b_Newsبرد و باخت من و کرامت اهمیتی نداشت ولی این شایعات درست نیست

سامان عبدولی: کاری نکردیم که کسی بالا بیاید یا نیاید!

تاریخ: 1397/11/07
زمان: 11: 54
نوع: گفتگو
پس از قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در جام تختی، سامان عبدولی که برای فینالیست شدن برادرش کرامت را شکست داده بود، درباره مسابقات صحبت کرد.

حامد جیرودی/ سی و نهمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام تختی در حالی پنج‌شنبه با حضور کشتی‌گیران مطرح داخلی و کشتی‌گیرانی از ۸ کشور خارجی در سالن شهید سروندی اندیمشک برگزار شد که برخی اتفاق های غیر منتظره حاشیه هایی را به وجود آورده است. در مسابقات وزن 63 کیلوگرم کرامت عبدولی در دور نخست برابر میثم دلخانی با نتیجه سه بر سه برنده شد و در مرحله بعد به برادر خود سامان عبدولی خورد اما در حالی که به نظر می‌رسید در این مسابقه کشتی خوبی بگیرد، با نتیجه پنج بر یک بازنده شد تا به این ترتیب سامان به فینال برود. در ادامه سامان در فینال سه بر دو به محمد نوربخش باخت تا در این وزن دوم شود و خود کرامت هم در رده سوم وزن 63 کیلوگرم قرار بگیرد. این موضوع شائبه هایی را به وجود آورد مبنی بر این که کرامت از قصد به سامان باخته تا به این ترتیب، دلخانی از دور خارج شود اما سامان در گفت و گویی که با «گل» داشت، صراحتا این موضوع را تکذیب کرد و گفت که هیچ وقت خودش و برادرانش چنین کاری نمی کنند.

 

درباره مسابقات جام تختی و وضعیت خودت در این رقابت ها صحبت می‌کنی؟

درباره مسابقات که باید بگویم، مسابقات خوبی برگزار شد و کشتی گیران خوبی هم در این رقابت ها شرکت داشتند. هر چند که کشورهایی که آمده بودند، تعدادشان کم بود. درباره وضعیت خودم هم خدا را شکر تقریبا در وضعیت خوبی قرار داشتم. در وزن ما فقط یک کشتی گیر خارجی حضور داشت و بقیه کشتی گیران داخلی بودند.

 

کشتی که با برادرت کرامت گرفتی، چطور بود؟

به هر حال ما با هم برادر هستیم ولی در یک وزن قرار داریم و همین هم باعث شد تا در این مسابقات مقابل هم قرار گرفتیم. هر کسی هم زور خودش را زد و کشتی خودش را گرفت.

 

خودت فکر می‌کردی بتوانی کرامت را شکست دهی؟

کشتی رشته ای است که اصلا نتیجه آن از قبل مشخص نیست. کرامت هم کشتی گیر جوانی است و معمولا هم کشتی گیران جوان روحیه و انگیزه بالایی دارند اما به هر حال در این مسابقه شرایط به گونه ای پیش رفت که توانستم او را ببرم. البته برد و باخت اصلا اهمیت نداشت. کرامت مدتی از کشتی دور بود و حالا هم زمان می‌برد تا به آمادگی لازم دست پیدا کند.

 

یک خبر آمد مبنی بر این که سعید برادرت از محمد بنا درخواست کرده بوده که تو و کرامت با هم کشتی نگیرید اما بنا قبول نکرده، درست است؟

وا... هر کسی یک چیزی می‌گوید. من الان بیایم از دهان شما هزار تا حرف بزنم، آیا درست است؟ به این شایعات توجه نکنید!

 

این موضوع هم مطرح شده بود که کرامت از قصد به تو باخته که دلخانی بالا نیاید!

این حرف ها اصلا درست نیست. من و برادرانم هیچ وقت در کشتی به این چیزها فکر نمی کنیم که کاری کنیم کسی بالا بیاید یا نیاید. ما اصلا این حرف ها را نداشتیم. کرامت بنده خدا آمد کشتی اش را گرفت و من هم همین طور. من نمی دانم این مسائل چطور مطرح می‌شود؟

 

آخر احتمال داده می‌شد با توجه به آمادگی کرامت وبرد قبلی اش، او بتواند تو را شکست دهد.

خب من هم سرحال بودم. من هم نمی ایستم که او من را راحت شکست دهد. من تازه دو سال از کشتی دور بوده ام و در آمادگی کامل هم قرار ندارم وگرنه بهتر از این ها کشتی می‌گیرم.

 

اما در فینال به نوربخش باختی.

این نتیجه یکی از اتفاقات کشتی بود وگرنه من فاصله ای با حریفانم ندارم. در 63 کیلوگرم محسن حاجی پور یکی از نفرات برتر است و بقیه در یک سطح قرار دارند.

 

سعید چرا در جام تختی کشتی نگرفت؟

سعید انشاء ا... در جام وهبی امره ترکیه کشتی می‌گیرد.

 

نظر سعید درباره کشتی تو و کرامت چه بود؟

(می خندد) سعید رفته بود کرامت را کوچ می‌کرد!

 

دوست داشت کرامت ببرد؟

آره. البته برد و باخت برای ما مهم نبود. من اگر می‌باختم هم ناراحت نمی شدم.

 

حالا فکر می‌کنی که بتوانی در تیم ملی سهمیه ات را حفظ کنی؟

انشاء ا... باید جلو برویم تا ببنیم خدا چه می‌خواهد. داخل ایران همین است. این آن را یک بر یک می‌برد. آن یکی دو بر یک می‌برد اما در خارج فرق می‌کند.

 

بازی های تیم ملی فوتبال را هم دنبال می‌کنی؟

راستش را بخواهید ما زیاد فوتبالی نیستیم ولی بازی های تیم ملی را دنبال می‌می کنیم و از بازی های علیرضا بیرانوند لذت می‌بریم که شاهکار کرده است.

 

پس بیرانوند را دوست داری؟

بله به هر حال، ما لرها به همدیگر تعصب داریم و هر کسی که بدرخشد، خوشحال می‌شویم و امیدوارم بیرانوند باز هم موفق باشد.