b_Newsکسی را ناک‌اوت کردم که همیشه رقبایش را ناک‌اوت می‌کرد/ در چین معروف شدم اما همه حریفم را تشویق می‌کردند

الهه منصوریان: در تب جام ملت‌ها، حتی خبر برد من را نزدند!

b_News باید برای تکرار مبارزه جنجالی در ایران اسپانسر پیدا کنم /تکواندوی بانوان را پخش می‌کنند، ووشو را نه!
تاریخ: 1397/10/25
زمان: 12: 04
نوع: گفتگو
یک تیر و دو نشان کاری بود که الهه منصوریان در مسابقات تک‌بازی چین انجام داد.

نگار رشیدی/ یک تیر و دو نشان کاری بود که الهه منصوریان در مسابقات تک‌بازی چین انجام داد. سانداکار ایران که برای دور جدید لیگ چین به تیم شانگهای ملحق شده، حدود دو هفته پیش در یک بازی جنجالی دستش به عنوان برنده بالا رفت. اما او بلافاصله بعد از مسابقه، توسط حریفش به یک مبارزه دیگر در وزن و شهر خودش دعوت شد. الهه ابتدا این دعوت را قبول کرد اما پس از مشورت اینستاگرامی‌ که با هوادارانش داشت، از این مبارزه انصراف داد. او اما در یک مسابقه دیگر به مصاف حریفی بهتر از حریف اولش رفت و با ناک‌اوت کردنش هم جام قهرمانی را گرفت و هم به حریف قبلی‌اش نشان داد باز هم می‌تواند شکستش بدهد.

منصوریان که مسابقه‌اش با بازی ایران و ویتنام در جام ملت‌های آسیا هم زمان شده بود، از اینکه خبر بردش در سیل فوتبال غرق شد ناراحت است اما ویدیوی حسین کلانی مرهم خوبی برای این ناراحتی بود.

 

مسابقه با بهترین سانداکار 56 کیلوگرم چین چطور بود؟

بازی خیلی سختی بود. من از حریفم فیلم‌های زیادی دیده بودم و دنبال راه شکست دادنش می‌گشتم. این بازیکن همیشه راند یک را خیلی معمولی شروع می‌کرد و سعی داشت خودش را خسته نکند. در راند دو کمی فشار می‌آورد و در راند سه رقیبش را با صددرصد توان شکست می‌داد. من دقیقا برعکس این کار را کردم. در راند یک فشار زیادی به او آوردم و آنقدر کتک‌کاری کردیم که حسابی خسته شد. در راند دو و سه هم کسی که عقب می‌رفت امتیاز از دست می‌داد و شکست می‌خورد. من هم در راند سه خیلی به او فشار آوردم در حدی که ناک‌اوت شد و نتوانست بازی را ادامه بدهد. به خصوص پا تو سری که خورد باعث شد من سوار بازی شوم و بتوانم امتیازات زیادی بگیرم. حتی در زمین بینی‌اش خون آمد و توانستم با مدیریت خوب بازی، برنده شوم. خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاد چون بازی مهمی برای من بود. این مسابقه خارج از لیگ بود و جام قهرمانی را هم گرفتم. امیدوارم در لیگ هم بتوانم خوب باز کنم و برای تیمم مفید باشم. هرچند باشگاه تا الان از من رضایت دارد و شرایط خوبی هم دارم.

 

چه شد از تکرار مبارزه با حریف قبلی‌ات منصرف شدی؟

باشگاه موافق بود تا آن مبارزه تکرار شود اما در اینستاگرام خیلی‌ها به من گفتند که با او مبارزه نکنم چون یک بار او را برده‌ام و نیازی به بازی تکراری نیست چون شاید فضای آنجا برای من طوری طراحی می‌شد که نتوانم آنطور که می‌خواهم بازی کنم. از سوی دیگر او بازیکن بی‌اخلاقی بود و زیاد دوست نداشتم با او مسابقه بدهم. به باشگاه گفتم از مسابقه دادن نمی‌ترسم اما وقتی یک بار او را برده‌ام نیازی به تکرارش نیست. اگر می‌خواهید مسابقه داشته باشم اجازه دهید با بهترین نفر چین باشد.

 

و درنهایت به نبرد با بهترین چین رسیدی.

بله، این بازیکن دوره قبل قهرمان KLF شده و بازی‌های خوبی داشته. با بوکس حریفان زیادی را ناک‌اوت کرده و جوان و باانگیزه است. او بازیکن خوبی است اما با استفاده از نقاط ضعفش توانستم او را ناک‌اوت کنم.

