b_Newsتیم ملی فوتبال به سمت قهرمانی می‌رود

بهنام محمودی: هیچ موقع از ظرفیت‌های من استفاده نشده!

تاریخ: 1397/11/06
زمان: 10: 56
نوع: گفتگو
بهنام محمودی یکی از ورزشکارانی است که با اهالی فوتبال هم رابطه بسیار خوبی دارد و حالا هم بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام ملت‌های آسیا را دنبال می‌کند.

حامد جیرودی/ بهنام محمودی کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران، یکی از ورزشکارانی است که با اهالی فوتبال هم رابطه بسیار خوبی دارد و حالا هم بازی های تیم ملی فوتبال در جام ملت های آسیا را دنبال می‌کند. این موضوع باعث شد تا به سراغ او برویم و با او درباره فوتبال و والیبال ایران صحبت کنیم.

 

بازی تیم ملی فوتبال برابر چین را چطور دیدید؟

بازی بسیار خوبی بود که خوشبختانه بچه ها در آن به پیروزی رسیدند. خدا را شکر تیم یکدست و خوبی داریم و بازیکنان همه همدل و هماهنگ هستند. فکر می‌کنم که این تیم می‌تواند در نیمه نهایی هم به پیروزی برسد و برای قهرمانی برود.

 

پس شانس قهرمانی را زیاد می‌دانید.

قطعا. البته کار سخت است ولی ظرفیت تیم ما بالاست و بازیکنانی داریم که همه برای هم بازی می‌کنند. به اعتقاد من، با این از خود گذشتگی می‌توانند به سمت قهرمانی پیش بروند. حتی بازیکنان ذخیره ما هم هم سطح بازیکنان تیم اصلی هستند. شما دیدید که کریم انصاری فرد با ورود به زمین توانست گلزنی کند. مهدی طارمی هم که دو اخطاره شد ولی انشاء ا...که به فینال برویم و او هم بتواند بازی کند. البته بازیکنان خوب دیگری مانند کریم و سامان قدوس را داریم که می‌توانند جایگزین شوند.

 

کی روش خیلی انتقاد می‌کند که بیشتر مربوط به امکانات است.

در کشورهای خارجی به سلامت جشم بسیار اهمیت می‌دهند و برای همین ورزش برای آنها در اولویت است. چرا که سلامت جسم، سلامت روح را هم به دنبال خود دارد. شما دیدید که مردم از تیم ملی در جام جهانی با وجود باخت مقابل اسپانیا هم راضی بودند و به خیابان ها ریختند. برای همین می‌توان گفت یکی از معدود سرگرمی های ما ورزش است. اما با این حال ورزش برای ما در اولویت قرار ندارد و خیلی وقت ها سیاست مدارها هم پشت ورزش پنهان می‌شوند.

برای همین شما دوباره اخیرا برای تعین تکلیف والیبال ابراز نگرانی کرده بودید و خواستید که انتخابات هر چه زودتر برگزار شود؟

بله. الان دو تا رشته والیبال و فوتبال در ایران خیلی طرفدار دارد. والیبال در چند سال اخیر نتایج خوبی گرفته. ضمن این که این رشته یک ورزش دانشگاهی است و از قدیم می‌گفتند که والیبال و بسکتبال دانشگاهی و خانوادگی است. ما در والیبال ظرفیت های خوبی داریم و اگر کسی بیاید که از خانواده والیبال باشد و این رشته را خوب بشناسد، می‌تواند در چهار سال آینده به موفقیت برسد و حتی در چهار سال دومش در المپیک روی سکو برود. در این شرایط، یک سرپرست آنقدر اختیارات ندارد که بخواهد مثلا یک دبیر قوی برای فدراسیون بگذارد و برای همین باید هر چه سریع تر انتخابات برگزار شود. کسی که می‌آید باید صاحب برنامه باشد. مقام معظم رهبری هم فرموده اند که جوانانی بیایند که اهل رویا پردازی باشند. آقای سلطانی فر هم خودش به این نتیجه رسیده است که از مدیران جوان استفاده کند. مدیری که 60 سالش است قابل احترام است ولی دیگر آن زمان گذشته است که یک نفر را از یک جای سیاسی به ورزش بیاوریم.

 

شما هم که برنامه تان هست به انتخابات فدراسیون والیبال ورود کنید.

من هنوز برنامه ام به صورت کامل مشخص نیست! البته هر جایی که نیاز بوده در خدمت بوده ام ولی این را می‌دانم که هیچ موقع از ظرفیت های بهنام محمودی استفاده نشده است! من همیشه پای ثابت والیبال بوده ام. در این میان برخی از دوستان گفته اند که بهنام برای انتخابات دارد هدیه می‌فرستد ولی من در حد بضاعت خودم در حال کمک بوده ام و گاهی برای برخی شهرستان های دور که 5 توپ یا 20 پیراهن فرستاده ام تا دینم را ادا کنم. بالاخره ما خودمان هم بچه جنوب شهر بودیم و اگر یک پیراهن به دست مان می‌رسید تا یک ماه خواب مان نمی برد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.