b_Newsعادل از سوریان دلجویی کرد، به خاطر شهامتش از او تشکر کردم

غلامرضا محمدی: از کره دیگر که نمی توانیم کشتی گیر بیاوریم!

تاریخ: 1397/11/24
زمان: 13: 07
نوع: گفتگو
غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره اتفاق هایی که در برنامه 90 و نشان دادن شکست حمید سوریان رخ داد، صحبت کرد.

حامد جیرودی/ سی و نهمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی در حالی با قهرمانی ایران در کرمانشاه به پایان رسید که از سطح کیفی این رقابت ها و این که کشتی گیران ایرانی نتوانسته اند خود را در شرایط ایده آل نشان دهند، انتقادهایی مطرح شده است. این موضوع باعث شد تا به سراغ غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد برویم و با او در خصوص شرایط کشتی آزاد ایران صحبت کنیم. شاغلام البته در گفت و گویی که با «گل» داشت، به غیر از صحبت درباره کشتی، درباره اتفاق هایی که در برنامه 90 و نشان دادن شکست حمید سوریان هم سر وصدای زیادی به پا کرده بود و خود وی هم به آن واکنش هایی نشان داده بود، صحبت کرد.

 

درباره مسابقات جام تختی و کیفیت این مسابقات صحبت های زیادی مطرح شده است. شرایط کشتی گیران ایرانی در این دوره از رقابت ها را چطور دیدید؟

ما باید صادقانه و شفاف به مردم مسائل را عنوان کنیم. این که کشتی چه حال و روزی دارد و چه انتظاری از کشتی داریم. موجودیت ما چیست و هدف گذاری مان به چه صورت است؟ واقعیتی که تلخ است، این است که ما در بعضی از وزن ها خلاء داریم و فاصله مان به لحاظ فنی با کشتی دنیا زیاد شده ولی این دلیل بر این نیست که ما تمام سعی و تلاش مان را انجام ندهیم. اتفاقا ما خیلی بیشتر وقت می‌گذاریم و تمام توان مان را می‌گذاریم که بتوانیم این خلاء را پر کنیم. ولی باید به این نکته توجه داشت که زمان مان تا المپیک کم است. ما پشتوانه داریم و همین بچه های نوجوانان نفرات خوبی هستند ولی زمان مان کم است و این ها به المپیک 2020 نمی رسند. من قبلا هم قول داده ام که دوران طلایی کشتی ایران بعد از المپیک 2020 شروع می‌شود ولی ما در حال حاضر مسابقات جهانی و المپیک را داریم و هم نتیجه می‌خواهیم و هم شرایط مشخص است. بنابراین انتظارات باید منطبق بر واقعیات باشد.

 

با این حال، برای مسابقات جهانی 2019 می‌توان امیدوار بود که وضعیت کمی بهتر شود؟

امیدوارم که بهتر شود و ما آمده ایم که این اتفاق بیفتد. البته آن مسابقات سهمیه المپیک هم هست و ما در بعضی از اوزان شرایط مان اصلا خوب نیست. ما در جام تختی در سه وزن پایین فینالیست نداشتیم و این نشان می‌دهد که ما فاصله داریم و خلاء ایجاد شده و دست مان خالی است. از کره دیگر که نمی توانیم کشتی گیر بیاوریم. یک تعداد کشتی گیر با تجربه در اختیارمان است که می‌خواهیم آنها را به لحاظ فنی اصلاح کنیم و در آنها به جوان هایی که می‌توانند به المپیک برسند را داشته باشیم.

 

بعضی از منتقدان این اشکال را به زمان رسول خادم وارد می‌دانند. شما خودتان در این خصوص چه نظری دارید؟

من نمی خواهم به شخص یا گره خاصی، چیزی را منتسب کنم. این بالا پایین ها در کشتی ایران وجود داشته ولی واقعیت این است که ما در سال 2017 نهم شدیم و در سال 2018 ششم. این نشان می‌دهد که ما خوب نتیجه نگرفته ایم و شاید در بعضی مسابقات که برای ما هدف نبوده، دنبال نتیجه بوده ایم ولی نمی خواهم به گذشته برگردم و کسی را مقصر بدانم. ما همه مقصر هستیم که شرایط کشتی مان به این روز افتاده و حالا هم همه باید در کنار هم باشیم تا شرایط بهبود پیدا کند.

 

از عادل فردوسی پورهم بعد از اتفاق هایی که تشکر کردید.

بله من همان طور که پست گذاشته بودم و از او انتقاد کردم، حالا هم باید برای توضیحاتش از او تشکر می‌کردم. من با عادل ارتباط نزدیکی دارم ولی آن آیتم کمی بچه های کشتی را آزرده خاطر کرد و قیاس مع الفارق بود و نباید انجام می‌شد. حالا هر تعبیری که می‌خواهد از آن بشود. البته عادل شهامت و جسارت خودش را نشان داد تا این سوء تفاهم ها برطرف شود. شما خودتان می‌دانید که من کاملا فوتبالی هستم. البته رشته های دیگر مثل والیبال، تکواندو، کاراته، دوومیدانی و ... را دنبال می‌کنم ولی به فوتبال خیلی علاقه دارم و دوستان خوبی هم در بین اهالی فوتبال دارم. ما هیچ مشکلی با فوتبالیست ها نداریم و فقط صحبت مان این بود که ورزش های دیگر هم دیده شود.

 

البته خود فرودسی پور با حمید سوریان هم صحبت کرده بود.

بله. همین طور است. عادل با حمید صحبت کرده و از او دلجویی کرد. از همه چیز مهم تر این است که ورزش ما نیاز به اتحاد و همدلی دارد. ما باید به هم نزدیک شویم و رسانه ملی و مجری مثل عادل می‌توانند در این نزدیک شدن ورزشکاران به هم کمک کنند و اثر گذار باشند. الان که تیم ملی فوتبال به ژاپن باخت مگر می‌شود که یک ایرانی ناراحت نشود. حالا هم نزدیک به المپیک  هستیم و امیدوارم که دیگر از ان اتفاق ها به وجود نیاید.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.