b_Newsبا احتساب بازی رودرو

استقلال صدر نشین نیم فصل دوم

b_News منصوریان افسوس روزهای نخست نیم‌فصل اول را می‌خورد
تاریخ: 1395/11/26
زمان: 10: 17
نوع: خبر
استقلال در داربی رقیب سنتی را شکست داد تا زنگ خطر را برای این تیم که بدون رقیب در صدر جدول در حرکت بود به صدا در بیاورد.

آرش جعفری /  استقلال در داربی رقیب سنتی را شکست داد تا زنگ خطر را برای این تیم که بدون رقیب در صدر جدول در حرکت بود به صدا در بیاورد.
 حالا استقلال  با پرسپولیس در فاصله 9 هفته مانده به پایان لیگ برتردر فاصله 10 امتیازی این تیم قرار گرفته تا در صورت لغزش‌های احتمالی بتواند خود را در صدر جدول ببیند و یا حداقل نگذارد این تیم با خاطری آسوده قهرمان شود.
علیرضا منصوریان سرمربی استقلال، در نیم فصل دوم نقش اول را در این جهش به یکباره داشته، چرا که او بعد از یک نیم فصل پرنوسان که حتی خبر اخراج او به گوش می‌رسید بالاخره موفق شد ترکیب اصلی تیمش را پیدا کند و با نتایج خیره‌کننده پی‌در‌پی به رتبه سوم جدول برسد.
اگر بخواهیم نیم فصل دوم را به تنهایی ملاک ارزیابی این مربی جوان قرار دهیم باید بگویم تیم منصوریان هم امتیاز با تیم برانکو شریک شده در صدر قرار دارد   و فقط تفاضل گل کمتر «آن هم یک گل» باعث می‌شود که او  با گذشت شش هفته در مکان دوم جدول قرار بگیرد .
منصوریان و شاگردانش اگر امروز نمی‌توانند با گذشت بیست و یک هفته در جدول رده‌بندی در کنار برانکو و پرسپولیس قرار بگیرند به دلیل نتایج بسیار ضعیف در شش هفته اول لیگ است جایی که منصوریان و شاگردانش از 18 امتیاز ممکنه فقط چهار امتیاز کسب کردند! شاگردان منصوریان پنج گل زدند و هفت گل هم دریافت کردند.
منصوریان با تساوی مقابل  نفت شروع کرد و سپس در دودیدار پشت سرهم مقابل  استقلال  خوزستان و نفت آبادان شکست خورد و دوباره در سه بازی پی‌در‌پی مقابل پیکان‌، ماشین‌سازی و پرسپولیس به تساوی قناعت کرد تا در انتهای جدول قرار بگیرد!
در مقابل پرسپولیس و برانکو رقیب سنتی آبی‌پوشان با سه برد و سه تساوی 12 امتیاز از 18 امتیاز ممکنه را کسب کردند تا در صدر قرار بگیرند. پرسپولیس با برد مقابل سایپا شروع کرد و بعد در مقابل فولاد در تهران با تساوی متوقف شد ولی دوباره در دو بازی پیاپی مقابل گسترش و صبا پیروز از میدان خارج شد ودر نهایت با تراکتور و استقلال مساوی کرد. پرسپولیسی‌ها هم چهار گل زدند و یک گل دریافت کردند.
 بعد از این استقلال وضعیتش بهتر شد و با نتایج مناسب‌تر فاصله هشت امتیازی را تا حدودی حفظ کرد تا اینکه در پایان نیم فصل اول اختلاف به عدد 10 رسید.
اما همه چیز از نیم فصل دوم شروع شد جایی‌که تیم منصوریان پوست انداخت و اگر از شکست غیره منتظره آنها در تهران و ورزشگاه بدون تماشاگر مقابل همنام خوزستانی بگذریم آنها کاری کردند کارستان!
منصوریان در بازی اول در ورزشگاه تختی نفت علی دایی را شکست داد تا انتقام جام حذفی را هم گرفته باشد. در قدم بعدی در آزادی بدون تماشاگر مقابل استقلال خوزستان  باخت ولی سپس در چهار بازی پیاپی حریفانش را یکی پس از دیگری با سه گل شکست داد تا یک آمار خیره‌کننده را از خود به جای بگذارد.
استقلال ابتدا نفت آبادان و سپس پیکان، ماشین‌سازی و پرسپولیس را با پیروزی‌های سه گله شکست داد تا فاصله خود را با پرسپولیس که در ابتدای نیم فصل دوم به عدد 13 رسیده بود را به عدد 10 کاهش دهد.
پرسپولیس هم در ادامه روند خود در شروع نیم فصل دوم  با 5 پیروزی پیاپی به سمت قهرمانی قدم برداشت تا همه این تیم را قهرمان زود هنگام بدانند پرسپولیسی‌ها ابتدا سایپا را شکست دادند و سپس در اهواز فولاد را با سه گل از پیش رو برداشتند بعد نوبت به گسترش و صبا رسید تا هرکدام را با یک و دو گل شکست دهند. سپس نوبت به تراکتور رسید که این تیم را هم با سه گل شکست داد. ولی به یکباره  در ششمین بازی مقابل استقلال زمینگیر شد تا معادلات دچار تردید شود، چراکه استقلال تخت گاز به دنبال برانکو و پرسپولیس است.
منصوریان و برانکو از 6 بازی نخست خود در نیم فصل دوم  از 18 امتیاز ممکنه 15 امتیاز کسب کردند. استقلال 14 گل زده و شش گل خورده و پرسپولیس هم 12 گل زد و سه گل دریافت کرده تا با اختلاف یک گل بالاتر از استقلال قرار بگیرد اما اگر بخواهیم نتیجه رودررو را در نظر بگیرم این منصوریان و استقلال هستند که برانکو و پرسپولیس را جاگذاشته‌اند.
منصوریان حالا افسوس روزهای ابتدای فصل را می‌خورد چراکه اگر با دست پر وارد بازی‌ها می‌شدند وزودتر به ترکیب و تاکتیک مورد نظر خود می‌رسید الان با پرسپولیس رقابتی میلی‌متری در صدر جدول داشت.

 

 

6 بازی ابتدایی شروع لیگ

نیم‌فصل اول

نام تیم

تعداد بازی

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

7 امتیاز

تفاضل گل

پرسپولیس

6

3

3

-

4

1

12

3

استقلال

6

-

4

2

5

7

4

2-

 

 

 

6 بازی ابتدایی نیم‌فصل دوم

نیم‌فصل دوم

نام تیم

تعداد بازی

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

7امتیاز

تفاضل گل

پرسپولیس

6

5

-

1

12

3

15

9

استقلال

6

5

-

1

14

6

15

8

 
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.