b_Newsقهرمان سابق تکواندو به باخت فرزان کنایه زد

کرمی: وقتی کسی در انتخابی برنده می‌شود، دیگر حرفی باقی نمی‌ماند!

تاریخ: 1397/10/22
زمان: 13: 23
نوع: گفتگو
یوسف کرمی قهرمان نام‌آشنای تکواندو معتقد است انتخابی برای مشخص شدن برترین‌هاست و حالا هم بهترین‌ها در تیم ملی حضور دارند.

حامد جیرودی/ فرزان عاشورزاده که مدال طلای مسابقات جهانی 2015 را در کارنامه خود دارد، در مسابقات اخیر انتخابی تیم ملی تکواندو برابر مبین میرزایی شکست خورد تا برای اخذ مجوز اردوی جهانی منچستر به دردسر بیفتد. این موضوع باعث شد تا به سراغ یوسف کرمی ستاره سابق تکواندو ایران برویم که دو مدال طلا و دو برنز را در مسابقات جهانی در کارنامه خود دارد. او در گفتگویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که انتخابی برای مشخص شدن برترین‌هاست و حالا هم بهترین‌ها در تیم ملی حضور دارند.

 

درباره شکست فرزان عاشورزاده در رقابت‌های انتخابی تیم ملی چه نظری دارید؟

من در مورد ملی‌پوشان یا یک شخص در تیم ملی صحبت نمی‌کنم!

 

اما عاشورزاده یکی از ملی‌پوشان مطرح تکواندوی ایران بوده که شکست اخیر او دور از ذهن بود!

به هر حال وقتی انتخابی تیم ملی برگزار می‌شود، بهترین‌ها در آن انتخاب می‌شوند. اگر هم کسی بازیکن شاخص تیم ملی بوده و بازنده شده، حتما یک نفر بهتر از او بوده که آمده و برنده شده است. اصلا خوبی مسابقات انتخابی تیم ملی این است که بهترین‌ها وارد اردو می‌شوند. حالا اگر من 60 مدال المپیک هم داشته باشم، وقتی باخته‌ام یعنی یک نفر بهتر از من وجود دارد. بنابراین به اسم مدال نمی‌دهند. در دنیا، به توانایی‌ها و شایستگی‌های ورزشکاران مدال می‌دهند. خدا را شکر انتخابی برگزار شده و حالا هم نفرات برتر وارد اردو شده‌اند.

 

آن وقت فکر می‌کنید این نفرات جدیدی که در تیم ملی حضور دارند، بتوانند خودشان را در مسابقات جهانی نشان دهند؟

من باز هم برمی‌گردم به صحبتم درباره مسابقات انتخابی. در تیم ملی مربیان یا باید انتخاب کنند یا انتصاب کنند. وقتی انتخابی برگزار می‌شود، یعنی اعتقاد داریم که هر کسی که برنده شد، به تیم ملی برود. وقتی هم که کسی در انتخابی برنده می‌شود، دیگر حرفی باقی نمی‌ماند. از قدیم هم همینطور بوده است که هر کسی در مسابقات انتخابی برنده می‌شد، به مسابقات می‌رفت.

 

اما مثل اینکه قرار است به تعدادی از ملی‌پوشان در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی که اسفند به میزبانی کیش برگزار می‌شود، شانس مجدد داده شود.

از این موضوع اطلاعی ندارم اما کادر فنی تیم ملی تصمیم‌گیرنده است و شرایط ملی‌پوشان را می‌سنجد اما مهم‌ترین تورنمنتی که ما در پیش داریم، مسابقات قهرمانی جهان در منچستر است که بسیار حائز اهمیت است.

 

درحال حاضر شرایط تیم ملی برای مسابقات جهانی منچستر را چطور ارزیابی می‌کنید؟

امیدوارم بچه‌های ما بتوانند توانایی‌های خودشان را نشان بدهند و بدانند که این دوره از مسابقات قهرمانی جهان خیلی میدان سخت‌تری نسبت به دوره‌های قبل است. چون رقیبان سرسختی وجود دارند و امیدوارم که بتوانند سربلند به کشورمان برگردند. ما در این مسابقات هم باید امتیاز انتخابی المپیک را کسب کنیم و هم از عناوین خوبی که در دوره‌های قبل مسابقات جهانی کسب کرده‌ایم دفاع کنیم.

 

با توجه به اینکه حدود 20 ماه تا المپیک 2020 توکیو هم بیشتر زمان نداریم، فکر می‌کنید که تیم ملی تکواندو بتواند به شرایط خوبی دست پیدا کند و نتایج المپیک 2016 ریو را به نوعی جبران کند؟

ان‌شاءا... که این اتفاق بیفتد و ملی‌پوشان هم در مسابقات جهانی و هم در المپیک بدرخشند و باز هم بتوانند که پرچم کشورمان را هم در مسابقات جهانی و هم در المپیک به اهتزاز دربیاورند. به هر حال، تکواندو ایران یکی از قدرت‌های این رشته در جهان به حساب می‌آید و در گذشته ثابت کرده که توانایی ایستادن در رده‌های مختلف جهان و کسب مدال‌های مختلف را دارد و امیدوارم که باز هم شاهد پیروزی‌های این بچه‌ها باشیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.