سال‌های گذشته چندان قدرتمند نبود اما امسال با اسپانسرها و شرایطی که دارد یک تیم قوی تشکیل دادند. جالب است که از سه مربی تیم، یک نفرشان تایلندی است. وقتی دلیلش را پرسیدم، گفتند در تایلند فنونی هست که کنار ووشو خیلی به درد می‌خورد. من را هم که جذب کردند. راستش من در انتخاب تیم کمی سخت‌پسندم و بیشتر از پول، قهرمانی و جایگاه برایم اهمیت دارد. مثل سپاهان که درگیر پول نیستم. اینجا هم شرایط تمرینی و باشگاه فوق‌العاده است و تیم را خیلی خوب جلو برده‌اند. در همین تک بازی که مسابقات به صورت راند حساب می‌شود، 14 بر یک بردیم و آن یک راند را هم من واگذار کردم.

 

چه اتفاقی در راند اول افتاد؟

راستش من در راند اول کمی درگیر حجابم بودم. در حین مسابقه پوششم کمی جابه‌جا شد و همه نگرانی‌ام این بود که در حمله دوباره حجابم بیفتد. به همین خاطر با فاصله بازی کردم. بین راند هم به جای آب خوردن حجابم را درست کردم و با خیال راحت مسابقه دادم. در راند سه حتی می‌توانستم او را ناک‌اوت کنم. بازی آینده هم می‌تواند سخت باشد چون چینی‌ها غیرقابل پیش‌بینی هستند اما می‌دانم می‌شود او را ناک‌اوت کرد. من او را می‌برم تا دیگر برایم کری نخواند. هرچند به نظرم اگر چینی‌ها کسی بهتر از او را مقابلم می‌گذاشتند بهتر بود.

 

به نظر می‌رسد عصبانیت او به خاطر این است که از یک غیرچینی شکست خورده.

نظر من هم همین است. بازیکن‌های خیلی خوب چین دارند جایگاه‌شان را از دست می‌دهند. چینی‌ها حتی وقتی شهرشان را عوض می‌کنند زمان می‌برد تا آماده شوند و حالا یک ایرانی در لیگ‌شان بازی می‌کند و وقتی شکست‌شان می‌دهد برای‌شان سنگین است.

 

چطور چانگ‌چونگ به جدایی‌ات رضایت داد؟

آقای چوی مدیر این باشگاه از این تیم به شین رفت که یکسری نابسمانی‌هایی را رقم زد. اختلافات درون تیم آنقدر زیاد شده بود که نمی‌شد کار کرد. آنها حتی عرفان آهنگریان را هم می‌خواستند که خبر ندارم عرفان می‌رود یا نه. اما الان تازه فهمیده‌اند چه کار کرده‌اند. لیگ امسال تیم‌های خوبی مثل شین، چانگ‌شاه و چانگ‌چونگ دارد و من امیدوارم در فینال یا به چانگ‌چونگ بخوریم یا چانگ‌شاه که سهیلا را دارد.

 

سهیلا که از الان کری‌خوانی را شروع کرده.

خیلی دوست داشتم کنار سهیلا باشم اما پیشنهاد چانگ‌شاه خیلی برایش خوب بود. هر دو داریم شرایط سختی را تحمل می‌کنیم. سهیلا تنها مانده و حوصله‌اش زیاد سر می‌رود. من در چین به همه چیز وارد شده‌ام و می‌دانم روزهای تعطیل چقدر سخت می‌گذرد. اینجا با ایران و اروپا خیلی تفاوت دارد و همه در حال تلاش هستند.

 

فکر می‌کنی با سهیلا هم‌وزن شوی و مبارزه کنید؟

احتمال این اتفاق هست و فکر می‌کنم چینی‌ها هم دوست داشته باشند رقابت ما را ببینند ولی خودم دوست ندارم با سهیلا رودرو بشوم. فقط دوست دارم تیم‌های‌مان به هم بخورند. راستش فکر می‌کنم سهیلا دیگر سهیلای قبل نیست و امروز با قاطعیت نمی‌توانم بگویم مقابلش برنده می‌شوم. او واقعا سانداکار فوق‌العاده‌ای است. حالا هم که وزنش را تغییر داده و به سنگین‌وزن آمده.

 

سهیلا می‌گفت مادرت نمی‌داند برای تو دعا کند یا سهیلا.

(خنده) مامان می‌گوید کنار همدیگر باشید و باشگاه‌تان را عوض کنید. در ایران رقیب بودید بس است، حداقل در غربت رقیب نشوید.

 

راستی به غذاهای چینی عادت کرده‌ای؟

نه‌تنها عادت کرده‌ام، بلکه غذاهای‌شان را دوست دارم. سال‌های پیش کلی غذا از ایران می‌آوردم اما الان منتظر یک غذای چینی می‌مانم که در منو قرار بگیرد و کنسروهایم را به هم‌تیمی‌هایم می‌دهم.

 

برای انتخابات فدراسیون هم که فقط دکتر علی‌نژاد و آقای لشکری ثبت‌نام کردند.

فکر می‌کنم وقتی یک نفر آنقدر خوب در فدراسیون کار می‌کند، خیلی‌ها این اجازه را به خودشان نمی‌دهند که ورود کنند. هم دکتر علی‌نژاد و هم آقای لشکری برای ووشو زحمات زیادی کشیدند. فکر می‌کنم دکتر علی‌نژاد باز هم رای می‌آورد. همین که مجمع بدون جنجال‌های انتخاباتی و در آرامش برگزار می‌شود خیلی خوب است. فدراسیون با دکتر علی‌نژاد برنامه‌های طولانی دارد و اینطور نیست که بگوییم برنامه‌ها تا چهار سال‌ آینده است. من وقتی در مبارزه‌ام پیروز شدم، به دکتر پیام دادم و گفتم این موفقیت برای فدراسیون هم هست. چون من این آمادگی را در اردوهای تیم ملی برای بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی به دست آوردم. امیدوارم در مسابقه بعدی هم برنده شوم چون من آنجا نماینده مردم ایران هستم و یک بازی ملی محسوب می‌شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.