b_Newsتشویق و تقدیر از امیرعلی اکبری در بوکس خیلی هم خوب است

اکبر احدی: روزبهانی می‌گوید یک مدال المپیک در کارنامه اش کم دارد

تاریخ: 1397/10/19
زمان: 12: 36
نوع: گفتگو
اکبر احدی سرمربی تیم ملی بوکس به این موضوع اشاره کرد که اگر از بوکس توقع مدال آوری در المپیک وجود دارد، باید به اندازه آن هم برایش هزینه شود.

حامد جیرودی/ تیم ملی بوکس ایران، این روزها دور جدید فعالیت های خود را برای حضور در مرحله انتخابی المپیک 2020 توکیو آغاز کرده است. این موضوع باعث شد تا به سراغ اکبر احدی سرمربی تیم ملی برویم و با وی صحبت کنیم. احدی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که اگر از بوکس توقع مدال آوری در المپیک وجود دارد، باید به اندازه آن هم برایش هزینه شود.

 

از اوضاع و احوال بوکس برای مان بگویید و این که در چند وقت اخیر چه اقداماتی را انجام داده اید.

ما از پنجم دی اردوهای مان را شروع کرده ایم و نزدیک به 43 نفر در اردوها حضور داشته اند و ان شاء ا... فردا (امروز) هم یک مسابقه درون اردویی داریم. بیست و پنجم این ماه هم مرحله اول اردوی مان تمام می‌شود و از بیست و نهم مرحله دوم را آغاز می‌کنیم و احتمالا هفتم یا هشتم بهمن هم تیم ملی به مجارستان اعزام می‌شود.

 

برای چه مسابقاتی؟

یک تورنمنتی هست در دبرسن مجارستان و امیدواریم که در آنجا یک تدارکات خوبی داشته باشیم و برای انتخابی المپیک 2020 آماده شویم.

 

چند وقت پیش که مسابقات قهرمانی کشور در اهواز در حال برگزاری بود، این خبر رسید که شما از مسائلی ناراحت بوده اید و نرفته اید. درست است؟

نه من روز ماقبل فینال و فینال آنجا بودم ولی یکی دو روز اول را به خاطر مشکلاتی که خودم داشتم و اجازه هم از فدراسیون گرفته بودم، نرفتم وگرنه ناراحتی در میان نبوده است.

 

در آن تورنمنت امیر علی اکبری هم به عنوان تماشاگر حضور پیدا کرده بود و خیلی هم مورد تشویق قرار گرفت ولی بعضی از بوکسورها نسبت به زدن عکس او در سالن بوکس واکنش نشان داده اند. شما خودتان نظرتان چیست!

ببینید امیر علی اکبری قهرمان کشتی ایران بوده و حالا هم به رشته MMA رفته و در این رشته هم افتخار آفرینی می‌کند. به نظر من اگر حرف و حدیثی شده که ایشان نباید برای دیدن مسابقات بوکس می‌رفته، اشتباه است.اگر از ایشان هم تقدیر شده کار خوبی کرده اند ولی ان شاء ا... بعدا هم انجام دهند ولی جا دارد که از قهرمان های دیگرمان هم از بوکس هم تقدیر می‌کردند، بهتر بود تا حاشیه ای ایجاد نشود.

 

حالا با توجه به شرایطی که در بوکس می‌بینید، امیدوار هستید که اتفاق های خوبی برای تیم ملی بیفتد؟

یک کارهای پایه ای و زیرساختی را فدراسیون در این یک ساله انجام داده است ولی به این معنا نیست که سر سال بتوانیم بهره برداری کنیم. این یک برنامه بلند مدت است که دو سه سال دیگر به بار می‌نشیند. ما تیم های نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان مان در حال فعالیت هستند و تلویزیون هم دارد حمایت می‌کند و مسابقات شان در شبکه ورزش پخش می‌شود. لیگ مان در حال راه افتادن است. بوکس دانشگاه ها و بوکس ارتش راه افتاد. این ها کارهایی است که دارد انجام می‌شود و امیدوارم که بوکس روزهای خوبی داشته باشد.

 

با این توضیحاتی که دادید و کارهایی که انجام شده، انتظار مدال آوری از بوکس در المپیک 2020 زیاد است؟

زیاد نیست ولی هر وقت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و سایر ارگان ها، آمدند همان سرمایه گذاری که روی کشتی، تکواندو یا کاراته می‌کنند، روی بوکس هم انجام دهند، آن وقت می‌توانند از بوکس هم انتظار مدال المپیک داشته باشند. بوکس یک میلیارد و 700 میلیون بودجه اش است ولی کشتی نزدیک به صد میلیارد است. تکواندو حدود 18، 17 میلیارد برایش هزینه می‌شود یا رشته های دیگر. ما هر چیزی که می‌کاریم، همان را درو می‌کنیم.  از قدیم گفته اند که هر چقدر پول بدهی، آش می‌خوری. ولی بوکس با مدیریت جدیدش دارد کارهای خوبی را انجام می‌دهد. ما از اسپانسرها داریم کمک می‌گیریم و سالهای بعد نتایج خوبی می‌گیریم.

 

الان وضعیت ستاره هایی مثل احسان روزبهانی چطور است؟

بچه ها همان طور که گفتم در حال تمرین هستند. احسان هم بعد از مصدومیتش تمریناتش را آغاز کرده و همان طور که خودش می‌گوید یک مدال المپیک در کارنامه اش کم دارد و هدفش این است که در المپیک مدال بگیرد.جوان های دیگر هم همین طور. آنها هم می‌خواهند که در المپیک مدال بگیرند و هدف فدراسیون و ما هم این است که این طلسم را بشکنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.