b_Newsپروژه پوتین مدودف در کشور ما جواب نمی‌دهد/ تمام کسانی که گفته بودند نیا، نظرشان عوض شد!

امیر خوش‌خبر: برای بازگشت به تیم ملی شرط نگذاشتم !

تاریخ: 1397/11/26
زمان: 14: 03
نوع: گفتگو
برگشتن امیر خوش‌خبر به سرپرستی تیم ملی والیبال شاید خوشحال‌کننده‌ترین خبر برای والیبالیست‌ها باشد.

نگار رشیدی/ برگشتن امیر خوش‌خبر به سرپرستی تیم ملی والیبال شاید خوشحال‌کننده‌ترین خبر برای والیبالیست‌ها باشد.بازیکنانی حداقل در حرف گفته بودند تا او نباشد به تیم ملی برنمی گردند. خوش‌خبر که آخرین مهره برکنار شده توسط احمد ضیایی در واپسین روزهای ریاستش بود، با آمدن افشین داوری و درخواست ایگور کولاکوویچ در شرایطی که می‌گفت هیچ‌کس به جز والیبالیست‌ها خواهانش نیستند، رضایت به بازگشت داده است.

داوری در حالی از شرط و شروط خوش‌خبر برای بازگشت خبر داد که سرپرست تیم ملی والیبال در گفتگو با «گل» اعلام کرد جایگاه تیم ملی و کار در آن شرط و شروط نمی‌خواهد و او تنها به بیان مسایل و نیازهای والیبال در صحبت با داوری پرداخته است.

 

بازگشت شما به والیبال خبر خوشی برای ملی‌پوشان بود اما گویا شرط و شروطی برای برگشتن به سمت‌تان قرار داده‌اید.

بله من نشست خیلی خوبی با آقای داوری داشتم. البته باید این را بگویم که تیم ملی چیزی نیست که برای کار کردن در آن شرط و شروط بگذاریم. من فقط کارهایی را خواستم که برای بهتر شدن روند تیم ملی بود. مثل حمایت بیشتر از تیم ملی و فراهم آوردن یک زمینه خوب. من شرایط تیم ملی و کار سختی که در پیش است را توضیح دادم. داوری هم خوشبختانه دور از مسایل نیست و صحبت‌های من را درک می‌کند. درنهایت هم به توافقاتی رسیدیم. من کارمند وزارت ورزش هستم و هر جا که بگویند باید بروم و خدمت کنم. اما بحث فدراسیون و تیم ملی برای من خاص و جداست. من به آقای داوری هم گفتم اگر بتوانم مثمر ثمر باشم و به والیبال کمک کنم، با جان و دل می‌آیم اما گر کسی در فدراسیون هست که بتواند در این زمینه کار کند، من حتما کمکش خواهم کرد. این صحبت‌هایی بود که با‌ آقای داوری داشتیم.

 

خبر نهایی بازگشت شما را قرار است چه زمانی بشنویم؟

تقریبا توافق‌ها صورت گرفته است. من منتظرم هر وقت فدراسیون حکمم را بزند و محل جغرافیایی خدمتم را مشخص کند، کارم را شروع کنم.

 

در گفتگوی آخری که داشتیم با اطمینان از برنگشتن‌تان صحبت می‌کردید.

بله صحبت‌ها و پیام‌هایی که به من می‌رسید چه در قالب نصیحت و چه رک و صریح این بود که بهتر است شخص دیگری جای من بیاید. اما نمی‌دانم چه شد که ناگهان همه چیز چرخید و تمام کسانی که می‌گفتند نیا، تک به تک زنگ زدند و گفتند الان فضا مناسب است و بیا کار کن! نمی‌دانم، جلسه‌ای داشتند که به این نتیجه رسیدند یا چه اتفاقی افتاده است! من هم فضا را برای کار مناسب دیدم.

 

بیشتر از همه باید ملی‌پوشان از بازگشت شما خوشحال باشند.

بله من پیغام‌های محبت‌آمیز زیادی از بچه‌ها گرفتم.

 

البته برخی از ستاره‌ها هم مثل سعید معروف درخشش سابق را ندارند و در باشگاه هایشان افت کردند.

سعید معروف تیمش ضعیف بسته شده وگرنه خودش عالی کار می‌کند. معروف پیشنهاد‌های خوبی از تیم‌های بزرگ دارد و این نشان می‌دهد قطعا عملکردش مثبت بوده که تیم‌های بزرگ خواهانش هستند. امیر غفور هم بسیار خوب است و در بعض بازی‌ها یک‌تنه تیم را بالا آورده و در هر بازی 20 امتیاز و 24 امتیاز می‌گیرد. او تا حدی خوب کار می‌کند که گاهی مربی می‌گوید یک بازی را استراحت کن. معنوی‌نژاد هم دارد خوب کار می‌کند. شریفی هم مدتی درگیر مصدومیت کمرش بوده و الان بهتر شده و دارد بازی می‌کند. اینکه او با این سن و سال در سری A ایتالیا بازی می‌کند نشان از توانمندی‌اش دارد و یک فرصت خوب برای اوست. در ترکیه هم قائمی و کاظمی را داریم. قائمی کمی مصدومیت داشت و کاظمی هم با اینکه کم به او بازی می‌رسد ولی همین که در لیگ به این خوبی بازی می‌کند، اتفاق خوبی است.

 

شما تجربه کار با روسای مختلفی را در فدراسیون والیبال دارید. موضوعی که اخیرا درباره والیبال به گوش می‌رسد اجرای پروژه پوتین مدودف توسط داورزنی و داوری در فدراسیون است.

این مسائل پوتین مدودف خیلی در کشور ما جواب نمی‌دهد. افراد باتجربه‌ای مثل داورزنی و داوری هم این را خوب می‌دانند که فضای مدیریتی و ورزشی کشور ما اصلا اجازه نمی‌دهد که این اتفاق‌ها رخ بدهد. شترسواری که دولا دولا نمی‌شود. داوری اگر بخواهد در والیبال بماند و در انتخابات فدراسیون شرکت کند، رک و صریح عنوان خواهد کرد. خود داورزنی هم بخواهد برگردد هم همینطور است و باید بگوید. کج دار و مریز که نمی‌شود پیش رفت. فکر نمی‌کنم این موضوع صحت داشته باشد. بافت ورزش ما مدیر مقتدری می‌خواهد که با تمام اختیارات مجموعه حرفه‌ای خود را هدایت کند. ما رنک هشتم دنیا هستیم و می‌طلبد اتفاق‌هایی از جمله مثالی که شما آوردید اتفاق نیفتد.

 

به نظر شما داوری برای ریاست والیبال ورود می‌کند؟

بعید می‌دانم این اتفاق بیفتد. رسالتی که به عهده ایشان گذاشته شده، چنین چیزی نبوده. ولی من در ذهن ایشان نیستم و در این مدت هم از والیبال دور بودم. ان‌شاءا... به زودی که به والیبال برگشتم بهتر بتوانم درباره مسایل این رشته صحبت کنم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.