b_Newsهرچه جلوتر می‌رویم، حقایق بیشتر آشکار می‌شود/ ورزشکار 20 ساله نیستم که بخواهم صبر کنم

محمدرضا براری: رکوردگیری بگذارید تا ببازم و به اردو دعوت نشوم

تاریخ: 1397/10/28
زمان: 12: 11
نوع: گفتگو
نبود نام محمدرضا براری در لیست دعوت‌ شده‌ها به اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بیشتر از هر چیزی به چشم آمد. حتی بیشتر از دعوت شدن کیانوش رستمی...

نگار رشیدی/ نبود نام محمدرضا براری در لیست دعوت‌ شده‌ها به اردوی تیم ملی بیشتر از هر چیزی به چشم آمد. حتی بیشتر از دعوت شدن کیانوش رستمی که همچنان ساز جدایی‌اش کوک است و نبود نام بهداد سلیمی در لیست که یک‌جورهایی امضای خداحافظی‌ قطعی‌اش بود.

براری همان زمان که پرده گوشش توسط ضربه‌ای که برخواه در مسابقات جهانی به گوشش زد آسیب دید و به اختلاف خوردند، گفت تا زمانی که برخواه سرمربی است دیگر رنگ تیم ملی را نخواهد دید. او دو استوری هم که درباره قضاوت و وجدان بیدار بود هم منتشر کرد تا این شائبه شکل بگیرد که براری سرمربی را خطاب قرار داده است، موضوعی که وزنه‌بردار ایران در گفتگو با «گل» آن را رد کرد.

 

نمی‌دانم چه بگویم!

محمدرضا براری درباره دعوت نشدنش به اردوی تیم ملی به «گل» چنین گفت:«نمی‌دانم چه بگویم. قبلا گفته بودم نمی‌توانم در جام فجر و شاید مسابقات آسیایی شرکت کنم چون بعد از آن اتفاق شرایط بدنم ایده‌آل نیست اما می‌خواستم برای جهانی باقدرت برگردم. از طرفی من چیزی اعلام نکرده بودم که به واسطه آن دعوتم نکنم. نمی‌دانم بر چه اساسی اسم من را نداده‌اند. کسانی که در قطرکاپ شرکت کردند، وزنه‌هایی پایین‌تر از من زدند ولی الان در اردو هستند. من در جهانی با آن شرایطی که داشتم وزنه‌های خوبی زدم. درست است باید برای آسیایی چند روز دیگر اسامی را رد کنند اما شاید در این مدت من به شرایط خوبی می‌رسیدم. وقتی دعوت نشدم باید با رییس یا حتی وزیر صحبت می‌کردم که حداقل سرمربی برنامه‌ای برای آینده ورزشی من بدهد. من ورزشکار 20 ساله نیستم که بخواهم صبر کنم. نهایتش دو،سه سال دیگر می‌خواهم در وزنه‌برداری باشم و می‌خواهم این مدت برایم باعزت باشد.»

 

این برخورد حقم نیست

وزنه‌بردار ایران هنوز منتظر است که فدراسیون پزشکی ورزشی وضعیتش را مشخص کند:«من پیگیر گوشم هستم و قرار است کمیسیون فدراسیون پزشکی وضعیتم را مشخص و نتیجه نهایی را اعلام کند. البته مدارک را خودم دارم و شنوایی‌ام کم شده اما بهتر است خود فدراسیون نتیجه را بگوید. این اتفاقات هم که به ماجرای گوشم اضافه شده است. این برخوردها حق ما نیست و کسی که سرمربی تیم ملی است نباید این کارها را بکند.»

 

حقایق آشکارتر می‌شود

براری درباره اینکه همه دعوت نشدنش را به دلیل اتفاقات جهانی می‌دانند، عنوان داشت:«آن روزها سرمربی اصرار داشت که این اتفاق سهوا افتاده است اما هرچه جلو می‌رویم حقایق آشکارتر می‌شود. شاید دعوت نکردن من به نظر او کار درستی باشد اما باید به من فرصت بدهند. آقایان سلیمانی و آقایی در قطرکاپ رکوردهایی که می‌خواستند را نزدند ولی باز هم دعوت شدند. الان هم من مجبورم تمرینات انفرادی داشته باشم اما جایی برای تمرین ندارم. به فدراسیون نامه زده‌ام جایی را برای تمرینم فراهم کنند. در غیر این صورت من هم مجبورم به آزادی بروم اما چون سرمربی دوست ندارد من باشم، در ساعت‌هایی تمرین کنم که تیم ملی تمرین ندارد. نمی‌دانم در این شرایط چه کار باید کرد. ما هم حقی داریم، باید مسابقه برویم، برای کسب سهمیه المپیک تلاش کنیم.»

 

رکوردگیری بگذارید

او بعد از مقایسه برخواه با کوروش باقری، خواستار برگزاری رکوردگیری شد تا با شکست در آن پشت اردوی تیم ملی بماند:«کوروش باقری اگر وزنه‌برداری را نمی‌خواست، البته او هیچ‌وقت این حرف را نمی‌زد و معتقد بود هرکس رکورد بهتری داشته باشد، دعوت می‌شود؛ اما با این حال یک جایگزین داشت. اگر سرمربی الان اعتقاد دارد که من نباشم یک رکوردگیری بگذارد و من ببازم تا ثابت کند که من نمی‌توانم در تیم باشم. هیچ‌چیز را هم به من اعلام نمی‌کنند که مثلا فلان روز رکوردگیری است. این بار هم که ملاک را قهرمانی کشور گذاشتند به خاطر گوشم نتوانستم شرکت کنم. هیچ‌کسی نمی‌تواند وزنه را از روی سینه‌ات بیندازد و کسی که رکوردش پایین‌تر باشد مشخص می‌شود. مثلا الان کیا قدمی 240 دوضرب زده و حقش است به مسابقه برود اما اگر مثلا من در رکوردگیری او را بگیرم، توانسته‌ام بهتر عمل کنم و مسابقه حق من است. من همه چیز را به خدا سپردم چون یک جاهایی آدم زورش به چیزی نمی‌رسد. این رفتارها سنجیده روح ورزش پهلوانی نیست.»

 

استوری‌ها برای دل خودم بود

براری درباره استوری‌هایی که گذاشته بود و به نظر می‌رسید برای برخواه است، گفت:«نه اصلا آن استوری‌ها برای ایشان نبود. آن استوری‌ها را سه صبح و قبل از اینکه لیست اعلام شود آنقدر ذهنم درگیر بود گذاشتم. شاید الان هر کسی آن استوری‌ها را ببیند، فکر کند برای برخواه است در صورتی که اصلا اینطور نیست.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.