b_Newsتا التهاب زانویم رفع نشود، وضعیت مصدومیتم مشخص نمی‌شود

مهدی مهدوی: والیبالی‌ها کار خوبی کردند وارد ماجرای قیاس فوتبال با بقیه نشدند

b_News تعطیلی لیگ امکان پذیر نیست/ شهرداری ورامین فینالیست می‌شود/ برگشت خوش‌خبر بهترین خبر بود
تاریخ: 1397/12/05
زمان: 13: 43
نوع: گفتگو
مهدی مهدوی در دیدار رفت پلی‌آف والیبال برابر پدیده مصدوم شد تا یک شوک بزرگ به فولادسیرجانی‌ها وارد شود.

نگار رشیدی/ مصدومیت مهدی مهدوی‌ در نخستین مرحله از پلی‌آف لیگ برتر والیبال، بدترین خبر برای فولاد سیرجانی‌ها بود. والیبالیست سابق تیم ملی در ست سوم دیدار با پیام مشهد دچار مصدومیت زانو شد. مهدوی برای اینکه بداند چه مشکلی برایش پیش آمده و چقدر باید دوره نقاهت بگذراند ابتدا باید منتظر از بین رفتن التهاب زانویش باشد. به این ترتیب فولاد سیرجان امروز باید بدون مهدوی در بازی برگشت برابر پدیده به میدان برود.

مهدوی در گفتگو با «گل» درباره لیگ امسال، سال پرترافیک برای تیم ملی، بازگشت خوش‌خبر و ورود نکردن والیبالیست‌ها و بسکتبالیست‌ها در موج فوتبالی‌ها و غیرفوتبالی‌ها صحبت کرد.

 

خبر مصدومیت شما در این مرحله از مسابقات بسیار شوکه‌کننده بود.

بله، متاسفانه من در گیم سوم بازی با پدیده مصدوم شدم. در حال حاضر زانویم ملتهب است و فعلا در حال کارهای درمانی‌ام هستم تا با خوابیدن التهاب، عکس بگیرم. تا عکس نگیرم چیزی مشخص نمی‌شود.

 

سرمربی تیم حسابی از مصدومیت شما ناراحت بود.

متاسفانه من نتوانستم بازی را ادامه بدهم و سریع برای کارهای درمانم برگشتم. برای تیم هم در ادامه مسابقات آرزوی موفقیت دارم.

 

لیگ امسال تا به اینجا را چطور دیدید؟

به نظر من لیگ خیلی خوبی داشتیم. بازی‌ها خیلی به هم نزدیک بود و برخلاف سال‌های قبل که از ابتدا یکی‌،دو تیم کنده می‌شدند، امسال با پخش شدن بازیکنان در تیم‌های مختلف شاهد مسابقات نزدیک، جذاب و تماشاگرپسندی بودیم. در سال‌های پیش، از قبل قابل پیش‌بینی بود که چه تیم‌هایی برای قهرمانی می‌روند. اما در این فصل به جز شهرداری ورامین که زود تمریناتش را شروع کرد، در تیم‌های اول تا هشتم با یک برد و باخت رده‌ها بالا و پایین می‌شد. این اتفاق باعث شد که لیگ از حالت یک قطبی دو قطبی بودن خارج شود.

 

به نظر شما چه ایرادی می‌توان به این فصل از رقابت‌ها وارد کرد؟

تنها ایراد فشرده بودن مسابقات در دور برگشت بود. بازی‌ها در دور برگشت خیلی فشرده بود. نمی‌خواهم چون مصدوم شدم این حرف را بزنم ولی واقعا هفت،هشت بازی آخر ما خیلی سخت بود و به فاصله‌های خیلی نزدیک مسابقه می‌دادیم. یا پروازهای‌مان دو مسیره بود. این مسایل خیلی به بازیکن فشار می‌آورد و باعث تحلیل رفتن بدن و آسیب‌دیدگی‌ می‌شود، به خصوص برای تیم‌های شهرستانی.

 

البته امسال شاهد فصل خشنی هم بودیم.

من در جریان حواشی نبودم و نمی‌توانم در این باره صحبت کنم. اما این هم بخشی از ورزش است. نبودش قشنگ نیست، زیادش هم خوب نیست. تیم‌هایی که تماشاگر زیادی دارند و تماشاگران می‌خواهند از تیم‌شان حمایت کنند، گاها مشکلاتی را ایجاد می‌کند. به نظرم این موضوع باید در حد معمول خودش باش چون اگر نباشد بی‌مزه می‌شود. در کل لیگ خیلی خوبی بود ولی نمی‌دانم چه اتفاقی قرار است بیفتد که می‌خواهند مرحله آخر را به صورت متمرکز در یک شهر برگزار کنند.

