b_News آن‌چه سرمربی تیم ملی والیبال ندیده است

پلی‌آف، مربیان جوان و هدایت از راه دور

تاریخ: 1397/11/27
زمان: 14: 31
نوع: گفتگو
یک هفته به پایان مرحله گروهی لیگ برتر والیبال، هشت تیم پلی‌آف مشخص شدند تا این رقابت‌ها وارد فاز تازه‌ای شود.

فرزاد کفیلی/ یک هفته به پایان مرحله گروهی لیگ برتر والیبال، هشت تیم پلی‌آف مشخص شدند؛ چهار تیم بالانشین شهرداری ورامین، پیکان، خاتم اردکان و پیام مشهد با چهار تیم گنبد، سایپا،کاله و فولاد سیرجان مسابقه می‌دهند. هرچند در هفته نهایی با توجه به نزدیک بودن تیم‌ها امکان هر تغییری در رده‌بندی نهایی و جابه جا شدن حریفان وجود دارد. اما اگر بر اساس همین جدول در انتظار مسابقه شهرداری ورامین با گنبد، ‌پیکان با سایپا، خاتم اردکان با کاله و پیام مشهد با فولاد سیرجان باشیم، منجم‌ترین اهالی والیبال هم شاید نتوانند برنده دو بازی از سه بازی پلی‌آف را حدس بزنند.

سایپا در نیم‌فصل دوم با جذب امیرحسینی ۴۳ ساله متحول شد؛ ‌کاله این هفته در یزد خاتم و ستارگانش را برد  و شهرداری گنبد در شهر خودش به هیچ تیمی عبور راحت نداده است.

پس رقابت سخت و نزدیکی انتظار تیم‌های پلی‌آف را می‌کشد.همچنین اعلام شده ایگور کولاکویچ سرمربی تیم ملی والیبال ۳۰ بهمن به تهران می‌آید که پلی‌آف لیگ را از نزدیک ببیند. در واقع باید خوشحال باشیم که سرمربی تیم ملی حداقل چند بازی لیگ را از نزدیک می‌بیند و این تمام فعالیت او در ۶ ماه اخیر خواهد بود.

باید بپذیریم فدراسیونی که به سرپرستی افشین داوری اداره می‌شود، هنوز حتی دبیر ندارد؛ پس شاید نمی‌توان از انتظار داشت به کولاکویچ  درباره آن‌چه در لیگ گذشته است اطلاعات دقیقی داد. لیگ والیبال امسال در کنار مشکلات مالی بی‌اندازه‌اش،  پدیده‌های زیادی در تیم‌هایی مثل کاله، گنبد و پیکان داشت که آماده ایجاد تغییر در تیم ملی هستند. مهم‌تر مربیان این تیم‌های بودند که دست به کارهای بزرگی خارج از چارچوب مربیان مداوم دو دهه اخیر ایران زده‌اند. اکبر خداوردی برای اولین بار هدایت یک تیم لیگ برتری را به عهده داشت و شهروند اراک با او بیش از انتظار موفق بود. شهرداری ورامین با رحمان محمدی راد حتی یک هفته هم از صدر جدول پایین نیامد. پیکان با ترکاشوند و طلوع‌کیان عملا با تیمی بسیار جوان بالای جدول قرار گرفت. کاله تنها تیم موفق بخش خصوصی است که یک دهه روند مثبت‌اش در والیبال با بهروز عطایی ادامه داده و می‌توان گفت اگر پیکان و سایپا را همچنان نماینده دولتی‌‌ها بدانیم، در نیم قرن هیچ تیمی از بخش خصوصی چون کاله این‌طور در والیبال یک منطقه و کشور تاثیرگذار نبوده است.

والیبال اما بعد از رفتن داورزنی در چنان تغییرات ساختارشکنانه و ویران‌گری افتاد که سخت می‌توان انتظار داشت سرمربی که فقط چند ماه در ایران کار می‌کند، این بازیکنان و مربیان را دیده باشد

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.