b_Newsسوءاستفاده از امکانات، فرار مسئول مالی و رد پای پسر کفاشیان در دو میدانی

کاظمی آشتیانی: بهترین نتایج حدادی در زمان مدیریت من بود

تاریخ: 1397/11/16
زمان: 14: 45
نوع: گفتگو
کاظمی آشتیانی رییس سابق فدراسیون دوومیدانی می‌گوید اختلافی با حدادی نداشته و می‌خواست روند صعودی او متوقف نشود.

عنایت حسینیان/ فدراسیون دو و میدانی با برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان و پیشکوستان این رشته به دنبال ایجاد همدلی در این خانواده بود اما به هدفش نرسید. بعد از آن نیز مجمع سالانه برگزار شد و دوباره حواشی زیادی برای فدراسیون به وجود آمد. در کنار تمام این اتفاق ها اختلاف های اخیر احسان حدادی با مجید کیهانی هم بر دو و میدانی کشور سایه انداخته است. اختلاف های امروز کیهانی و حدادی خیلی شبیه به اختلاف های حدادی با کاظمی آشتیانی است. به همین دلیل با رئیس اسبق فدراسیون دو و میدانی گفت و گویی انجام دادیم که محمدرضا کاظمی آشتیانی موارد جالب توجهی را عنوان کرد.

 

نه تنها من بلکه سجادی و کریمی هم نبودند

من در این مدت از دو و میدانی فاصله گرفته ام و باتوجه به شرایط مدیریتی کنونی تصمیم هم ندارم که حضوری داشته باشم. از من دعوت شد اما ترجیح دادم در مراسم شرکت نکنم. البته تنها غایب این مراسم من نبودم. آقای سجادی، آقای کریمی و برخی دوستان دیگر هم حضور نداشتند. پرافتخارتر از حمید سجادی در دو و میدانی نداریم. چرا او حضور نداشت؟ من 25 سال در دو و میدانی  بودم. رئیس هیات شهرستان،رئیس هیات استان، عضو کمیته فنی فدراسیون، عضوهیات رئیسه فدراسیون و رئیس فدراسیون بودم. عضوکمیته پزشکی کنفدراسیون آسیا بودم. چرا این کرسی بین المللی از من گرفته شد؟ به نظرم نمی توانید به کسی که به شما چک زده است چک بزنید. در این مواقع من چشم هایم را می‌بندم و می‌روم و پشت سرم را هم نگاهنمی کنم. نمی خواهم مثل خودشان برخورد کنم. سال ها عضو کمیته پزشکی و ضد دوپینگ آسیا بودم اما اسم من خط خورده است. چرا؟

 

حدادی از جای دیگر تحریک می‌شد

شما مصاحبه های احسان حدادی علیه من را خوانده اید. همه آنها ها همچنان هم هست. اما یک مصاحبه از من علیه حدادی منتشر نشده است. هر مسوول دیگری در فدراسیون بود جواب می‌داد یا کمیته انضباطی برگزار می‌کرد اما من این کار را نکردم. من آتشی که برخی دیگر درست کرده بودند را شعله ور نکردم.می خواستم سیر صعودی احسان حدادی متوقف نشود. برای همین علیه او صحبتی نکردم. همان نشست خبری که احسان حدادی علیه من برگزار کرد در کجا برگزارشد؟ در آکادمی ملی المپیک. چطور آکادمی ملی المپیک باید میزبان کسی باشد که قرار است علیه یک فدراسیون صحبت کند؟ این ها همه سوال است. باید دید احسان از کجا تحریک شده است. من جواب احسان حدادی را ندادم. جواب کسانی را که باید می‌دادم، دادم. کسانی که مقصر آن فضا بودند.

 

بهترین نتایج حدادی در زمان من بود

ماجرای اختلاف های او با من جالب است. حدادی بهترین نتایجش را در دوران مدیریتی من گرفت. زمان مدیریت من برای اولین بار در جهان سوم شد. بعد از آن هم در المپیک مدال نقره گرفت. بعد از المپیک لندن که من نبودم وارد افت شد. هرجا مصاحبه کرده گفته زمان آشتیانی خوب نبوده است. الان حدادی بهتر است یا زمان مدیریت من؟ مصاحبه می‌کرد که در زمان آشتیانی پول نمی گرفت. حدادی آن زمان از امروز بیشتر می‌گرفت. از خودش بپرسید. من اگر حرفی می‌زنم سند دارم و می‌توانم در اختیار شما قرار بدهم. هزینه مربی، ماساژور و دیگر هزینه هایش موجود است. ماجرای حدادی می‌دانید از کجا شروع شد؟ از  زمانیکه به اردوی آفریقای جنوبی نرفت. آن اردو زمان مدیریت آقای کریمی لغو شد اما کاسه و کوزه ها سرمن شکست. جلسه شورای برون مرزی آذرماه تشکیل شد که حتی آقای کریمی هم در آن جلسه شرکت نکرده بود و من بهمن سرپرست شدم و همه چیز را به گردن من انداختند. من احسان حدادی را دوست داشتم و دوست هم دارم. او ورزشکار بزرگی است اما علیه اوحرفی نزدم. نمی خواستم او به دلیل امیال دنیوی برخی دیگر نابود شود.