 

چطور؟

گویا قرار است مرحله آخر در تبریز برگزار شود. مثلا شهرداری ورامین که از اول تا آخر صدرنشین بوده چرا باید در تبریز بازی کند؟ نمی‌دانم از ابتدا این قانون را گذاشته‌اند یا الان به این تصمیم رسیده‌اند. نمی‌دانم چرا می‌خواهند این کار را انجام بدهند. البته لیگ را خیلی دیر شروع کردند و همانطور که گفتم بازی‌ها خیلی فشرده شده و باعث ضربه خوردن به تیم‌ها شد.

 

شنیده می‌شود احتمال دارد سال دیگر به خاطر ترافیک بازی‌های ملی خبری از لیگ والیبال نباشد!

به هر حال ما در ایران زندگی می‌کنیم و هر اتفافی ممکن است رخ بدهد. درست است سال آینده سال پرترافیکی برای والیبال است و از فروردین مسابقات آسیایی و جهانی در رده‌های مختلف در پیش است ولی نمی‌شود به این دلیل لیگ را تعطیل کرد. به خاطر همین لیگ کلی اسپانسر می‌آید و حتی بسیاری از باشگاه‌ها از الان به فکر تقویت تیم‌شان برای فصل بعدی رقابت‌ها هستند. تعطیلی لیگ امکانپذیر نیست. می‌توانند از الان با یک برنامه‌ریزی درست و زودتر شروع کردن لیگ و مهم‌تر از همه تصویب قوانین و مقررات پیش از آغاز رقابت‌ها، لیگ را مدیریت کنند.

 

فکر می‌کنید سرانجام این سال پرترافیک برای والیبال ایران چه باشد؟

ابتدا باید زودتر رییس فدراسیون مشخص شود. رییس فدراسیون با یک برنامه‌ریزی مناسب با توجه به ترافیکی که وجود دارد، می‌تواند والیبال را به هدفی که دارد برساند. والیبال سال گذشته به نتایج خوبی که مورد انتظار مردم است، نرسیده. سال آینده هم سالی است که فدراسیون می‌تواند با فکر و برنامه بهتر به اهدافی که دارد، برسد.

 

خبر دارید که شایعه شده محمدرضا داورزنی قصد بازگشت به والیبال را دارد؟

در این باره اطلاعی ندارم.

 

اما امیر خوش‌خبر به سرپرستی تیم ملی بازگشت.

بازگشت ایشان خبر خیلی خوبی بود. خوش‌خبر کسی است که در والیبال مو سپید و استخوان خرد کرده است. نبود او ضربه بزرگی به والیبال بود و حالا حضورش یک دلگرمی و آرامش است. خوش‌خبر به جز ایران در تمام دنیا شناخته شده است و ارتباط خوبی با تیم‌های بزرگ و سرپرست‌های‌شان دارد. او تجربه خیلی خوبی در این سال‌ها به دست آورده و به خصوص حالا که والیبال به آرامش نیاز دارد، چه کسی بهتر از خوش‌خبر می‌تواند بین بازیکنان، کادر فنی و فدراسیون ارتباط خوبی برقرار کند؟ من خودم بعد از المپیک خداحافظی کردم اما این بهترین خبری که شنیدم. برای خوش‌خبر آرزوی موفقیت دارم.

 

از وقتی خداحافظی کردید، دل‌تان برای تیم ملی تنگ نشد؟

من هم سال‌ها در تیم ملی بودم و زحمت کشیدم و نمی‌توانم در پاسخ به این سوال نه بگویم. اما یکسری اولویت‌هایی در زندگی‌ام به وجود آمده که پررنگ‌تر از تیم ملی هستند. من دلتنگ می‌شوم ولی با آن کنار آمده‌ام و به اولویت‌هایم فکر می‌کنم.

 

در چند وقت اخیر موجی بین فوتبالی‌ها و غیرفوتبالی‌ها شکل گرفت که در آن والیبالیست‌ها و بسکتبالیست‌ها ورود نکردند.

فوتبال نه‌تنها در ایران بلکه در تمام دنیا با هیچ رشته‌ای قابل مقایسه نیست و قضیه‌اش فرق دارد. در کل قیاس کردن در هر موردی اشتباه است. والیبالیست‌ها و بسکتبالیست‌ها با ورود نکردن به این جریان کار خوبی کردند چون همانطور که گفتم این قیاس اشتباه و قضیه فوتبال کاملا جداست.

 

علی دایی گفته بود مردم فقط برای شادی فوتبال به خیابان می‌آیند اما برای والیبال هم مردم به خیابان آمده‌اند.

آقای دایی درست گفته‌اند. درباره والیبال هم باید بگویم در چند سال اخیر اتفاقات خوبی افتاد و مردم ارتباط خوبی با والیبال برقرار کردند و آن را به خانه‌های‌شان راه دادند. این هم باعث افتخار والیبال است و امیدوارم این ارتباط همیشه برقرار باشد.

 

به عنوان سوال آخر، پیش‌بینی‌تان از مرحله پلی‌آف چیست؟

من فکر می‌کنم شهرداری ورامین فینالیست می‌شود اما نظری درباره تیم دوم فینال ندارم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.