b_Newsپاسخ رییس بوکس به اتهام تبانی در پناهندگی

ثوری: کهرازه هیچ نسبتی با من ندارد

تاریخ: 1397/11/24
زمان: 13: 02
نوع: گفتگو
در حالی که شنیده می‌شد مبین کهرازه خواهرزاده حسین ثوری است و رییس بوکس در پناهندگی او نقش دارد، ثوری این موضوع را کاملا رد کرد.

نگار رشیدی/ تیم ملی بوکس که برای حضور در تورنمنت مجارستان راهی فرودگاه اتریش شده بود، با یک مشکل عجیب مواجه شد. مبین کهرازه بوکسور وزن 81 کیلوگرم زمانی که تیم به اتریش رسید، در فرودگاه ناپدید شد و بعد از گذشت چند روز اخباری مبنی بر پناهنده شدن این بوکسور سیستانی به گوش می‌رسد.حتی مربیان تیم ملی بوکس هم چند روزی برای یافتن این بوکسور در اتریش ماندند، ‌اما اثری از او یافت نکردند. در مصاحبه‌ای که در برخی از رسانه‌ها و البته فضای مجازی از زبان این بوکسور ملی‌پوش منتشر شده، او از تصمیم خود برای پناهندگی گفته و دلایلی هم برای این ماجرا آورده است. شاید جنجالی‌ترین ادعای این بوکسور توهین مربیان تیم ملی به او بوده که باعث شده چنین تصمیمی بگیرد و اضافه کرده به زودی تمام حقایق روشن می‌شود.

جالب اینکه از سوی دیگر عیسی گل‌محمدی، سرپرست اسبق تیم ملی بوکس ادعای جدیدی را مطرح کرده و معتقد است این اقدام با رییس فدراسیون هماهنگ شده بوده و به باشگاه خبرنگاران می‌گوید:«مبین کهرازه از بستگان حسین ثوری رییس فدراسیون بوکس و حتی شنیده‌ام خواهرزاده او است. برادر ثوری در اروپا زندگی می‌کند و این اتفاق کاملا از پیش تعیین شده بوده است. سرپرست تیم نباید گذرنامه‌های بازیکنان را به آنها می‌داد، بلکه باید در دست خود نگه می‌داشت تا چنین مشکلاتی پیش نیاید. حراست وزارت ورزش باید به این مساله ورود کند تا این ماجرا فیصله پیدا کند. مطمئن باشید که ناپدید شدن مبین کهرازه با تبانی و همدستی حسین ثوری رییس فدراسیون، ادهم کرد سرپرست تیم ملی و کلانتری دبیر فدراسیون بوکس صورت گرفته است.»

 

رسانه های معاند سوء استفاده کردند

اما حسین ثوری رییس جوان فدراسیون بوکس که تلاش می‌کند حاشیه های چند ساله گذشته این رشته را جمع و جور کند در مواجه با این اتفاق در گفتگو با «گل» توضیح داد:«این اتفاق بر این اساس افتاده که آن بوکسور فکر می‌کند آن طرف خبری است. ایشان فریب خورده و ما هم تلاش می‌کنیم او را برگردانیم. مبین کهرازه هیچ نسبت نسبی و سببی با من ندارد. اگر برادر من در سوئد زندگی می‌کند به این موضوع چه ربطی دارد؟ طبق آخرین اخباری که ما داریم، کهرازه در حال حاظر در کمپ پناهندگان اتریش است. ما هم امیدواریم پشیمان شود و تلاش می‌کنیم تا برگردد.»

او در واکنش به اینکه چرا گذرنامه باید درست ورزشکار باشد و اصلا او به خاطر سنی بودن از تیم ملی طرد شده و از سوی مربی‌ها مورد توهین قرار می‌گرفته، عنوان کرد:«ایشان برای اقدام به پناهندگی نیازی به گذرنامه ندارد. او یکسری ادعاهای کذب را مطرح کرده است. سرپرست تیم خودش حضور داشته و شاهد است. تمام صحبت‌های او دروغ است. او به دنبال راهی بود که از آن برای پناهندگی استفاده کند. رسانه‌های معاند هم که نقشه‌هایی برای مردم ایران و کشورمان دارند از این اتفاق سوءاستفاده می‌کنند.»

ثوری در پاسخ به این سوال که چرا شرایط بوکس باید طوری باشد که شاهد این اتفاقات باشیم، از وضعیت رشته‌اش دفاع کرد:«اوضاع بوکس خیلی هم خوب است. یک آدم بیمار ادعای بیخودی مطرح کرده. شما بررسی کنید، می‌بینید تمام موضوعات بوکس و تمام حواشی زیر سر یک نفر است. برخی نمی‌خواهند بوکس در مسیری که دارد به موفقیت برسد.»

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.