b_Newsبهترین فرصت بود تا بچه‌ها به حال خودشان رها نشوند

علیرضا رضایی: جام جهانی بار روانی ندارد اما کارنامه می‌شود

تاریخ: 1397/10/26
زمان: 12: 09
نوع: گفتگو
پعلیرضا رضایی سرمربی تیم ملی امید از فرصت حضور نیافتن تیم بزرگسالان در جام جهانی استفاده کرد تا شاگردان خودش را راهی این رقابت‌ها کند.

حامد جیرودی/ پس از اینکه اعلام شد تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در جام جهانی ۲۰۱۹ شرکت نمی‌کند، علیرضا رضایی سرمربی تیم ملی امید، درخواست کرد که این تیم به نمایندگی از کشتی ایران شرکت کند که این موضوع با موافقت حمید بنی‌تمیم سرپرست فدراسیون کشتی همراه بود و قرار شد پس از هماهنگی میان کادر فنی تیم ملی بزرگسالان و امید، ترکیب تیم اعزامی برای حضور در جام جهانی اعلام شود. رقابت‌هایی که روزهای ۲۵ و ۲۶ اسفندماه در یاکوتسک روسیه برگزار خواهد شد. این موضوع باعث شد تا به سراغ رضایی برویم تا در این خصوص با وی صحبت کنیم. رضایی در گفتگویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که کشتی‌گیران امید از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

 

درباره اعزام تیم ملی امید به جای بزرگسالان به مسابقات جام جهانی صحبت می‌کنید؟

بعد از اینکه اعلام شد مسابقات جام جهانی در برنامه‌های تیم بزرگسالان نیست، من دیدم که این بهترین فرصت است تا جوان‌ها و بچه‌های تیم امید به حال خودشان رها نشوند و با درخواستی که خدمت آقای بنی‌تمیم داشتیم، ایشان هم لطف کردند و مساعدت کردند. جلسات خوبی را هم با آقای محمدی و همکاران‌شان در تیم ملی بزرگسالان برگزار کردیم و قرار شد با هماهنگی هم در دو،سه وزن هم از بچه‌های بزرگسالان بهره ببریم تا شرایط خوبی برای این کشتی‌گیران به وجود بیاید.

 

یعنی از زمان برگزاری مسابقات امیدهای زیر 23 سال جهان تا الان تیم در حال تمرین بوده؟

بچه‌ها در اردوهای مختلف بزرگسالان بوده‌اند. ضمن اینکه در جام تختی هم باید کشتی بگیرند ولی معیار اصلی این است که ما این نفرات را در جام جهانی شرکت بدهیم.

 

 ایران سابقه قهرمانی زیادی در جام جهانی دارد. فکر می‌کنید با تیم امید هم بشود قهرمانی بزرگسالان را به دست آورد؟

در جام جهانی تیم‌های بزرگ دنیا با ترکیب اصلی‌شان شرکت دارند و بچه‌های ما هم می‌روند که با تمام توان با اینها بجنگند و فارغ از هر نتیجه‌ای باید بتوانند خودشان را نشان دهند. این فرصت خوبی است تا بچه‌های امید خودشان را مقابل کشتی‌گیران روسیه، آمریکا و سایر کشورها مثل گرجستان و ترکیه محک بزنند تا هم تجربه‌ای برای آینده‌شان شود و هم خودشان را در معرض دید کادر فنی تیم ملی بزرگسالان قرار دهند و این به عنوان یک کارنامه برای‌شان مهم است. نه از جهت اینکه بار روانی برای‌شان داشته باشد، بلکه اینکه فرصت خوبی است تا خودشان را نشان دهند.

 

درباره حضور همدوره‌تان غلامرضا محمدی در تیم ملی چه نظری دارید؟

بله ما در مقاطعی هم‌تیمی بودیم و در مقطعی مربی من هم بوده‌اند. به هر حال ایشان در مقاطع سنی مختلف کار کرده‌اند. هم سرمربی تیم بزرگسالان بوده‌اند و هم سرمربی تیم نوجوانان و مربی باتجربه‌ای هستند. قطعا برنامه مفصلی برای تیم ملی دارند و خوشبختانه همکاری خوبی هم بین تیم امید و بزرگسالان وجود دارد و به سهم خودم از آقای بنی‌تمیم و آقای محمدی تشکر می‌کنم که این فضای تعامل را به وجود آوردند و در نهایت کشتی نفع آن را خواهد برد. هر جا که نیاز باشد، تیم کشتی امید در کنار تیم بزرگسالان هست و ما برای یک هدف مشترک که همانا سربلندی کشتی ایران است، تلاش می‌کنیم و از هیچ کوششی هم فروگذار نمی‌کنیم.

 

 شما هم یکی از کسانی هستید که دغدغه برگزاری هرچه زودتر انتخابات فدراسیون کشتی را دارید. درست است؟

هرچه زودتر فدراسیون به یک شرایط پایدار برسد، بهتر می‌تواند برنامه‌هایش را اجرا کند. چون ما تا المپیک یک سال و نیم بیشتر زمان نداریم و طبیعی است که همه دنبال این مساله هستند. یکسری از کاندیداها در خانواده کشتی هستند و یکسری بیرون از آن که یک بحث دیگر است ولی کشتی باید هرچه زودتر به یک شرایط پایدار برسد.

 

 با توجه به اینکه خودتان مدیر ورزشی پارس جنوبی بودید و بازی‌های تیم فوتبال این باشگاه را هم می‌دیدید، بازی‌های تیم ملی فوتبال را هم در جام ملت‌های آسیا دنبال می‌کنید؟

به هر حال، تیم ملی کشورمان است. خدا را شکر بچه‌ها خوب شروع کرده‌اند و دو بازی اول‌شان را بردند. امیدوارم که در بازی با عراق هم به پیروزی برسند و باز هم باعث خوشحالی مردم شوند و در کل، این مسابقات با بهترین نتیجه برای تیم کشورمان به پایان برسد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.