b_Newsغلامرضا محمدی یکی از بهترین مربیان کشتی دنیاست

پرویز هادی: فکر می‌کنم که هیچ مدالی ندارم!

تاریخ: 1397/10/25
زمان: 12: 02
نوع: گفتگو
پرویز هادی ملی پوش وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد در مراسم گلریزان احسان میرزایی کشتی‌گیر سابق و مبتلا به سرطان، درباره شرایطش صحبت کرد.

حامد جیرودی/ مراسم گلریزان برای احسان میرزایی کشتی گیر سابق و مبتلا به سرطان، پنجشنبه گذشته  با حضور تعدادی از کشتی گیران، پیشکسوتان و ملی پوشان کشتی، در سالن کشتی مرحوم توفیق جهانبخت برگزار شد. این مراسم با همکاری فدراسیون کشتی و موسسه خیریه سید محمد حسین رضوی با هدف روحیه دادن و حمایت مادی و معنوی از ۵۰ بیمار تحت حمایت این موسسه خیریه، به ویژه در مبارزه با بیماری سرطان برگزار شد. یکی از چهره های حاضر در این مراسم، پرویز هادی ملی پوش وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد در مسابقات جهانی 2018 بوداپست و دارنده مدال برنز این رقابت ها بود. این کشتی گیر تبریزی در گفت و گویی که با «گل» داشت، در خصوص این مراسم و همچنین شرایط خودش و کشتی ایران صحبت کرد.

 

درباره این مراسم حمایت از بیماران سرطانی که در آن شرکت داشتید، صحبت می‌کنی؟

این مراسم با همکاری فدراسیون کشتی و یکی از موئسسسه های حمایت از بیماران سرطانی برگزار شده بود و ما هم با افتخار در آن شرکت کردیم. موضوعی که باید به آن اشاره کنم، این است که از وقتی که آقای رسول خادم به فدراسیون آمد، این کارها را نهادینه کرد و در این سالها قهرمان ها و ملی پوشان از سالمندان، ایتام، کارتون خواب ها و گرم خانه ها بازدید می‌کردند. این کارهایی است که رشته های دیگر هم انجام می‌دهند ولی کشتی و کشتی گیران باید سرلوحه باشند. ما الگوی مان آقا تختی است که در این کارها زبانزد بود و کارهای خیر زیادی انجام می‌داد.

 

در صحبت هایت به رسول خادم اشاره داشتی. اما دیده ایم با وجود این که او از فدراسیون رفته، تو یکی از کسانی بوده ای که در این مدت از او تقدیر کرده ای.

من وظیفه ام را انجام داده ام. همان طور که گفتم منش پهلوانی آقا تختی باید الگوی ما باشد و حقیقت را بگوییم. من هم جز حقیقت چیزی نمی گویم و تا الان هم هر چیزی را که دیده ام، گفته ام. من معتقدم آقای غلامرضا محمدی که سرمربی حال حاضر تیم ملی است، یکی از بهترین مربیان کشتی دنیاست و دو اردویی هم که پشت سر گذاشته ایم، به نحو احسن پیش رفته است. البته کشتی باید از طرف مسئولان ذیربط حمایت شود و اگر حمایت نشود، نتیجه نمی گیریم. به نظر من آقا رسول تنها مانده بود و هیچ کسی به کمک او نیامد و اگر دوباره این وضع به وجود بیاید، به مشکل خواهیم خورد. تا المپیک هم وقت زیادی باقی نمانده و حدود 20 ماه وقت باقی است. پس همه باید بیایند و از کشتی حمایت کنند. اگر کشتی موفق باشد، ورزش ایران موفق است و اگر کشتی مدال بگیرد، این ورزش ایران است که سربلند می‌شود. امیدوارم بی مهری ها تمام شود و افراد هم کینه ها و کدورت ها را کنار بگذارند تا کشتی به موفقیت برسد.

 

تو در بازی های آسیایی 2018 به مدال طلا رسیدی و در مسابقات جهانی 2018 هم به مدال برنز دست پیدا کردی. امیدوار هستی که این روند مدال آوری را در ادامه، به خصوص در المپیک 2020 تکرار کنی؟

من تمام هدفم المپیک است و اگر خدا کمک کند، می‌خواهم در این رقابت ها هم به موفقیت برسم. سال 2018 برای من تمام شد و هر موفقیت و پیروزی بوده مربوط به گذشته است و من دیگر به آنها فکر نمی کنم. انگار هیچ مدالی ندارم و با انگیزه بیشتری نسبت به سال 2018 کارم را شروع کرده ام و امیدوارم که دوباره لیاقت این را داشته باشم که اولا دوبنده تیم ملی را بر تن کنم و هم این که در پله اول که مسابقات جهانی 2019 است هم یک مدال خوشرنگ و هم سهمیه المپیک به دست آورم و بعد ان شاء ا... تمام توانم را برای المپیک بگذارم.

 

در وزن شما هم ترافیک زیاد است و کشتی گیران مطرح دیگری مانند کمیل قاسمی و یدا... محبی هم حضور دارند.

من همیشه برای این عزیزان احترام قائل هستم. من چندین سال است که در میدان حاضر هستم و همیشه هم به همه حریفانم احترام گذاشته ام. آنها بیرون از تشک برایم عزیز هستند ولی من هیچ موقع نشده که از انتخابی فرار کنم یا بهانه ای بیاورم. همیشه کشتی گرفته ام و حتی ضعیف ترین حریفانم را هم برای خودم حریف دانسته ام و دست کم نمی گیریم. با این حال، من برنامه خودم را دارم و هدفم را دنبال می‌کنم و تلاش می‌کنم به آن برسم.

 

الان شرایط ات خوب است ؟

خدا را شکر. من بعد از مسابقات جهانی، نزدیک به دو ماه و نیم ریکاوری فعال داشتم و الان هم که دو اردو را پشت سر گذاشته ایم و از آن حالت ریکاوری خارج شده ایم. تمرینات جدی مان را شروع کرده ایم و تمرینات پر فشار را انجام می‌دهیم. بدنم خدا را شکر خوب است و رفته رفته به آن آمادگی لازم دست پیدا می‌کنم.

 

بازی های تیم ملی فوتبال را هم دنبال می‌کنی؟

بله. بالاخره تیم ملی ماست و هر رشته ای که در میادین بین المللی شرکت می‌کند، برای ما مهم است و امیدواریم که خوشحال شویم. درست است که توجه زیادی به فوتبال می‌شود ولی امیدوارم که در جام ملت ها به قهرمانی برسند و دل مردم را شاد کنند.

 

تراکتورسازی هم که تیم مورد علاقه ات است.

(می خندد) بالاخره بحث تراکتورسازی برای ما ترک ها فرق می‌کند و جدای فوتبال است. من هم شاید زیاد فوتبالی نباشم ولی عاشق تراکتورسازی هستم و مثل تمام هم زبان هایم آرزو دارم این تیم قهرمان لیگ شود. من موقعی که تبریز باشم و اردویی نباشد هم به استادیوم می‌روم وبازی های این تیم را می‌بنم و حالا هم امیدوارم تراکتور بتواند به قهرمانی برسد.