b_Newsتقوی من گفت که شاید نتواند دوباره برگردد و کشتی بگیرد

صادق گودرزی: باز هم در 74 کیلوگرم المپیک مدال می گیریم

تاریخ: 1397/10/18
زمان: 13: 33
نوع: گفتگو
صادق گودرزی مربی تیم ملی کشتی آزاد، درباره ابهام‌هایی که در وزن 74 کیلوگرم به وجود آمده است، صحبت کرد.

حامد جیرودی/ با کناره گیری احتمالی مهدی تقوی از حضور در اردوی تیم ملی کشتی آزاد، به نظر می رسد که باز هم اوضاع در وزن 74 کیلوگرم بغرنج شده است. چرا که مصطفی حسین خانی تنها نفر شاخص این وزن محسوب می شود که او هم در مسابقات اخیر مدال نگرفته است. صادق گودرزی که حالا یکی از مربیان تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان محسوب می شود، در گفت و گویی که با «گل» داشت، درباره ابهامات این وزن صحبت کرد.

 

درباره غیبت مهدی تقوی در اردوی تیم ملی کشتی صحبت می کنی؟

مهدی یک مقدار کتفش آسیب دیده است و فعلا رفته که جواب  ام آر آی اش را بگیرد تا ببینید وضعیتش به چه صورت است.

 

اما چند روز پیش این موضوع مطرح شده بود که به خاطر این که آمادگی لازم را ندارد گفته شاید دیگر کشتی نگیرد.

بله آن روزی داشت می رفت خودش هم این موضوع را به من گفت که شاید نتواند دوباره برگردد و کشتی بگیرد.

 

پس احتمال این که دوباره به تیم ملی برگردد کم است، نه؟

بله احتمالش کم است که بخواهد برگردد.

 

اما به نظر می رسید با حضور تقوی رقابت در این وزن حالت جدی به خودش بگیرد.

این احترامی بود که کادرفنی تیم ملی به کشتی گیران قدیمی گذاشت و این که یک محیط آرام در اختیارشان بگذاریم تا خودشان را محک بزنند و ببینند می توانند باز هم کشتی بگیرند و می توانند در مسابقات مختلف به روی تشک بروند یا نه. مهدی هم در اردوی اول کتفش آسیب دیده بود و به من گفت صادق فکر نمی کنم بتوانم باز کشتی بگیرم.

 

با این شرایط، اوضاع وزن 74 کیلوگرم را چطور ارزیابی می کنی. چون به نظر می رسد که کار در این وزن سخت شده است؟

شرایط که بد نیست. درست است که ما در این وزن دچار مشکل هستیم ولی سه چهار تا جوان خوب داریم که به امید خدا در این وزن به موفقیت می رسند.محمد نخودی و چند جوان دیگر مثل کاووسی و رضا افضلی و خود مصطفی حسین خانی هم که هست.

 

اما حسین خانی در بازی های آسیایی و مسابقات جهانی 2018 نتوانست در 74 کیلوگرم به مدال دست پیدا کند. فکر می کنی او بتواند خودش را در این وزن احیا کند؟

بالاخره ما به عنوان مربیان تیم ملی آمده ایم که با ملی پوشان کار کنیم. ضمن این که مسابقات جام تختی هم هنوز برگزار نشده است و بعد از جام تختی هم چند تورنمنت بین المللی دیگر داریم که در آنها نفرات مورد نظر مشخص می شوند. بعد هم که انتخابی تیم ملی هست و هر کسی که بتواند دوبنده تیم ملی را بپوشد و رزومه اش هم در مسابقات قبلی خوب باشد، در تورنمنت های دیگر مانند مسابقات جهانی شرکت می کند.

 

پیمان یاراحمدی هم یکی از نفرات این وزن است که به دعوت نشدن خودش اعتراض داشت.

نه مشکلی وجود ندارد. پیمان هم پایش آسیب دیده بود. من در جریان کارهایش هستم و او تمریناتش را آغاز کرده است. مطمئنا نظر ما روی بهترین نفرات است و برای مان فرقی نمی کند که چه کشتی گیری انتخاب می شود و حتی سن و سالش هم مهم نیست و فقط آمادگی کشتی گیر است که اهیمت دارد.

 

الان موضوعی که وجود دارد این است که تو در المپیک 2012 لندن در 74 کیلوگرم به مدال نقره رسیدی و حسن یزدانی هم در المپیک 2016 ریو در این وزن طلا گرفت. به نظرت با این شرایط، ما می توانیم به مدال آوری نماینده 74 کیلوگرم در المپیک 2020 توکیو امیدوار باشیم؟

همان طور که می دانید مدال گرفتن در المپیک خیلی سخت است. ضمن این که درباره سختی های کار در این وزن هم که صحبت شد. با این حال، من به این موضوع ایمان دارم که رحمت و لطف خدا شامل حال من و شامل حال این وزن هم بوده است. ما سال های سال در این وزن مدال گرفته ایم. از منصور برزگر گرفته تا امیررضا خادم، من و حسن یزدانی. من بسیار امیدوارم که با حضور این کادرفنی هم باز این اتفاق می افتد و ما باز هم می توانیم در این وزن به مدال المپیک دست پیدا کنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.