b_Newsشرایط لیگ ایران خوب نیست، همه یکی یکی لژیونر می‌شوند/ آاک علی شفیعی را می‌خواست اما رضایت نامه اش را ندادند

فرهاد سال افزون: از من سراغ مسعود شجاعی و کریم انصاری فرد را می‌گیرند

تاریخ: 1397/10/12
زمان: 14: 14
نوع: گفتگو
فرهاد سال افزون یکی از بازیکنان والیبال ایران است که در این فصل تصمیم گرفت تا لژیونر شود و در والیبال خود را در اروپا دنبال کند.

حامد جیرودی/ فرهاد سال افزون یکی از بازیکنان والیبال ایران است که در این فصل تصمیم گرفت تا لژیونر شود و در والیبال خود را در اروپا دنبال کند. او که فصل گذشته در لیگ برتر ایران برای سایپا بازی می‌کرد، حالا به عضویت آاک یونان درآمده است و در بازی های اخیر این تیم توانسته بازی کند. باشگاهی که فصل گذشته مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران را در اختیار داشت و این موضوع باعث شده تا پیوستن سال افزون به تیم والیبال آاک هم جالب توجه شود. این بهانه ها باعث شد تا به سراغ این پاسور 26 ساله و کرمانشاهی برویم و او در گفت وگویی که با «گل» داشت به این موضوع اشاره کرد که الان وضعیت باشگاه های ایران به صورتی شده که خیلی از بازیکنان دوست دارند لژیونر شوند و در تیم های اروپایی بازی کنند.

 

تو چند وقتی است که به عضویت آاک درآمده ای.در خصوص شرایط ات در لیگ والیبال یونان صحبت می‌کنی؟

خب من در حالی به این تیم آمدم که چهار پنج بازی در لیگ انجام داده بودند. آاک به غیر از من یک بازیکن صربستانی و یک بازیکن برزیلی هم دارد که بازیکنان خوبی هستند و من هم به عنوان یک بازیکن خارجی دیگر به جمع آنها اضافه شدم.

 

آنها نخواستند که بازیکن ایرانی دیگری جذب کنند؟

چرا آنها یک سهمیه دیگر هم برای جذب بازیکن خارجی دارند و دنبال یک سرعتی زن می‌گشتند و برای همین می‌خواستند علی شفیعی را هم جذب کنند اما نتوانستند رضایت نامه او را بگیرند و برای همین حالا به دنبال یک بازیکن سرعتی زن دیگر هستند.

 

الان وضعیت تیم تان به چه صورت است؟

ما سه بازی را برده ایم و سه بازی را هم باخته ایم. یکی از بازی هایی که باختیم به تیم پائوک بود که یکی از از تیم های مطرح والیبال یونان است و خیلی قوی است ولی در یک بازی دیگر هم تیم سایروس را بردیم.در یک بازی هم که من مریض شده بودم و دچار ضعف بودم و برای همین بازی نکردم.

 

چطور شد که از لیگ برتر ایران جدا شدی؟

لیگ ایران متاسفانه شرایط خوبی ندارد. ما که نمی خواهیم خودمان را گول بزنیم. الان شرایط بازی در تیم های اروپایی خیلی بهتر است و همان طور که می‌بینید بازیکنان ما یکی یکی دارند به اروپا می‌روند تا در تیم های مختلف بازی کنند. من هم بعد از پیشنهادی که از آاک دریافت کردم به این تیم آمدم و خدا را شکر از انتخابم هم خیلی راضی هستم. الان وضعیت طوری نیست که بخواهی به ریال پول بگیری و به یورو خرج کنی. به خاطر همین خیلی ها ترجیح می‌دهند که در خارج از ایران بازی کنند.

 

در لیگ یونان بازیکنان اروپایی دیگر هم هستند؟

بله بازیکنان خوب دیگری هم هستند. همان طور که به شما گفتم در تیم ما یک بازیکن صربستانی است که خیلی خوب است. یا پاسور تیم آلمان یا پاسور تیم فنلاند هم در لیگ یونان بازی می‌کنند.

 

تیم فوتبال آاک یکی از تیم های مطرح لیگ یونان است. تیم والیبال تان هم اندازه تیم فوتبال مطرح است و طرفدار دارد؟

آنجا این طور نیست که فقط طرفدار یک تیم باشند و به طور کل طرفدار باشگاه هستند. ضمن این که هر منطقه ای برای خودش طرفداران خاصی دارد. البته طبیعی است که فوتبال در همه جای دنیا طرفداران بیشتری داشته باشد و در یونان هم به همین ترتیب است ولی طرفداران آاک برای تشویق تیم والیبال هم می‌آیند و تیم ما را حمایت می‌کنند.

 

تیم تان می‌تواند سهمیه اروپایی بگیرد؟

کار خیلی سختی است اما نشدنی نیست. همان طور که گفتم در لیگ یونان تیم های مطرحی مانند پائوک و المپیاکوس حضور دارند. دو سهمیه اروپایی هم بیشتر داده نمی شود. با این حال ما تلاش مان را می‌کنیم تا به موفقیت برسیم.

 

مسعود شجاعی هم فصل گذشته در آاک بازی می‌کرد. سراغ او را از تو نمی گیرند؟

چرا اتفاقا مدیر باشگاه را که دیدم او به من گفت که کاپیتان تیم فوتبال تان برای ما بازی می‌کرد و از او خیلی تعریف می‌کرد و سراغ او را از من می‌گیرند. به غیر از آقای شجاعی، فکر می‌کنم که آقای کریم انصاری فرد هم برای المپیاکوس بازی می‌کرد. المپیاکوس هم تیم مطرحی در والیبال یونان است.

 

حالا که صحبت فوتبال شد، فکر می‌کنی که تیم ملی ایران بتواند در جام ملت های آسیا به موفقیت برسد؟

ان شاء ا... که بتوانند. البته کار خیلی سخت است ولی ما بازیکنان خیلی خوبی در تیم ملی فوتبال داریم و امیدواریم که بتوانند در جام ملت های آسیا خوش بدرخشند و دل مردم ایران را شاد کنند.

 

شرایط تیم ملی والیبال با ایگور کولاکوویچ را چطور می‌بینی؟

آقای کولاکوویچ هم آدم خوبی است و هم مربی خوبی. الان هم تیم ملی ما به تیم شناخته شده ای در جهان تبدیل شده و انتظار مردم ما هم از والیبال بالا رفته است. امیدوارم بچه ها در جام ملت های والیبال آسیا که انتخابی المپیک هم محسوب می‌شود بتوانند به پیروزی برسند تا باز هم مردم از پیروزی های والیبال ایران خوشحال شوند.

 

خودت فکر می‌کنی حالا که لژیونر شده ای، بتوانی در تیم ملی والیبال جایگاه خوبی پیدا کنی؟

ان شاء ا... که هر چه قسمت باشد، همان می‌شود. مهم نیست که چه کسی به تیم ملی دعوت می‌شود یا نه. مهم این است که اگر در تیم ملی حضور دارید، اندازه یک پوئن هم که شده بتوانید تاثیر گذار باشید.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.