b_Newsاخباری مختلف که کشتی ایران را تحت تاثیر قرار داده است

حاشیه‌های بیرون گود!

تاریخ: 1397/12/04
زمان: 11: 50
نوع: گزارش
این روزها اخبار مختلفی درباره کشتی ایران منتشر شده است. اخباری که هر کدام در نوع خود جالب، عجیب و البته با اهمیت به نظر می‌رسند.

حامد جیرودی/ این روزها اخبار مختلفی درباره کشتی ایران منتشر شده است. اخباری که هر کدام در نوع خود جالب، عجیب و البته با اهمیت به نظر می‌رسند. اتفاق‌هایی که تعدادی از آنها به وقوع پیوسته و تعدادی دیگر نیز ممکن است در آینده رخ دهد اما به هر حال هر کدام از این اخبار، موضوعات مهمی در حوزه کشتی است که البته می‌تواند تاثیرگذار نیز باشد و در این گزارش به مرور کوتاهی روی هر کدام از آنها پرداخته‌ایم.

 

امیر خادم می‌آید؟

یکی از اخباری که این روزها بسیار در مورد آن بحث و تبادل نظر می‌شود، احتمال حضور امیررضا خادم در انتخابات فدراسیون کشتی است. این معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان که سابقه ریاست فدراسیون کشتی را نیز در کارنامه خود دارد، در چند وقت اخیر سفرهای استانی مختلفی داشته و با روسای هیات‌های کشتی دیدار و گفتگو کرده است. موضوعی که باعث شده این شائبه به وجود بیاید که می‌خواهد با استفاده از موقعیتش در وزارتخانه، جانشین برادرش رسول خادم در فدراسیون کشتی شود. اتفاقی که باعث شده تعدادی از منتقدان، به انتقاد از وی بپردازند. هرچند که امیر به صراحت درباره حضورش در انتخابات حرفی نزده و گفته در راستای مسوولیت خود سفر می‌کند اما باید دید که در نهایت در انتخابات حاضر می‌شود یا نه. البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که او دارنده مدال برنز المپیک است و به عنوان یک چهره ویژه در کشتی ایران، در این حوزه صاحب‌نظر است.

 

رحیمی چرا از اردو رفت؟

تیم ملی کشتی آزاد ایران در حالی خود را برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام دانکلوف بلغارستان که با حضور کشتی‌گیران مطرح جهان برگزار می‌شود، آماده می‌کند که حسن رحیمی ملی‌پوش وزن 61 کیلوگرم ایران که قرار بود در این مسابقات تیم ملی را همراهی کند، از حضور در این مسابقات انصراف داده و دلیل آن به دلایل شخصی و مصدومیت کهنه وی عنوان شده است و حالا باید دید رحیمی که مدال برنز المپیک 2016 را در کارنامه خود دارد، به تیم ملی باز می‌گردد و یا پس از مهدی تقوی دیگر قهرمان سابق جهان که او هم چندی پیش از حضور در تیم ملی کناره‌گیری کرد، او هم به کار خود در تیم ملی خاتمه می‌دهد؟

 

قطع همکاری عجیب گودرزی

یکی دیگر از اتفاق‌های حاشیه‌ای اخیر تیم ملی کشتی آزاد، کناره‌گیری صادق گودرزی از جمع اعضای کادر فنی این تیم است. این نایب‌قهرمان المپیک 2012 لندن که در تیم ملی نوجوانان هم دستیار غلامرضا محمدی بود، در تیم ملی بزرگسالان هم به کمک او آمد اما پس از چندی به همکاری خود با وی خاتمه داد. البته هادی حبیبی سرپرست تیم ملی کشتی آزاد در واکنش به رفتن گودرزی اعلام کرده:«هر فردی با هر میزان افتخار در دوران قهرمانی وقتی مسوولیتی را قبول می‌کند باید در چارچوب سیستم کار کند.» این موضوع نشان می‌دهد که اتفاقاتی درون اردو رخ داده. هرچند که هنوز گودرزی و محمدی راجع به علت این قطع همکاری صحبتی نکرد‌ه‌اند.

 

کمیل با تیم امید به اوج باز می‌گردد؟

در حالی که یدا... محبی در مسابقات جام تختی به مقام قهرمانی رسید و پرویز هادی هم قرار است به عنوان ملی‌پوش وزن 125 کیلوگرم به رقابت‌های جام دانکلوف اعزام شود، کمیل قاسمی نایب‌قهرمان المپیک 2016 روی هم قرار است همراه با تیم امید کشتی آزاد ایران پس از دو سال دوری از میادین در جام جهانی روسیه روی تشک ‌برود و با هدایت علیرضا رضایی کشتی بگیرد. قاسمی آخرین بار در جام جهانی 2016 که در کرمانشاه برگزار شده بود، برای تیم ملی مسابقه داد و حالا بازگشت او خبری خوش برای کشتی آزاد ایران است. این مسابقات فرصتی خوب برای کمیل است تا خودی نشان دهد. چراکه با حضور هادی و محبی و دیگر ملی‌پوشان سنگین ‌وزن، ترافیک رقبا در 125 کیلوگرم زیاد شده و باید دید قاسمی می‌تواند باز هم به روزهای اوج خود بازگردد یا خیر.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.