b_Newsرحمتی مقصر بود اما سیدجلال هم باید خودش را کنترل می‌کرد

پنجعلی: پرسپولیس نتیجه را داد اما فوتبال را برد

b_News شار روی طارمی باعث شد فرصت‌ها را گل نکند
تاریخ: 1395/11/27
زمان: 07: 26
نوع: خبر
اپیتان سابق پرسپولیس معتقد است تیم برانکو در داربی 84 بسیار زیبا بازی کرد و در واقع آنها نتیجه را واگذار کردند اما بازی را بردند.

مهدی نوری/ محمد پنجعلی کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است که تیم برانکو در داربی 84 بسیار زیبا بازی کرد و در واقع آنها نتیجه را واگذار کردند اما بازی را بردند. به اعتقاد او این شش امتیاز اختلاف با تراکتورسازی حاشیه امنیت برای قهرمانی پرسپولیس نیست و سرخپوشان تهرانی باید خیلی سریع باخت در داربی را فراموش کرده و به فکر بازی‌های بعدی باشند تا قهرمانی‌شان را تثبیت کنند.

 

داربی 84 چطور بود؟
بازی قشنگی بود. به نظرم پرسپولیس خیلی قشنگ بازی کرد و بازی را برد اما نتیجه را داد.

 

پرسپولیس داربی را خیلی خوب و توفانی شروع کرد اما چرا نتوانست نمایش خوبش را ادامه بدهد؟
پرسپولیس غافلگیر شد. بچه‌ها همه فکرشان حمله بود و روی ضدحمله غافلگیر شدند و آن اتفاقات افتاد و نتیجه را واگذار کردند.

 

غیبت کمال کامیابی‌نیا در این باخت چقدر تاثیر داشت؟
تاثیر که داشت. چون کامیابی‌نیا همه بازی‌ها را آن وسط بازی کرده بود و خوب هم کار کرده بود. اما ما روی غافلگیری گل خوردیم و باختیم.

 

مهدی طارمی در داربی 84 فرصت‌های خوبی داشت اما چرا گل نزد؟
به خاطر فشار بازی است. مهدی طارمی همان آقای گل پارسال است و مطمئنا امسال هم آقای گل می‌شود. اما این بازی فشار زیادی دارد و بار روانی زیادی ایجاد می‌کند. به خصوص برای بازیکنی که انتظار و توقع از او زیاد است.

 

در مورد درگیری‌های آخر بازی چه صحبتی دارید؟
قشنگ نبود. ما نمی‌دانیم چه اتفاقاتی بین بازیکنان افتاده است. اما آن چیزی که در زمین اتفاق افتاد و مردم دیدند قشنگ نبود و شروع‌کننده آن اتفاقات هم مهدی رحمتی بود.

 

اما رحمتی مدعی شده بود که سیدجلال حسینی به نامردی از پشت او را زده است؟
البته دوربین‌های تلویزیونی نشان دادند که سیدجلال او را نزده بود. بلکه امید ابراهیمی بازیکن خودشان با رحمتی برخورد کرده بود. به هر حال ما هم در داربی بوده‌‌ایم و این بازی‌ها تنش زیاد دارد. اما چون این‌ها کاپیتان‌های تیم هستند انتظار از آنها زیاد است. مردم از تلویزیون دیدند که چه کسی مقصر است و آنها به عنوان بزرگ‌ترهای تیم باید خودشان را کنترل می‌کردند. رحمتی مقصر بود اما سیدجلال به عنوان بزرگ‌تر تیم باید خودش را کنترل می‌کرد.

 

بازی بعدی پرسپولیس با سپاهان است. در مورد این دیدار صحبت می‌‌کنید؟
وظیفه کادرفنی پرسپولیس است که به سرعت فضا را عادی کنند. باید این باخت را فراموش کنند و برای بازی با سپاهان آماده شوند. طبیعی است که فوتبال برد و باخت دارد و همیشه نمی‌شود برد. برانکو یک مربی حرفه‌ای است و می‌داند به سرعت باید باخت داربی فراموش شود و حرفه‌ای فکر کرد و حرفه‌ای عمل کرد. در فوتبال حرفه‌ای باید از باخت پند گرفت و به سرعت مشکلات را حل کرد. دلیل ندارد که پرسپولیس عصبی باشد و با صلابت باید به راهش ادامه بدهد. بچه‌ها می‌روند و با هدیه دادن قهرمانی جبران این شکست را می‌کنند.

 

سیدجلال حسینی در بازی با سپاهان غایب است. کار برای پرسپولیس خیلی سخت و پیچیده نمی‌شود؟
طبیعی است که کار سخت می‌شود. سیدجلال به عنوان کاپیتان تیم و رهبر خط دفاع خیلی تاثیر دارد اما برانکو نفراتی را می‌گذارد تا این مشکل را حل کند.

 

اوضاع سپاهان را در حال حاضر چطور می‌بینید؟
به هر حال همه تیم‌ها جلوی پرسپولیس باانگیزه‌اند. اوضاع سپاهان تعریفی ندارد اما هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت.

 

پرسپولیس با تراکتور شش امتیاز اختلاف دارد. این شش امتیاز حاشیه امنیت برای قهرمانی پرسپولیس هست؟
من وقتی که اختلاف 9 امتیاز بود هم گفته بودم که حاشیه امنیت برای قهرمانی نیست و نمی‌شود روی آن حساب کرد. فوتبال غیرقابل پیش‌بینی است و در هر بازی باید برای کسب سه امتیاز به زمین بروند و فکر نکنند که حاشیه امنیت وجود دارد. اما مطمئنم که پرسپولیس قهرمان می‌شود. چون از همه بهتر بازی می‌کند. ما باید داربی را هم می‌بردیم و همه کارشناسان اذعان دارند که پرسپولیس بهتر بود و باید می‌برد اما زیبایی فوتبال به این است که نمی‌شود آن را پیش‌بینی کرد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.