 

فضای مسابقه، داوری و تماشاچی‌ها چطور بود؟

من به نام ایران بازی کردم اما باشگاه خیلی تلاش کرد تا فضا عادلانه باشد. یک جاهایی داور می‌توانست برایش ناک‌دان بشمارد که این کار را نکرد. اگر می‌خواستم با امتیاز او را ببرم ممکن بود شرایط داوری برایم خیلی خوب نباشد. تماشاچی‌های زیادی هم آمده بودند و حتی بلیت‌های جایگاه ویژه که 1800 یوان بود فروخته شد. یعنی یک نفر برای دیدن مسابقه سه میلیون پول می‌دهد. اسپانسرهای خوبی هم در این مسابقه بودند و بازی هم پخش زنده داشت. خودم از بازی راضی‌ام. در چین خیلی معروف شدم ولی همه تماشاگران حریفم را تشویق می‌کردند. اما وقتی ناک‌اوتش کردم به رسم احترام من را تشویق کردند.

 

دیگر تک‌بازی‌هایت تمام شد؟

بله، دیگر تک‌بازی‌ها تمام شد و باید به لیگ بچسبیم. شرایط تیم خوشبختانه خوب است. بازی بعدی‌مان سخت است و امیدوارم بتوانیم پیروز شویم. خیلی دوست دارم در چین شرایط خوبی داشته باشم تا از تجربیاتم در تیم ملی استفاده کنم. 

 

راستی حریف جنجالی‌ات دعوت تو را به مبارزه در ایران پذیرفت؟

بله من او را به ایران دعوت کردم تا در کشور خودم مسابقه بدهیم. به او گفتم از تو نمی‌ترسم اما خوب است در شرایط بهتری با هم رودررو شویم. تو هم باید بیشتر تلاش کنی تا در ایران مسابقه بدهیم. او هم قبول کرد و قرار شد در سال 98 به ایران بیاید. حالا باید با فدراسیون و دکتر علی‌نژاد هماهنگ کنم. باید اسپانسری هم باشد تا مسابقه برگزار شود.

 

مسابقه تو با بازی ایران و ویتنام همزمان بود اما ویدیوی حسین کلانی نشان داد فوتبالی‌ها پیگیر کارت هستند.

می‌دانم این روزها همه به خاطر جام ملت‌ها حواس‌شان به فوتبال است. من هم خودم فوتبالی‌ام و تیم ملی را دنبال می‌کنم اما استاد حسین کلانی بعد از پیروزی‌ام ویدیویی برای من فرستاد که همان لحظه واقعا احساس خوشحالی کردم. در فضای مجازی هم شرایط خوبی را ایجاد کرد اما فکر می‌کنم از نظر رسانه‌ای و شبکه‌های تلویزیونی حتی در حد گزارش هم خبری از برد من نبود. انتظاری ندارم ولی آدم ناراحت می‌شود که چرا اینقدر همه نگاه‌ها به یک ورزش است. ما رشته‌های زیادی داریم مثل ووشو، کوهنوردی و کبدی که خانم‌ها در آن موفق هستند اما اصلا هیچ خبری از آنها نیست. ما که حتی در بازی‌های آسیایی مسابقات‌مان پخش نمی‌شود. ولی در ایران لیگ تکواندو در شبکه ورزش پخش می‌شود و لیگ ووشو نه. اگر این شرایط ادامه پیدا کند دیگر در لیگ بازی نمی‌کنم و بازی‌های ملی را ادامه می‌دهم. حداقل دیگر انتظار ندارم وقتی در لیگ ایران که همه باحجاب هستیم و خیلی‌ها دوست دارند مسابقات ما را ببینند، چرا رقابت‌های‌مان پخش نمی‌شود. ممنونم از استاد کلانی و کسانی که با پست‌های‌شان از من حمایت کردند. کسانی که قلبا حامی من هستند.

 

گفتی عرفان آهنگریان از چانگ‌چونگ پیشنهاد دارد اما سر از شانگهای درآورد؟

عرفان هم از چانگ‌چونگ پیشنهاد داشت و هم شانگهای. او هم برای ماه عسل به چین آمده و هم برای دیدن شرایط باشگاه و صحبت برای شرایط قرارداد. البته عرفان فعلا با دانشگاه آزاد قرارداد دارد و بعد از پایان قراردادش می‌تواند به چین بیاید. خودم خیلی دوست دارم او به شانگهای بیاید اما هیچ‌چیز قطعی نیست و تصمیم با خودش است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.