b_Newsسرمربی تیم ملی حق نداشته این رفتارها را داشته باشد

شاهین ایزدیار: برانکو از لحاظ فنی خیلی از کی روش بالاتر است!

تاریخ: 1397/10/30
زمان: 13: 51
نوع: گفتگو
شاهین ایزدیار قهرمان مسابقات شنای بازی های آسیایی به رفتارهای کارلوس کی روش انتقاد دارد و از لحاظ فنی هم برانکو را بالاتر از او می‌داند.

حامد جیرودی/ شاهین ایزدیار قهرمان مسابقات شنای بازی های آسیایی 2018 جاکارتا که با کسب شش مدال طلا و یک نقره در آن رقابت ها، رکورد بی نظیری را به نام خود به ثبت رساند و همه نگاه ها را به سوی خود جلب کرد، یکی از ورزشکارانی است که به فوتبال علاقه زیادی دارد. ایزدیار که یکی از طرفداران ویژه پرسپولیس هم محسوب می‌شود و برای تماشای بازی این تیم برابر کاشیما آنتلرز در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم به ورزشگاه آزادی رفته بود، حالا بازی های تیم ملی را هم دنبال می‌کند. با این حال او در گفت و گویی که با «گل» داشت، به رفتارهای کارلوس کی روش انتقاد دارد و از لحاظ فنی هم برانکو را بالاتر از او می‌داند.

 

شرایط تیم ملی فوتبال را در جام ملت های آسیا چطور ارزیابی می‌کنی؟

به نظر من تیم ملی بازی های خوبی را تا به حال در این مسابقات انجام داده است. البته تیم هایی هم که ایران در مرحله گروهی با آنها مسابقه داد، در حدی نبودند که عیار تیم ملی مشخص شود و اگر تعداد گل ها و اتفاقاتی که اگر غیر از این می‌افتاد، جای تعجب داشت و اگر بعد از این کاری انجام دهند، یعنی آقای کی روش کاری انجام داده است.

 

در این شرایط، بازی امروز برابر عمان را چطور می‌بینی؟

من پیش بینی می‌کنم تیم ملی در این بازی هم با تعداد گل زیاد برنده شود ولی بعد از آن مقداری کار سخت می‌شود و اگر در مراحل بعد هم به پیروزی برسند، کار بزرگی انجام داده اند.

 

از صحبت هایت این طور استنباط می‌شود که درباره کی روش نظر خاصی داشته باشی.

من از لحاظ شخصیتی ایشان را قبول ندارم و از لحاظ فنی هم مربی مثل آقای برانکو خیلی از ایشان بالاتر است. بالاترین مدرک مربیگری هم A فیفاست که آقای برانکو آن را دارد و این کری خوانی که ایشان برای برانکو و پرسپولیس انجام می‌دهد، اصلا کار درستی نیست.

 

به خاطر پرسپولیسی بودنت که این حرف ها را نمی زنی؟

نه اصلا. چون به نظر من کار فنی کی روش هم ضعیف است. تیم ملی تغییر کرده اما باید این را در نظر داشت که بازیکنانی که الان در تیم ملی بازی می‌کنند، بازیکنانی نیستند که او ساخته باشد. این بازیکنان، قبل از کی روش هم در لیگ داشتند بازی می‌کردند و در واقع در تیم های باشگاهی ساخته شده اند. چه پرسپولیس، چه استقلال یا هر تیم دیگری و برای همین به نطر من کی روش حق نداشته است این رفتارها را با فوتبال ایران داشته باشد.

 

به تغییر اشاره کردی. 2 عکس هم از خودت در اینستاگرام گذاشته بودی و در چالش عکس 10 سال گذشته شرکت کردی. در عکس قدیمی یک مدال دست ات بود و در عکس جدید هفت مدال. خودت آن موقع فکر می‌کردی که در آینده بتوانی هفت مدال در بازی های آسیایی بگیری؟

البته آن عکس قدیم هم برای آسیایی 2010 بود که در آن مسابقات هم شش مدال گرفته بودم و آن یکی از آنها بود. من در آن مسابقات دو طلا، یک نقره و سه برنز کسب کردم و می‌خواستم هر دوره ای پیشرفت کنم که خدا را شکر در بازی های آسیایی 2018 این اتفاق افتاد و به آن چیزی که می‌خواستم رسیدم.

 

الان برای چه مسابقاتی خودت را آماده می‌کنی؟

ما 12 و 13 اردیبهشت در تهران رکوردگیری داریم که یک نماینده از کمیته بین المللی پارالمپیک می‌آید و در خرداد  هم باید در یک تورنمنت بین المللی در آلمان شرکت کنم ولی مسابقات اصلی که خودم را برای آن آماده می‌کنم، هفت ماه دیگر یعنی مرداد سال 98 در مالزی برگزار می‌شود که مسابقات جهانی و کسب سهمیه پارالمپیک است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.