b_Newsبعد از 7 سال با دوستانم دیدار کردم وگرنه بحث بازگشتم مطرح نیست

عباس جدیدی: نظر علی دایی این است که هر گلی زیبایی خودش را دارد

تاریخ: 1397/11/30
زمان: 11: 41
نوع: گفتگو
عباس جدیدی که پس از 7 سال دوری از کشتی، شاهد رقابت‌های جام تختی بود، درباره شائبه حضورش در انتخابات فدراسیون توضیح داد.

حامد جیرودی/ عباس جدیدی یکی از چهره‌های ویژه کشتی ایران به حساب می‌آید. کسی که گاهی با حضور در شورای شهر و یا اتفاقات دیگر بسیار خبرساز می‌شود و نقدها و نظرهای مختلفی هم درباره‌اش مطرح می‌شود. حضور جدیدی در مسابقات جام تختی پس از سال‌ها دوری‌اش از سالن‌های کشتی، بهانه‌ای شد تا به سراغ او برویم و گفتگویی را با وی داشته باشیم. جدیدی در مصاحبه‌ای که با «گل» داشت، درباره حرف‌های اخیر علی دایی که درباره تفاوت‌های فوتبال با سایر رشته‌ها نظر داده بود هم صحبت کرد و به این موضوع اشاره داشت که هر گلی قشنگی خودش را دارد و نمی‌توان روی زیبایی یک گل فقط نظر داد.

 

حضورتان در جام تختی بازتاب زیادی داشته است. در این خصوص صحبت می‌کنید؟

به هر حال از من دعوت کرده بودند و عزت گذاشته بودند و ما هم وظیفه‌مان بود که وقتی دعوت کردند، در این مسابقات شرکت کنیم.

 

از شما در حاشیه این مسابقات تقدیر هم شد؟

من فکر می‌کنم که قبل از همه، این عزیزان به خودشان عزت و احترام گذاشته‌اند و من هم صمیمانه از محبت آنها تشکر می‌کنم و امیدوارم سلامت باشند.

 

از کشتی‌هایی که دیدید، راضی بودید؟

برای این جام می‌شود گفت که نسبتا و با مقایسه نسبت به سال گذشته خوب بود اما اگر بخواهیم برای مسابقات جهانی و المپیک با همین سطح و دیدگاه پیش برویم، بیشتر باید روی سطح فنی و آمادگی بچه‌ها کار شود.

 

اتفاقا غلامرضا محمدی هم می‌گفت که تیم ملی در بعضی از اوزان دچار خلاءهای جدی است و باید خیلی کار شود.

بالاخره این عزیزان در حال حاضر در بخش فنی دارند زحمت می‌کشند و تلاش می‌کنند. آنها از نزدیک موضوعات را ارزیابی می‌کنند و تمرینات بچه‌ها را می‌بینند و نگاه‌شان فنی‌تر است. من برای‌شان آرزوی موفقیت می‌کنم تا با نگاه‌شان خلاءهایی که احساس کرده‌اند را پوشش دهند.

 

شما یکی از منتقدان رسول خادم بوده‌اید ولی این که گفتید مگر خادم برای خودش است که برود، خیلی جالب بود.

اصلا بحث من تنها شخص آقای رسول خادم نیست. من از تمام عزیزانی که زحمت کشیده‌اند و چم و خم کار را لمس کرده‌اند، تشکر می‌کنم. اینها تجاربی دارند که ارزنده است و باید در همایش‌ها و گفتگوها از تجارب آنها استفاده کرد. شاید آقای خادم فقط یکی از آنها باشد. ما نمی‌توانیم این سرمایه‌های کشتی را نادیده بگیریم و نخواهیم تجارب‌شان را در اختیار همه بگذارند.

 

قبلا گفته بودید که درگیر درس و کار و دانشگاه هستید اما الان دوباره خبر رسیده که گویا احتمال دارد در انتخابات فدراسیون کشتی ثبت نام کنید. درست است؟

من فقط به عنوان یک مهمان بعد از شش،هفت سال که دلم برای جامعه کشتی تنگ شده بود، در جام تختی حضور پیدا کردم و مسابقات را دیدم. آنها دعوتم کرده بودند و بعد از هفت سال با دوستان قدیمی دیدار کردم و برای من تداعی کننده روزهای خوب گذشته بود وگرنه صحبتی برای حضورم در فدراسیون مطرح نیست.

 

می‌دانیم که با ورزشکاران رشته‌های مختلف ارتباط دوستانه‌ای دارید. درباره اختلاف نظری که اخیرا بین ورزشکاران خصوصا کشتی‌گیران و وزنه‌برداران با فوتبالیست‌ها به وجود آمد و حاشیه‌هایی را در پی داشت، چه نظری دارید؟

من فکر می‌کنم که اختلاف نظرها در قالب دوستانه خیلی می‌تواند سازنده باشد اما در قالب نفاق و جدایی بین فوتبالیست‌ها و ورزشکاران رشته‌های دیگر، درست نیست.

 

علی دایی اخیرا در مصاحبه خود گفته بود که ما کشتی‌گیران و وزنه‌برداران را دوست داریم ولی این فوتبال است که مردم را به خیابان می‌کشاند و نشاط اجتماعی ایجاد می‌کند. شما با این موضوع موافق هستید؟

آقای علی دایی به عنوان یک قهرمان ملی برای ما خیلی ارزنده و ارزشمند هستند. ایشان 109 گل ملی برای مملکت زده‌اند و همه این ورزشکاران جزو افتخارات ایران هستند. ایشان به عنوان یک کارشناس ورزش صاحب‌نظر است و قطعا نظرهایی که می‌دهند روی آنها فکر شده و حرف‌هایش قابل بحث و تعمق است. اما فکر می کنم که حرف ایشان این بوده باشد که نمی‌شود گفت کدام گل قشنگ است. گل رز، گل مریم و گل نسترن و گل یاس زیبایی‌های خودش را دارد و قشنگ است و بالاخره سلیقه است.

 

حتما یکی هم گل عباس جدیدی را دوست دارد و یکی هم گل علی دایی را!

همه اینها گل‌های باغ ورزش ایران هستند و امیدوارم که باغبانی که این گل‌ها را مراقبت می‌کند، خط عدالت را رعایت کند. این باغ اگر همه جایش سرسبز باشد، قشنگ است. اگر یک جای باغ، درخت‌هایش پژمرده باشند، یک جا هرس نشده باشند و یک جای دیگر خوب رسیدگی شده باشد، خوب نیست و امیدوارم توجه باغبان به تمام باغ باشد. همه این عزیزان برای ما حکم همان گل را دارند و نمی‌توان فقط روی زیبایی یکی از آنها نظر داد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.