b_Newsبا ویدیوی حمید سوریان خواستند بگویند ژاپن در همه رشته‌ها خوب است/ مقابلم بروسلی هم باشد فرقی برایم ندارد

فرزان عاشورزاده: نمی‌دانم چه سیاستی بود که ورزشکاران را به جان هم انداختند!

تاریخ: 1397/11/18
زمان: 13: 09
نوع: گفتگو
فرزان عاشورزاده که در جنگ غیرفوتبالی‌ها و فوتبالی‌ها خودش را حامی بهداد سلیمی معرفی کرده، حالا به ویدیوی حمید سوریان که در آیتم برنامه 90 جا گرفته نیز واکنش نشان داد.

نگار رشیدی/ از وقتی نام فرزان عاشورزاده از لیست دعوت شده‌ها به اردوی تیم ملی تکواندو بیرون ماند، او تمام هم و غم خود را گذاشت تا از فرصت قهرمانی در جام ریاست فدراسیون جهانی که به میزبانی کیش برگزار می‌شود استفاده کند و خود را به اردو و به دنبال آن قهرمانی جهان برساند. او که در جنگ غیرفوتبالی‌ها و فوتبالی‌ها خودش را حامی بهداد سلیمی معرفی کرده، حالا به ویدیوی حمید سوریان که در آیتم برنامه 90 جا گرفته نیز واکنش نشان داد.

 

هفته آخر لیگ بدون شما برگزار شد.

بله من در هفته آخر لیگ مسابقه ندادم و تیم به جوان‌ترها میدان داد. هرچند من خودم 22 سال بیشتر ندارم (خنده). خدا را شکر تیم توانست سومی‌اش را تکرار کند. من هم که 6 بازی از 7 مسابقه‌ام را برده بودم به عنوان بهترین ورزشکار معرفی شدم. در آن یک بازی هم که مسابقه ندادم، تیم باخته بود و بازی کردنم نفعی نداشت. حضور در لیگ تجربه خوبی بود اما من هدف اصلی‌ام چیز دیگری است.

 

برای همین هدف هم به اصفهان رفتید تا تمرین کنید.

من دو دلیل برای رفتن به اصفهان داشتم. یکی اینکه در تمرینات تنوع بدهم که می‌شود گفت دلیل اصلی‌ام بود. دوم همکاری با آقای جلال خدامی بود. من در این مدت تجربیاتم را در اختیار تکواندوکاران دیگر گذاشتم و خودم هم تجربه‌های خوبی به دست آوردم.هفته آینده هم به ترکیه می‌روم تا آنجا هم به هدفم برسم.

 

چه شد تصمیم به حضور در جام ریاست فدراسیون جهانی ترکیه گرفتید؟

این تصمیم ناگهانی نبود ولی اعلام نکرده بودم. ما باید 45 روز پیش ثبت‌نام می‌کردیم و حالا که کارهایم انجام شده و نزدیک به مسابقات شدیم، تصمیم گرفتم اعلامش کنم. مسابقات ترکیه 10 امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک دارد. من هم سعی کردم با تمرینات خوب برای این رقابت‌ها آماده شوم و با تیم لوازم خانگی کن مسابقه بدهم. بعد از آن هم که برگردم جام ریاست کیش است که می‌خواهم آنجا همه را ببرم و قهرمان شوم.

 

می‌دانید کارشناسان به خاطر مسابقه دادن شما در دو وزن در فاصه کوتاه به این تصمیم‌تان انتقاد دارند؟

اگر کارشناسان چنین انتقاد می‌کنند چرا همه را مجاب کردند که در کیش در سه مسابقه شرکت کنند؟ در کیش به فاصله‌های خیلی نزدیک جام فجر، جام باشگاه‌های آسیا و جام ریاست فدراسیون جهانی برگزار می‌شود. من بعد از ترکیه دو هفته زمان دارم تا هم ریکاوری خوبی داشته باشم و هم وزن کم کنم. آنقدر در این سال‌ها وزن کم کرده‌ام که دیگر برایم عادی شده. من که بدون فکر به مسابقه‌ای نمی‌روم. زمان‌بندی که دارم مناسب است و خودم را به مسابقه می‌رسانم. در جام فجر و جام باشگاه‌های آسیا چون در امتیاز المپیکی تاثیرگذار نیست، شرکت نمی کنم.

 

استقبال خوبی هم از جام ریاست شده و گویا بهترین‌ها قرار است به آن بیایند.شما هم که می‌خواهید همه را قلع و قمع کنید.

من همیشه رویایم این بوده که بهترین خودم باشم. حالا مقابلم بروسلی هم باشد من به رویای خودم فکر می‌کنم و برایم فرقی نمی‌کند. حتی در تمرین هم سعی می‌کنم بهترین خودم باشم. همه هدف‌های‌شان را اشل‌بندی می‌کنند و من هم هدفم برایم مهم است.سعی می‌کنم فرزان واقعی باشم و عملکرد خوبی داشته باشم، باقی‌اش هم با خداست. خدا خودش حواسش به همه چیز هست و هیچ تلاش را نادیده نمی‌گیرد.

 

بعد از بهداد سلیمی حالا نوبت حمید سوریان است که با ویدیوی کشتی‌اش برابر ژاپن وارد نبردی شود که بین فوتبالی‌ها و غیرفوتبالی‌ها به راه افتاده است.

این اتفاق اصلا خوب نبود. تنها قشری که مردم را خوشحال می‌کنند ورزشکاران هستند. اما متاسفانه سیاستمداران کاری کردند که ورزشکاران به جان هم افتاده‌اند. من گفتم از بهداد سلیمی حمایت می‌کنم چون خودم می‌بینم چطور بین فوتبال و بقیه فرق می‌گذارند. مثلا ما قهرمان آسیا شدیم و 20،30 سکه پاداش گذاشتند یا برای بازی‌های آسیایی پاداش 40 سکه‌ای به من تعلق می‌گرفت که پنج ماه گذشته و هیچ خبری نیست. اما فوتبال از هر مرحله که صعود می‌کند پاداش‌های دلاری می‌گیرد. من لحن تند سلیمی را تایید نمی‌کنم اما به او حق می‌دهم. ولی باز هم دیدیم به این ماجرا دامن زدند. با آن ویدیوی حمید سوریان خواستند بگویند ژاپن در همه رشته‌ها خوب است! نمی‌دانم چه سیاستی پشت این ماجرا نهفته بود که برخی مسوولان اینچنین ورزشکاران را به جان هم انداختند. هیچ‌کس این اتفاقات را تایید نمی‌کند. امیدوارم تنش‌ها کمتر و کمتر شود چون تنها این ورزش است که دل مردم را شاد می‌کند.