 

از سجادی بپرسید چرا به من بودجه نمی داد

از همه ورزشکاران سوال کنید. بپرسید از اردیبهشت آن سال تا بهمن که من سرپرست شدم آیا حقوق داشتند؟حقوقشان از زمان چه کسی آغاز شد؟ برای المپیک لندن بیشترین سهمیه را دو و میدانی داشت اما کسی حرفی نمی زد. زمانی که از فدراسیون دو و میدانی رفتم شش سهمیه المپیک کسب شده بود. در شرایطی این سهمیه ها را گرفته بودیم که وزارت ورزش سه دوازدهم بودجه مارا داده بود. اکثر فدراسیون های المپیکی حداقل هشت دوازدهم بودجه خود را گرفته بودند و فدراسیون تیراندازی با کمان و وزنه برداری هم دوازده دوازدهم بودجه شان را دریافت کرده بودند. با همان شرایط بودجه تمام هزینه ها را انجام داده بودیم و شش سهمیه گرفتیم. به آقای سجادی زنگ بزنیم و بپرسید که چرا بااینکه خودش از این خانواده بود اما در آن شرایط ماکمترین بودجه را گرفته بودیم؟ چرا به آشتیانی بودجه ندادند؟ علت این موضوع را شما جویا شوید. حالا شما مصاحبه حدادی، تاییدیه آفتاب انقلاب، بودجه ندادن به ما و خیلی موارد دیگر را کنار هم بگذارید تا به خیلی چیز ها برسید.

 

احسان کفاشیان کنار حدادی چه می‌خواست؟

روز قبل از نشست خبری احسان حدادی من با او درآفتاب انقلاب قدم می‌زدیم و صحبت می‌کردیم. به اوگفتم می‌دانم فردا نشست خبری داری و می‌دانم اسپانسر این برنامه چه کسی هست. گفتم این مصاحبه را انجام نده اما این اتفاق نیفتاد. عکس های آن نشست را ببینید. دو نفر کنار حدادی هستند. احسان کفاشیان و محسن ربانی. بروید و بپرسید احسان کفاشیان در آن جلسه چه کار می‌کرده است؟ زمانی که وارد فدراسیون شدم مجموعه آفتاب انقلاب و هیات تهران در اختیار یک باندی بود که از آن سواستفاده های مختلف می‌کردند. به احمد گودرزی زنگ بزنید و از او بپرسید. قسمت بزرگی از مجموعه آفتاب انقلاب انبار لوازم ورزشی یک باند بود و آنها هیچ اجاره ای پرداخت نمی کردند.

 

مسوول مالی فدراسیون به آلمان فرار کرد

زمانی که وارد فدراسیون شدم محسن کریمی رئیس امور مالی فدراسیون بود. آقای مددی خزانه دار بود. یک روز دوشنبه بود به آقای کریمی گفتم مغایرت های مالی وجود دارد و تا چهارشنبه اسنادش را به من بدهد. اودیگر در فدراسیون دیده نشد و تا امروز هم در آلمان است. تمام آن اسناد هم نابود شده است. از آقای ممدی خزانه دار آن زمان فدراسیون از این موضوع را سوال کنید.

 

کیهانی تحلیل نویس بود و ورزشکاران را تحریک می‌کرد

زمانی که من رئیس فدراسیون بودم، مجید کیهانی یک خبرنگار بود. تحلیل دو و میدانی می‌نوشت. تحلیل های او را در آن زمان بخوانید. به درز دیوار ایراد می‌گرفت. او یکی از افرادی بود که عامل تحریک ورزشکاران می‌شد.

 

آفتاب انقلاب استاندارد نیست

پیست غیراستاندارد آفتاب انقلاب نباید تایید می‌شد. من با تایید آن مخالف بودم. می‌دانید چطور تایید شد؟ساعت 9 صبح یک روز نماینده ای از کنفدراسیون آسیابه تهران آمد و ساعت 2 این پیست را تایید کرد و ازایران رفت. فدراسیون دو و میدانی هم در جریان نبود. چرا این اتفاق افتاد؟

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.