عجیب و غریب مثل نوشاد عالمیان!

تاریخ: 1397/11/07
زمان: 11: 50
نوع: یادداشت
در حالی که تمام ورزشکاران در عمر کوتاه قهرمانی خود مشتاق طی کردن پله‌های ترقی هستند، نوشاد عالمیان در چند سالی که در اوج بوده خیلی راحت به نوعی درجا زدن را انتخاب کرده است.

هدیه خطیبی/ در تازه‌ترین اظهارات جمیل لطف‌ا...نسبی، سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت:«تصمیم نیما برای حضور در لیگ فرانسه خیلی خوب بود و او به این تغییر نیاز داشت. نوشاد هم اگر می‌خواهد پیشرفت کند، باید به یکی از لیگ‌های خارجی برود.با رفتن نیما به فرانسه، نوشاد حریف تمرینی خیلی خوبی را از دست داد و در تور جهانی مجارستان من این را به وضوح مشاهده کردم. دفاع‌های نوشاد که قبلا تقویت شده بود، در این مسابقات به نقطه ضعفی برای او تبدیل شده بود. بنابراین نوشاد حتما باید برود و چاره‌ای جز این نیست. برای اینکه بخواهد رنکینگ جهانی خود را ارتقا دهد باید در یکی از لیگ‌های خارجی بازی کند. با یک باشگاه سوئدی صحبت کردیم و از طریق ایمیل در ارتباط بودیم توافقات اولیه هم شد ولی خود نوشاد تصمیم گرفت نرود.»

این در حالی است که پیش از این سرمربی تیم ملی سردی آب و هوای سوئد و شرایط سخت زندگی از نظر نوشاد را دلیل رد این پیشنهاد عنوان کرده بود. نابغه پینگ‌پنگ ایران که با رشد برادرش رقیب جدی پیدا کرده در واقع همیشه تصمیمات عجیبی داشته است. نوشاد آنقدر که پایبند ماندن در بابل است حتی مایل به اردوی تهران یا استفاده از فرصت طلایی لژیونر شدن هم نیست. در حالی که تمام ورزشکاران در عمر کوتاه قهرمانی خود مشتاق طی کردن پله‌های ترقی هستند، نوشاد در چند سالی که در اوج بوده خیلی راحت به نوعی درجا زدن را انتخاب کرده است. او می‌خواهد بدون دغدغه و با دوری از رسانه و حتی مشتری‌های اروپایی‌اش در محل تولدش تمرین کند و گهگاهی هم راهی مسابقات شود. گویا نوشاد قله‌ای برای خودش ترسیم نکرده است. در مقابل جامعه تنیس روی میز جدیت بیشتر و استفاده از استعداد ناب در راه کسب افتخارات بی‌سابقه که قطعا از عهده این پینگ‌پنگ‌باز بر می‌آید، از او انتظار دارد!

اتفاق عجیب مشغول شدن ذهن نوشاد پیش از پشت میز رفتن در المپیک ریو به خاطر ورود یکی از نزدیکانش به سالن در سرگذشت او فراموش شدنی نیست. او شاید جزو معدود قهرمانانی باشد که زندگی شخصی‌اش را همواره در اولویت قرار داده و آن را فدای پیشرفت بیشتر نکرده است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.